Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от 3186 » 12 Май 2023, 12:42

Не е изключено да има проблеми, които не са свързани с кражбата или самия внос от америка, затова ще трябва и ти да я закараш на добър сервиз задължително. Не мога да давам съвети за цена на други хора, зависи какво ще излезе в сервиза и в крайна сметка колко я харесваш и искаш. :yes:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от vld » 12 Май 2023, 13:08

ReSp3c7a написа:
3186 написа:Най-вероятно е крадена и намерена, но след като застрахователя вече я е изплатил, не му е нужна и я пуска на търг. Има и такива коли от америка, понякога са с дребни щети.

Сега като проверих ВИН-а и всичко е точно така, както предполагах. От застраховател е и на реални километри. Ето и единствените й щети от кражбата :) Съдейки по продажната цена на търга, колата е излязла до тук около 30к лв. Може да е добра отправна точка ако ще има договаряне на цената с продавача.



Изображение


Добре, че преди да пишеш проверяваш, че иначе ще купувам крадена кола :D :D :D :D , иначе попитах във фб групата също за нея и един колега каза, че я е гледал и сподели това инфо " Predi da q kupq q zakarah v serviz I otkriha dosta problemi. Val motor za smqna, kameri otpred koito ne rabotqt, senzori na drujkite na vratite koito ne rabotqt I nai serioznoto, imashe techove otdolu koito ne bqha priqtni." , колата доста ми харесва и е точно това което търся, ако продавача преговаря за цена, какво според теб е добра спрямо положението ?


Съжалявам да го кажа, ама това така написано ми звъчи крайно некомпетентно.
Интересно как кола на 90к км. ще е за смяна на вал? и как рабраха, отворигха мотора ли?
Чука ли, дрънчи ли? или става дума за валвтроник?
Ако ти харесва колата карай я да я види някой който наистина знае какво трябва да и провери.
Ако ще я гледаш в софия мога да ударя едно рамо.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 19.02.2018
Пол: Мъж
Кара: е60 535d космУс, f32 428xi

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ReSp3c7a » 12 Май 2023, 15:58

vld написа:
ReSp3c7a написа:
3186 написа:Най-вероятно е крадена и намерена, но след като застрахователя вече я е изплатил, не му е нужна и я пуска на търг. Има и такива коли от америка, понякога са с дребни щети.

Сега като проверих ВИН-а и всичко е точно така, както предполагах. От застраховател е и на реални километри. Ето и единствените й щети от кражбата :) Съдейки по продажната цена на търга, колата е излязла до тук около 30к лв. Може да е добра отправна точка ако ще има договаряне на цената с продавача.



Изображение


Добре, че преди да пишеш проверяваш, че иначе ще купувам крадена кола :D :D :D :D , иначе попитах във фб групата също за нея и един колега каза, че я е гледал и сподели това инфо " Predi da q kupq q zakarah v serviz I otkriha dosta problemi. Val motor za smqna, kameri otpred koito ne rabotqt, senzori na drujkite na vratite koito ne rabotqt I nai serioznoto, imashe techove otdolu koito ne bqha priqtni." , колата доста ми харесва и е точно това което търся, ако продавача преговаря за цена, какво според теб е добра спрямо положението ?


Съжалявам да го кажа, ама това така написано ми звъчи крайно некомпетентно.
Интересно как кола на 90к км. ще е за смяна на вал? и как рабраха, отворигха мотора ли?
Чука ли, дрънчи ли? или става дума за валвтроник?
Ако ти харесва колата карай я да я види някой който наистина знае какво трябва да и провери.
Ако ще я гледаш в софия мога да ударя едно рамо.


Мисля че говори за валвтроник, но не е ли рано и за него. Иначе колата е във Варна и аз съм от Варна и ми е удобна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от barty » 12 Май 2023, 23:49

Hristo написа:Здравейте, колеги.
Някой да е запознат с конкретния екземпляр
https://m.mobile.bg/details/11683371596107610
Иска ми се да намеря 25 или 30 дизел с ръчна кутия. Всякакви екстри горница са добре дошли, понеже с ръчна кутия са си малко постни. А конкретно тази има добри екстри и ако наистина е обслужена както пише -вериги и съединител си е голям плюс.
Благодаря


Като фен на ръчните скорости ще напиша: вземи си автомат!
3.0d в комбинация с 8ZF е страхотна.
Не знам защо търсиш ф10 ръчни скорости?
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 26.07.2020

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Vort » 13 Май 2023, 12:32

Здравейте, какво мислите за тази? Изглежда с реална история и доста екстри.
https://m.mobile.bg/details/11680156640212233

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от mrwrong » 13 Май 2023, 19:07

Vort написа:Здравейте, какво мислите за тази? Изглежда с реална история и доста екстри.
https://m.mobile.bg/details/11680156640212233

Провери по ВИН номер кои са истинските и екстри , защото вътре е голям сбирщайн има части дори и от фейслифтова а колата не е фейслифтова. Гледам че има вътре бутон за ношно виждане, а камера в решетката не се вижда.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.11.2017

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Necrophagia » 13 Май 2023, 19:10

Някой гледал ли го е това? Имаше и клип с някъде влогър в ютуб. https://m.mobile.bg/details/11663514836452441

Изпратено от моят M2102K1G с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от BorislavB » 13 Май 2023, 20:17

Ретрофитвана е най-вероятно, което не е лошо въпроса е да го е правил някой който разбира. Явно човека е взел панела направо с 5 бутона. Гледам я е почнал от 37к ако всичко си работи и намали още не виждам причина да се бяга от обслужена колица.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 15 Май 2023, 21:23

Necrophagia написа:Някой гледал ли го е това? Имаше и клип с някъде влогър в ютуб. https://m.mobile.bg/details/11663514836452441

Изпратено от моят M2102K1G с помощта на Tapatalk
Познавам собственика, всичко което е правено по колата го е описал в обявата. Не е измамник :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 530d LCI
Мечтае да кара: F11 535d LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от daredevll » 05 Юли 2023, 11:23

Здравейте банда, какво мислите за този автомобил - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=sygr80. Собственика не говореше като да ми хвърля прах в очите, сам каза, че я е проверявал и км са връщани преди да я купи и като цяло ми остави добри впечатления. Дори ми даде репорт от диагностика, където има бая неща и кодове, но повечето нямам представа какво значат.

Може ли някой да съдейства с "прочит" на този репорт и също да проверим по VIN какъв ѝ е случая?

Благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ivanski_2 » 07 Юли 2023, 6:38

daredevll написа:Здравейте банда, какво мислите за този автомобил - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=sygr80. Собственика не говореше като да ми хвърля прах в очите, сам каза, че я е проверявал и км са връщани преди да я купи и като цяло ми остави добри впечатления. Дори ми даде репорт от диагностика, където има бая неща и кодове, но повечето нямам представа какво значат.

Може ли някой да съдейства с "прочит" на този репорт и също да проверим по VIN какъв ѝ е случая?

Благодаря предварително


1/ За тези пари гледах онзи ден е61 35д няма как да очакваш в ниския ценови клас всичко да е ок.
2/ Сложи грешките тук да ги погледнем
3/ Каза ли колко са км преди
4/ Питай какво значи "сменени вериги" , да ти даде фактура и я сложи тук понеже на такива смени съм се нагледал, сменят буквално само и единствено вригата и 1-2 неща покрай нея :D
Искай VIN има си платени сайтове и може да видиш разни неща.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 530d LCI
Мечтае да кара: F11 535d LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от daredevll » 07 Юли 2023, 7:50

ivanski_2 написа:
daredevll написа:Здравейте банда, какво мислите за този автомобил - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=sygr80. Собственика не говореше като да ми хвърля прах в очите, сам каза, че я е проверявал и км са връщани преди да я купи и като цяло ми остави добри впечатления. Дори ми даде репорт от диагностика, където има бая неща и кодове, но повечето нямам представа какво значат.

Може ли някой да съдейства с "прочит" на този репорт и също да проверим по VIN какъв ѝ е случая?

Благодаря предварително


1/ За тези пари гледах онзи ден е61 35д няма как да очакваш в ниския ценови клас всичко да е ок.
2/ Сложи грешките тук да ги погледнем
3/ Каза ли колко са км преди
4/ Питай какво значи "сменени вериги" , да ти даде фактура и я сложи тук понеже на такива смени съм се нагледал, сменят буквално само и единствено вригата и 1-2 неща покрай нея :D
Искай VIN има си платени сайтове и може да видиш разни неща.


1/ - И аз гледах за 18к с фул екстри е61 530д и се бях засилил към нея. Мотивацията е че е харесал друга и бърза да не я изтърве. Дали може да се вярва - божа работа както се казва.
2/ - В края ще прикача .хтмл файла, който ми пратиха от сервиза, където са я гледали във Варна. БМ Моторс се казват (не правя реклама, не съм ги чувал дори).
3/ - Каза, че когато я е взимал (януари тази година) я е проверявал и е излязла последно 2020-та на 260к. Колко е връщана пак - божа работа, нищо чудно да гони 500к. Мислех да звъня в bova car в Бургас там са пичове и по VIN ти казват какво излиза, но предполагам ще съвпадне с казаното от продавача.
4/ - Каза, че са сменяни в Италия - личи си, че е отваряно. За документ не съм питал, в тази ситуация предполагам няма смисъл, но аз ги броя като НЕ - сменяни.
5/ - VIN ми даде, но не съм сигурен къде да я проверя - веднъж преди 1-2 години дадох 25 кинта в кар вертикал и почти никакво инфо не ми извади за колата, а сега гледам са го направили почти 50.. Има ли някой по-надежден сайт? Иначе VIN: wbamw91000dvo6386

Мисля да я закарам в М Кар Варна да я прегледат дали има някакви сериозни проблеми. Иначе идеята ми е, че за тази цена ако вляза в 6к за лагери, маслена, верига и спирачки ако има нужда, ще имам хубава кола на пазарна цена, която обаче знам че е направена като хората и няма да хвърли някъде мотор по пътищата, докато си возя жената и децата..

Смятате ли че има резон или риска е по-голям от колкото да взема направена и да се надявам да е направена читаво?

Inspection Report.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ivanski_2 » 07 Юли 2023, 9:15

Смятате ли че има резон или риска е по-голям от колкото да взема направена и да се надявам да е направена читаво?

Oтносно грешките - имам съмнение че и е падал акумулатора и не са много резонни.
Aко си ок да налееш едни пари в количката, има резон само преди това добре проучи нещата кое колко би струвало + евентуалните проблеми по х драйва.
За сайтове не мога да ти помогна, този който ползвам нямат нищо интересно за твоята кола.
https://uk.vin-info.com/order-reports/WBAMW91000DV06386
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 530d LCI
Мечтае да кара: F11 535d LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от daredevll » 07 Юли 2023, 14:40

ivanski_2 написа:Смятате ли че има резон или риска е по-голям от колкото да взема направена и да се надявам да е направена читаво?

Oтносно грешките - имам съмнение че и е падал акумулатора и не са много резонни.
Aко си ок да налееш едни пари в количката, има резон само преди това добре проучи нещата кое колко би струвало + евентуалните проблеми по х драйва.
За сайтове не мога да ти помогна, този който ползвам нямат нищо интересно за твоята кола.
https://uk.vin-info.com/order-reports/WBAMW91000DV06386


Ок съм да налея, ако си струва :mhihi: Понеделник ще влезе в М-кар във Варна за цялостна проверка. Спомена х-драйва, мога ли да съм спокоен, че там ще хванат каквото има да се хваща по колата? Понеже аз не съм особено опитен и трудно ще усетя, че нещо не е наред само по возията.. Иначе момчето няма проблеми колата да мине 160-180км до Варна и обратно за тестването, което малко или много ме успокоява, че няма нещо скрито и замазано за колкото да държи докато се продаде..

xdrive, раздатки, дифове не очаквам да са обслужвани, има ли как да се тестват дали са на края на живота си или сменям масло и се моля? :mhihi:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от vld » 07 Юли 2023, 15:02

daredevll написа:
ivanski_2 написа:Смятате ли че има резон или риска е по-голям от колкото да взема направена и да се надявам да е направена читаво?

Oтносно грешките - имам съмнение че и е падал акумулатора и не са много резонни.
Aко си ок да налееш едни пари в количката, има резон само преди това добре проучи нещата кое колко би струвало + евентуалните проблеми по х драйва.
За сайтове не мога да ти помогна, този който ползвам нямат нищо интересно за твоята кола.
https://uk.vin-info.com/order-reports/WBAMW91000DV06386


Ок съм да налея, ако си струва :mhihi: Понеделник ще влезе в М-кар във Варна за цялостна проверка. Спомена х-драйва, мога ли да съм спокоен, че там ще хванат каквото има да се хваща по колата? Понеже аз не съм особено опитен и трудно ще усетя, че нещо не е наред само по возията.. Иначе момчето няма проблеми колата да мине 160-180км до Варна и обратно за тестването, което малко или много ме успокоява, че няма нещо скрито и замазано за колкото да държи докато се продаде..

xdrive, раздатки, дифове не очаквам да са обслужвани, има ли как да се тестват дали са на края на живота си или сменям масло и се моля? :mhihi:

Човек не ти трябва кола с незнаен пробег!
По добре да е на 400 ама да го знаеш.
По тия коли няма нищо евтино, търси нещо което не е пипано от тукашните джамбази.
20 000лв. и сменени вериги, ще ме извиняваш ама никой не мята такава сума и да продава колата после на цената на нов внос без регистрация и застраховки.
Търси нещо друго девствено не докосвано от джамбаз, по добре да дадеш малко повече пари от колкото да намразиш марката. :idea:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook