Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Антон Дековски » 07 Апр 2022, 22:18

[quote="iliew"][/quote]
Чакай малко,нещо доста извърташ думите ми. Както и по начина по който пишеш изглежда все едно си се засегнал от мнението ми,а не съм целял това.
Сам го каза...от ф10 до ф10 има разлика. Никъде не съм твърдял че за 22-23к можеш да вземеш читава 535тица или пък м550д наблъскана с всички екстри за модела. Става въпрос за сравнително постни 520ки.

Аз не си тръся ф10 към днешна дата(прескочих го този модел),но и да си търсех,нямаше да гледам такива нито за 22,нито за 26-27к :)
Причината е,че когато бях в период на търсене на ф10 гледах предимно коли в този ценови диапазон(22-27к) и затова казах ....въпреки разликата от 4-5к в цената и тези за 22 и тези за 26-27 бяха в еднакво техническо състояние...и между другото не съм гледал 1 ф10ка,бяха близо 15,като всичките бяха в този ценови диапазон.

Мнението ми бе насочено точно към този тпи хора за които е важно "просто да е ф10" както казваш ти. Като целях да ги предпазя от това да си купят морга за 27к и да налеят в нея още 5-6к за ремонти. Както казах и в предното си мнение,на база това което съм видял,докато гледах за ф10ка...в този клас спокойствие има при цени от 30к нагоре(за префейс коли).Ако бюджета не стига за това "спокойствие" ,то по-добре да се вземе от най-ниския ценови клас и като налее 6-7-8к за ремонти в нея,ще дойде на цена от около 27к. Докато ако вземе таква за 27к ,която също ще е без история,шансът да налее 5-6-7к в ремонти е много голям. Не знам дали се изразих по-разбираемо и дали успя да хванеш мисълта ми.

А иначе е ясно,че най-добрата опция е да имаш 45-50к и да скочиш направо на фейс с пълна сервизна история,но пак казвам това ми мнение колни към хората които си търсят ф10 с доста ограничен бюджет. Беше провокирано от двете обяви за комбитата за по 20к.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от X5 E70 » 08 Апр 2022, 4:09

Новите коли се вдигат, чака се по половин-една година за производство, няма чипове за някои екстри и я получавате без тях
Какво очаквате? Употребяваните да поевтиняват??? То предлагане няма форумците очакват по-евтини да стават че и се сърдят даже че ги няма за по 20000 лв. Със се германката вътре, под 20-годишна и що не е руса. То и нафтата беше паднала на 1.70 миналата година ма сега е 3.10. Ма никой не протестира. Петрола си е същия, данъци, акцизи, всичко си е същото ма е 2 пъти по-скъп.
Това като преди 2-3 години нашите телевизии гръмнаха как Германия забранява дизела, германеца ти подарява дизеловата кола и като бонус епилирана германка. Не, не ги подаряват, по-скъпи стават. Защото няма предлагане. Ако говорим за 1-2 годишна кола то тя е на цената на нова но се чака сума време за производство. Ф10 е на 13 години вече. Трудно е да е на 123000 км ма що не била евтина. Пазара е такъв в момента. И поне още 2 години ще е такъв

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от nthnl » 08 Апр 2022, 8:36

Един колега още си чака М4-ката, която поръча началото на Септември, последната дата която му казаха е 15 Април. В Шкода ходих преди два месеца да правя тест драйв на новият Кодиак - колко автомобила мислите имаха на склад ? Един.. Ако не ти харесва чакането е 8 месеца поне. Цената на втора употреба X7 (до 2 години до 100 000км) е близка до цената в магазина. Не знам как си мислите, че ще поевтиняват колите. Да не говорим за леката инфлация, която има през последните 2 години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от adovet » 08 Апр 2022, 8:40

Моята съм я пуснал да се продава и направо се замислям дали има смисъл, че после какво ще взема :conf:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от X5 E70 » 08 Апр 2022, 8:46

adovet написа:Моята съм я пуснал да се продава и направо се замислям дали има смисъл, че после какво ще взема :conf:


И аз съм в същата ситуация - Ф10, 2012 я купих за 19000 евро БЕЗ ДДС през 2016, кола на 4 години.
През 2022 кола със същите опции но 2013-2014, кола на 8-9 години БЕЗ ДДС е 24000 евро. Не искам и да поглеждам колко струва 4-годишна към момента кола, т.е. 2017-2018.
Прав се оказа преди 6-7 години един човек - ще имаш пари, но няма да има какво да си купиш с тях. А и парите изобщо не са толкова, колкото си мислиш че имаш, инфлацията ги е изяла.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 08 Апр 2022, 8:47

Аз на твое място бих я държал още 1-2г, наистина е голяма суша сега и няма много смисъл, ако не се взима нещо 4-5годишно на много оферта (те и тук топлите оферти приключиха).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от awful » 08 Апр 2022, 12:49

Кола във момента се купува или счупена или когато собственика е на зор за пари, иначе цените са нещо страшно във момента.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от peshehodetz » 10 Апр 2022, 16:24

adovet написа:Моята съм я пуснал да се продава и направо се замислям дали има смисъл, че после какво ще взема :conf:


На колко км стана твоята и колко горе долу и търсиш. Питам понеже и аз имам същата и по едно време мислех да си я вкарвам в БГ ма после нещата се промениха и добре че не я и вкарах де.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от adovet » 10 Апр 2022, 16:41

peshehodetz написа:
adovet написа:Моята съм я пуснал да се продава и направо се замислям дали има смисъл, че после какво ще взема :conf:


На колко км стана твоята и колко горе долу и търсиш. Питам понеже и аз имам същата и по едно време мислех да си я вкарвам в БГ ма после нещата се промениха и добре че не я и вкарах де.
На 180к и и търся 30000лв. По на горе колегата е пуснал линка на обявата ми

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 10 Апр 2022, 17:24

Хубава е колата на колегата и като километри и откъм екстри и ретрофити. 180хил. за 10-11-годишни Ф10-ки вече си е чудесен пробег, особено като има редовни смени на масло след 100-хил. (което е едно от хубавите неща когато се взима кола карана в БГ).

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=nxmghr

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Ppetkow » 11 Апр 2022, 8:02

Може да е поддържана добре, но аз на такива им казвам "Сбирщайн"... И пак по-добре 4 тръби отзад на бензин, от колкото на 535д или там някакъв дизел... Адски грозно ми е това... М предна и задна броня, а праговете ?! Или до там не е стигнало? Аз ако търся такава кола още на втората снимка затварям обявата...Но все пак това си е мой вкус и мнение.

ПС: Като съвет мога да дам колата да се измие хубаво и да се направят някакви прилични снимки!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Exclusive89 » 11 Апр 2022, 9:17

За праговете на пернишката 35ца ли става въпрос? Май си е с М прагове, ама може и да не виждам хубаво :dunno:
Иначе подкрепям мнението за по-хубави снимки и е хубаво да се щракне на светло :yes: Все пак това са 30к лв не са едни 300лв.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от adovet » 11 Апр 2022, 12:18

Exclusive89 написа:За праговете на пернишката 35ца ли става въпрос? Май си е с М прагове, ама може и да не виждам хубаво :dunno:
Иначе подкрепям мнението за по-хубави снимки и е хубаво да се щракне на светло :yes: Все пак това са 30к лв не са едни 300лв.

Просто реших една вечер е така докато бях в мола да я продавам, макар че в момента като гледам няма нищо читаво какво да взема та ако я продам на тази цена продам. Идва един се пазари за 28 ама мен не ми се дава. Знам и състоянието. Праговете са Мкови. Общо взето колата има забележки от вън, които не са описвани по каско и също така отвътре особено на задните седалки( с малки деца съм и направиха от зад мазало). Ако я продам ще трябва да се израся поне още толкова за по нова, а съм сигурен че трудно ще намеря с толкова екстри и на тези километри. Та общо взето не ми се дава, ама как се вика някой ако дойде с парите :driving: :bchug: :bchug: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от drago9205 » 11 Апр 2022, 20:00

Генерацията, ако е добре барната за 535i си е голям плюс според мен. Реално това, което е редено е само плюс - М-пакет + генерация + NBT (това са си 1500-2000 лева ретрофит, който си струва). Генерацията си дава звук + проходимост, което е супер заготовка за тунингарите търсещи едни 370-380 коня, да не кажа 400 за стейдж 2 (кулер, генерация, чардж пайп и хубаво гориво).
Иначе цената е съвсем разумна на фона на 2010 година 535-ци, които вървят без доста от екстрите и без обслужването като на лична кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от adovet » 12 Апр 2022, 9:43

drago9205 написа:Генерацията, ако е добре барната за 535i си е голям плюс според мен. Реално това, което е редено е само плюс - М-пакет + генерация + NBT (това са си 1500-2000 лева ретрофит, който си струва). Генерацията си дава звук + проходимост, което е супер заготовка за тунингарите търсещи едни 370-380 коня, да не кажа 400 за стейдж 2 (кулер, генерация, чардж пайп и хубаво гориво).
Иначе цената е съвсем разумна на фона на 2010 година 535-ци, които вървят без доста от екстрите и без обслужването като на лична кола.

В момента според разни приложения е 450к.с на дино не съм я мерил. Кулера струваше около 2500лв. и е поръчван от щатите, както и турбината е хибридна. Ремапа е на МХД. Предишния собственик наля доста пари и всичко е правено професионално.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook