Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 26.08.2021

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от v.kostov8 » 27 Авг 2021, 15:52

А някой случайно да е гледа този автомобил, доста време вече стои на обява ?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=la4i74

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alek_SV » 27 Авг 2021, 16:20

v.kostov8 написа:
Alben написа:
ekalchev написа:v.kostov8, колата изглежда лъсната и ми се струва че се подвеждаш по това. Не му е проблема двигателя на тоя автомобил, а пробега. 200хил за 4 цил. дизел не са малко и някак си тая цена не кореспондира с амортизацията. Няма и комфортни седалки, което е голям минус като екстра. Ако не успееш да свалиш цената според мен не си заслужава.

Много точно казано:"някак си тая цена не кореспондира с амортизацията".
Аз, карам Ф11/190к.с и на 01-08-21г. започна третата година откакто съм я купил от Германия(186 000км.), дори тогава цената и там, бше много, много по-ниска от обявената за тази 4 цилиндрова, макар и 30 "коня" повече.
Относно вървежа(не знам как караш, аз я карам 90% на дълги разстояние), няма да имаш забележки до към 160 км.ч., по-нагоре се усеща, че е тежка за този двигател, но това означава , че трябва да се състезаваш с някой като на 100% нарушаваш правилата за движение( от Унгария вече ми изпратиха за 15км.ч. превишение, 100 еврака "честитка").
Между другото карам и 6 цил.дизел-2016г./8ск., автомат, около 260 кс.(не знам точно,щото не ме интересува толкова подробно) не е БМВ, харесва ми , усеща се тягата, но добре, че е служебен........ и както се казва по наш'те географски ширини:"кеф цена нЕма".
'Айде, че голям разказ написах, много здраве за всички във форума!


Благодаря за мнението. Колата я гледах и я карах и изглежда доста запазена, Собственика я е купил от БМВ в България преди 4 години, твърди, че километрите са реални, по гаранция са сменени и Веригите на колата на около 130,000км отново в БМВ.
Колебанието ми идва от по високата цена и изпиления 4 цилиндров двигател.

Цената не е висока. Цените на използваните автомобили се вдигат от заниженото производство на нови + инфлацията. Който се съмнява в това твърдение да се поразрови за цените на автомобилите в водещите 5 икономики.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.08.2021
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от stanislavchitarliev » 29 Авг 2021, 14:58

Здравейте, нов съм във форума, за сметка на това съм почитател на марката :D. От известно време се каня да се сдобия с някой екземпляр, но все нещо се случва и се разминавам с желанието си. Та питането ми е за мнения за следните обяви: https://mobile.bg/11605784260116102
https://mobile.bg/11623695375571946
и трябва ли да се притеснявам от достоверността им предвид времената и държавата в която живеем. Благодаря предварително!
IF YOU FALL, I'LL BE THERE.... "GROUND"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 29 Авг 2021, 17:42

Съмнява ме това да са им реалните км на тези коли, особено първата. Баси за 7 години навъртял 135к км с дизел, че то хората с бензинови правят повече. Особено пък както след 2019 няма история, спокойно може да има едни 60-100к км отгоре. А пък като прочета онази глупост "качваш се и караш" ми става ясно че има нещо съмнително. Иначе колите изглеждат добре на външен вид затова гледай да смъкнеш едни 5-6к поне за възникнали предстоящи ремонти, ако все пак ти хареса някоя при огледа.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 29 Авг 2021, 17:48

Всичко е възможно. Аз на 12 години продадох е60 525д на реални 168хиляди. Трябва да се проверява.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от (bubsa) » 29 Авг 2021, 18:27

peshehodetz написа:Съмнява ме това да са им реалните км на тези коли, особено първата. Баси за 7 години навъртял 135к км с дизел, че то хората с бензинови правят повече. Особено пък както след 2019 няма история, спокойно може да има едни 60-100к км отгоре. А пък като прочета онази глупост "качваш се и караш" ми става ясно че има нещо съмнително. Иначе колите изглеждат добре на външен вид затова гледай да смъкнеш едни 5-6к поне за възникнали предстоящи ремонти, ако все пак ти хареса някоя при огледа.

Има и такиви коли.И мен ме дразни това "качваш се и караш",но в моя случай е точно така.Просто Ф-ката не ми допада и искам да я продам :confused:
ПС За 10г е на 174 000км.Мога да ти дам вин да провериш ако не вярваш.Историята и е до януари тази година.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 30 Авг 2021, 9:29

Здравейте!
Относно по-горните обяви и коментари за реалните километри:
Стига вече с тези легенди и митове за 10 годишни коли, на по 120-130 хил.км., форума надявам се е за това да има обективност и взаимопомощ, а не търгашество.
Вече все по-маклко хора са "тревопасни", пък и не е хубаво да се лъже!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от pampo » 30 Авг 2021, 9:37

Абсолютно е възможно да се направи такъв пробег, това са 20к км на година. Цената изобщо не е ниска, а и не всички си купуват коли, за да обикалят екватора.
В мобиле.де от всички 530 и 535 след 2013г 75% от обявите са с пробег под 100к км и само 25% са над него. Това се получи без да маркирам дизел като гориво. От дизеларките 63% а под 100к км, съответно 37% над. Също така само 17% от дизеловите са над 150к км.
Схемите преди 15г вече са по-лесно разобличими, така че не вярвайте, че всички коли са на 300+к км. Е ако същата е на цена от 25к лв от Дупница, то е доста логично да се усъмни човек...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 30 Авг 2021, 10:08

Ф-ките все още са сравнително проследими коли. Няма нужда от коментари а'ла "Тома неверни" - всякакви коли има.
Да има коли с 50-60хил. км годишно, това не значи, че няма коли с 20хил. годишно.

По-рано тази година проверявах няколко дизелови Ф-ки (535-ци мисля) - даже бяха от автокъщи и всичките бяха на реални км (под 200хил) и бяха на 8-10 години и 3-те.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 30 Авг 2021, 10:42

drago9205 написа:Ф-ките все още са сравнително проследими коли. Няма нужда от коментари а'ла "Тома неверни" - всякакви коли има.
Да има коли с 50-60хил. км годишно, това не значи, че няма коли с 20хил. годишно.

По-рано тази година проверявах няколко дизелови Ф-ки (535-ци мисля) - даже бяха от автокъщи и всичките бяха на реални км (под 200хил) и бяха на 8-10 години и 3-те.

"Да има коли с 50-60хил. км годишно, това не значи, че няма коли с 20хил. годишно"
Има и по 120 хиляди годишен пробег, вече съм отбелязвал тук, че съм ги виждал преди да бъдат "обработени".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 30 Авг 2021, 14:10

pampo написа:В мобиле.де от всички 530 и 535 след 2013г 75% от обявите са с пробег под 100к км и само 25% са над него. Това се получи без да маркирам дизел като гориво. От дизеларките 63% а под 100к км, съответно 37% над. Също така само 17% от дизеловите са над 150к км.
Схемите преди 15г вече са по-лесно разобличими, така че не вярвайте, че всички коли са на 300+к км. Е ако същата е на цена от 25к лв от Дупница, то е доста логично да се усъмни човек...


Е ми щом всичко е толкова розово и сияйно според няколкото човека по горе тогава Good Luck !


https://www.youtube.com/watch?v=186lDzNfHBc&t=76s

P. S. Видеото е на немски, но дори тези които не разбират биха могли да схваннат основната идея .
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 30 Авг 2021, 15:29

Нищо не е сияйно, но и нищо не е черно както го описвате.

Има достатъчно коли на реални километри, който твърди, че всяка Ф10-ка не е на реални километри - вероятно просто не умее да си търси и избира автомобили, за да попада само на такива. Аз лично всяка Ф-ка, която съм гледал (бензини и дизели) е била на реални километри в порядъка 130-280хиляди, не знам как пък попадам все на коли с реални километри, а по форумите чета, че всичко е въртяно.

Ето 2 примера, които съм проверявал, по-късно ще покажа и някои други:
1. Бензинова 523 - 2010 год - 8 години 115хил км. това са 14.5хил. на година
c521093-vehicle-information-150k.pdf

2. 535 - 2011 година на 220 реални - около 22 хил. на година
wbaxb11050dv99934-vehicle-information-220k.pdf

3. 535 - 2010 година на 185 хил - тази има дупка, но наличното историята не е повече от 20хил. на година като модел
wbafw71020c285893-vehicle-information-185k.pdf


Та в общи линии кола 2015-2016 може съвсеееем спокойно да е под 150хил при положение, че не малко чужденци си карат баш по 20-25хил. годишно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 30 Авг 2021, 15:54

Зависи в какви ценови диапазони гледаш. Ако търсиш евтино, нормално да ти излизат само превъртяни, обратното ако си готов да платиш повече, ще излизат повече на реални км. Вероятно има и значение по какви автокъщи ходиш. Хората не се научиха, че от горубляне или производните мутро-къщи не се купува. Хубаво е че за сравнително нови коли може да видиш сервизна история и ако има нещо съмнително да приключиш с тая кола. Преди нямаше такива екстри - мисля че това до някъде ги плаши да превъртат масово на коли до 5-6 години.

Като кажат, N57 бил ненадежден защото след 200хил почват проблемите се сещам за това. Тея истории идват от такива горублянски коли на по 500хил.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 30 Авг 2021, 16:07

То както е тръгнало пак ще се отплеснем в офтопици, но като се напише в ютуб Tacho-Betrug или Tacho Manipulierung ( от немски измама или манипулиране на километража) ще ви излезнат идин куп видеа с подобни истории като това дето пуснах в предния ми пост с коли върнати от 500-600к на по 130-180к км, то не че и такъв пробег е малък де, има и коментари че всяка трета кола в Германия на вторичния пазар е с върнат километраж та който иска нека си вярва в Дядо Коледа или каквото там си иска. Аз лично вярвам само и единствено в случай че купувам БМВ или Мерцедес да отида в официалния дилър и да ми тракнат ключа в слота излиза цялата история, евентуално и в карфакс рапорта това когато я взимам от щатите.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 31 Авг 2021, 9:38

:clap:
peshehodetz написа:То както е тръгнало пак ще се отплеснем в офтопици, но като се напише в ютуб Tacho-Betrug или Tacho Manipulierung ( от немски измама или манипулиране на километража) ще ви излезнат идин куп видеа с подобни истории като това дето пуснах в предния ми пост с коли върнати от 500-600к на по 130-180к км, то не че и такъв пробег е малък де, има и коментари че всяка трета кола в Германия на вторичния пазар е с върнат километраж та който иска нека си вярва в Дядо Коледа или каквото там си иска. Аз лично вярвам само и единствено в случай че купувам БМВ или Мерцедес да отида в официалния дилър и да ми тракнат ключа в слота излиза цялата история, евентуално и в карфакс рапорта това когато я взимам от щатите.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook