Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 13 Май 2021, 10:52

acho.rs написа:
santorini написа:
ivayloa написа:Здравейте, търся си комфортна семейна кола предимно за пътуване и след доста четене съм се насочил към 5-та серия. Конкретно ме вълнува мнение за тази обява https://www.mobile.bg/11617028179941514 и дали тази кола си заслужава цената към днешна дата. Предимно ме вълнуват коли със сервизна история. Също така ако отида на оглед и тест драйв, какво да гледам? Благодаря предварително!


Доста пари за стар модел, не бих дал повече от 50. Пак в Аутобавария, за мен тази е по-подходяща за семейна https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 7014778727

edit: Седанът е мн добър, с доста екстри и гаранция. Също добър избор, ако свалят 10ина процента от цената.

Аз повече не бих препоръчал 4 цил дизел на 5ца комби АВД, особено пък *20д.

Можеш ли да се обосновеш на нещо конкретно, или 'ей така, като да напишеш нещо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 13 Май 2021, 11:14

Alben написа:
grkv написа:Тоя цирк е забавен всеки път :lol:

:clap:

Ползвах 4 години Ф11ка 525Хд - без да влизам в безкрайната полемика и да се преповтаряме- върши работа, мести се, но 6така е друго ниво, а разхода е сходен или по-нисък. Не че +-2лв/100 има някакво значение, но все пак. А тук е дори 520д на 1900кг...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 13 Май 2021, 15:42

acho.rs написа:
Alben написа:
grkv написа:Тоя цирк е забавен всеки път :lol:

:clap:

Ползвах 4 години Ф11ка 525Хд - без да влизам в безкрайната полемика и да се преповтаряме- върши работа, мести се, но 6така е друго ниво, а разхода е сходен или по-нисък. Не че +-2лв/100 има някакво значение, но все пак. А тук е дори 520д на 1900кг...

Благодаря.
Моята точно затова я използвам да се "премествам " от т. А до т.Б, без да се състезавам с никой(до 160 км/ч.колата няма НИКАКЪВ проблем), малко по-комфортно уж.
А разхода на един автомобил, зависи от гледната точка, но не се измерва само с количество изразходено гориво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от 3186 » 13 Май 2021, 20:15

Това “няма никакъв проблем” с ускорението нали знаеш че е много, много субективно и зависи с какво го сравняваш...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 13 Май 2021, 20:50

Динамиката на автомобила е различна на 4 срещу 6 цилиндъра. 4-ките са малко по-‘лагави’ обикновено :) Другото е тракането, 4 цилиндровият агрегат не е толкова балансиран като шестака.
Имал съм 320 4 цилиндров и вече два шестака. За мен агрегата беше определящ при избора, макар и с не толкова много екстри.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от santorini » 14 Май 2021, 9:27

Като чуя "семейна кола" и веднага си представям по-скоро комби, и по-скоро по-ниска мощност и по-спокойно каране. Ако на същата цена мога да взема новото поколение, аз бих постъпил по този начин, но всеки си знае.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 14 Май 2021, 10:13

3186 написа:Това “няма никакъв проблем” с ускорението нали знаеш че е много, много субективно и зависи с какво го сравняваш...

С нищо не го сравнявам, с какво да сравнявам 2.0д.комби, с Порше и Ферари ли, колата не е състезателна и в този диапазон който съм написал се държи прилично.
Никога не съм казвал, че е по-добра от 6-цилиндров мотор, или, че е по-бърза, все пак съм на Земята , а не на Луната!
И според мен, няма състезателно комби(говоря за масовите, 2.0, 3.0 и т.н.), то си е комби, колкото и да се самозаблуждаваме., но щом ще се почуства по-спокоен човек, нека си вярва!
А, крайно време е и ние да започнем да спазваме правилата, 'щото доколкото си спомням сме се освободили от Османците през 1878 год., но по нищо не си личи, все още.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от pampo » 15 Май 2021, 21:44

santorini написа:Като чуя "семейна кола" и веднага си представям по-скоро комби, и по-скоро по-ниска мощност и по-спокойно каране. Ако на същата цена мога да взема новото поколение, аз бих постъпил по този начин, но всеки си знае.

Първа година от новия модел срещу последна от фейслифта, аз определено бих направил точно обратното :)
Да не говорим, че ако километрите са реални, 50к км разлика са си също критерий.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 16 Май 2021, 12:38

Alben написа:
3186 написа:Това “няма никакъв проблем” с ускорението нали знаеш че е много, много субективно и зависи с какво го сравняваш...

С нищо не го сравнявам, с какво да сравнявам 2.0д.комби, с Порше и Ферари ли, колата не е състезателна и в този диапазон който съм написал се държи прилично.
Никога не съм казвал, че е по-добра от 6-цилиндров мотор, или, че е по-бърза, все пак съм на Земята , а не на Луната!
И според мен, няма състезателно комби(говоря за масовите, 2.0, 3.0 и т.н.), то си е комби, колкото и да се самозаблуждаваме., но щом ще се почуства по-спокоен човек, нека си вярва!
А, крайно време е и ние да започнем да спазваме правилата, 'щото доколкото си спомням сме се освободили от Османците през 1878 год., но по нищо не си личи, все още.

От 520д с ръчка на задно, до 520д с Хдрайв и автоматик има разлика. Никой не говори за състезания и коли по 500коня. Говорим, че 4 цилиднорвите дизели в тежки коли са мъртви под 1600 оборота и ако комбито като кола за път го натовариш, става и неЕластично. 6така хем градско си работи на 1100-1300оброта, хем няма никаква нужда да влиза високи обороти при изпреварване. Като цяло топ гиъра е по-ниско с поне 500 оборота, разхода е сходен което го прави категорично по-добрият агрегат... А, да - цялата Ф10ка и коша са мислени за надлъжни 6таци, така че с 4 цил мотор се губи смисъла на едни поне 30см дължина на колата. В извод - 6така е по-добрият мотор по всеки един показател, освен цена на първоначално придобиване. Какво състезания, какво нарушители със 258кс

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kraska » 16 Май 2021, 13:18

Тук трябва да разграничим хората , които си купуват Ф10 заради големината, комфорта и качеството на самия автомобил при спокойни пътувания и тези които я купуват да карат бързо , да изпреварват да я натискат да усещат ускорението и т.н. Ако 2.0д като динамика бе слаба за ф10, германците нямаше да го пуснат в продажба , камо ли да го сложат на xdrive. 400NM и 190к,с, са предостатъчни за купето да се кара спокойно, да изправарваш нерисково. Тук не говорим за скорости над 200 които за мен са пълна глупост т.к. шофирането особено по-дълго първо е уморително, второ много шумно (ф10 изобщо не е добре обезшумен автомобил) и трето твърде неикономично. 3.0д е по-добрия вариант за големината на това купе в предвид по-големия въртящ момент и к.с., но цената , разхода и малко по-скъпата поддръжка макар и с не много за някои хора няма смисъл и то с право. Затова са продадени и много 520д и 530д , просто всеки сам преценя за какво му трябва колата и как я използва и колко пари му се дават. Дали 2.0д или 3.0д при 90% от времето от шофирането разлика няма. Ако някой иска да кара ф10 като на състезание...... не мисля че това е правилния автомобил за екстремно каране, т.к. трябва да му се направят подобрения по окачването най-вече, теглото и дължината са допълнително нещо което не е за пренебрагване. 3-та серия е доста по-добра в това отношение. Някой тук може да каже ,че има М5.... но там нещата са доста различни, като почнеш от двигател, окачване, кутия, диференциал, различен размер гуми, стойка и т.н. Малкия 2.0д двигател е силен при тръгване и става муден след 80-90 км/ч. Но е предостатъчен за купето ако не се състезаваш постоянно с хората по пътищата, за в града да не говорим, там си е идеален.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 16 Май 2021, 13:39

Ф10 е скъп автомобил и парите отгоре над шкода се дават за да ти е кеф. Като вземеш 4 цил. да тракат и да стои във високи обороти, кефа рязко намалява и е логично да се зададе въпроса дали си заслужава. Явно обаче има хора, които намират нещо хубаво в тая комбинация Ф10 - 2.0д

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 16 Май 2021, 14:12

kraska написа:Тук трябва да разграничим хората , които си купуват Ф10 заради големината, комфорта и качеството на самия автомобил при спокойни пътувания и тези които я купуват да карат бързо , да изпреварват да я натискат да усещат ускорението и т.н. Ако 2.0д като динамика бе слаба за ф10, германците нямаше да го пуснат в продажба , камо ли да го сложат на xdrive. 400NM и 190к,с, са предостатъчни за купето да се кара спокойно, да изправарваш нерисково. Тук не говорим за скорости над 200 които за мен са пълна глупост т.к. шофирането особено по-дълго първо е уморително, второ много шумно (ф10 изобщо не е добре обезшумен автомобил) и трето твърде неикономично. 3.0д е по-добрия вариант за големината на това купе в предвид по-големия въртящ момент и к.с., но цената , разхода и малко по-скъпата поддръжка макар и с не много за някои хора няма смисъл и то с право. Затова са продадени и много 520д и 530д , просто всеки сам преценя за какво му трябва колата и как я използва и колко пари му се дават. Дали 2.0д или 3.0д при 90% от времето от шофирането разлика няма. Ако някой иска да кара ф10 като на състезание...... не мисля че това е правилния автомобил за екстремно каране, т.к. трябва да му се направят подобрения по окачването най-вече, теглото и дължината са допълнително нещо което не е за пренебрагване. 3-та серия е доста по-добра в това отношение. Някой тук може да каже ,че има М5.... но там нещата са доста различни, като почнеш от двигател, окачване, кутия, диференциал, различен размер гуми, стойка и т.н. Малкия 2.0д двигател е силен при тръгване и става муден след 80-90 км/ч. Но е предостатъчен за купето ако не се състезаваш постоянно с хората по пътищата, за в града да не говорим, там си е идеален.

По тая логика и 316ката е супер задвижване, щом са го сметнали немците . Аз си изказах мнение придобито от 70 000км и почти 4г с Ф11ка с 4цил дизел и то по-силния от *20д. За градско е супер, но идеята колата е малко по-различна. *30д е по-добър по-всичко възможно, най-вече здравина.
320d което си взел ти е над 300кг по-леко с две поколения по-нов би турбо мотор и един задвижващ мост - разликата в еластичността е космос. Късмет с избора, ако има някой изобщо търси.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от kraska » 16 Май 2021, 14:40

Не сравнявам тройката ми с 530д. Карал съм 520д ф10. Просто за улегнал собственик е напълно достатъчен. Има и едно друго нещо и то е свикването. Ф10 между другото струва на вторичния пазар от 15000 до 70000 така, че не е уместно в сравнението с шкода. Състояние, пробег, екстри, години са все неща които определят до голяма степен цената и те понякога са достатъчни, а не двигателя. Има хора които търсят ф10 дали 2.0д или 3.0д не ги вълнува толкова. И в крайна сметка ако е няма табелката отзад дали е 520д или 550д визуално карате един и същ автомобил. И да, за ф10 3.0д 258 к.с. е най-добрия избор-баланс откъм мощност, цена и икономичност и здравина за това купе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 24.08.2009
Местоположение: София / Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: f01 740xd LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Shamanek » 26 Май 2021, 22:42

Бихте ли препоръчали сайт за проверка на километри по вин номер, който да приема кредитни карти, а не paypal :)

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 25.05.2021
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ivaka_87 » 26 Май 2021, 22:58

Добър вечер колеги,нов съм във форума и имам следното питане относно тази обява:
https://www.cars.bg/offer/5e3fc277b18d874d15470c92
Първо можете ли да помогнете с информация от вин номера:WBAFW31050C559287
Второ какво ви е мнението за колата,продавача твърди ,че километрите са реални.Веригите не са сменяни и е в много добро състояние.Утре ще се гледа на живо.
Благодаря Ви предварително.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook