С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 10.01.2014
Кара: 530d F10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kodomir » 27 Май 2021, 9:58

Моята ф10 е със style 331 джанти, така е поръчана, карам ги с летните гуми спорт пакет 245/40 и 275/35 R19, джантите са 8.5J предни и 9J задни. Винаги когато търся джанти, гледам да са OEM за ф10. Преди бях взел зимни 17-ки style 327, карах ги една зима, возията беше супер защото гумите са на 55 височина, но не ми хареса как изглежда колата и ги продадох. След това взех 18-ки style 281, с тях съм 2-е зими но и те почнаха да ми омръзват и почнах да се оглеждам за 19-ки и за зимата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от krissso » 27 Май 2021, 9:59

Ppetkow написа:... Реално гледайки гумите ми не изглеждат стречнати...


Гумата се "стречва", когато се сложи на по-широка (от нормално) джанта, а не обратното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 27 Май 2021, 10:21

Ако караш с оригинални джанти и спазваш размера на гумите препоръчани от БМВ не знам защо въобще се занимаваш да го мислиш това?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Ppetkow » 27 Май 2021, 10:38

ekalchev написа:Ако караш с оригинални джанти и спазваш размера на гумите препоръчани от БМВ не знам защо въобще се занимаваш да го мислиш това?


Защото искам да си взема BBS джанти и за това влязох в дилемата и търсенето за задните 9J ли, 9,5J ли или направо 10J... Но явно ще си спестя главоболието и ще я карам на оригинални просто още едни 19ки същите...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от xterminator » 28 Май 2021, 12:51

Ppetkow написа:Колеги,моля за съвет. Предстои ми покупка на ф10 м550д и мисля да сменям гумите тъй като първо са изхабени и горе долу стават за още едно лято, но са и рънфлат Bridgestone turanza RFT, та какви ще ми препоръчате? Има ли “по-удобен” рънфлат да го наречем или да минавам на обикновени? И ако минавам ако спукам гума от тези пяни,които служат като пълнеж ли да купува за всеки случай. Размерите бяха 245/40 19’ на 275/35 19’.


Аз взех последния модел на Bridgestone Potenza Sport 245/45/18 предни и 275/40/18 задни. Не са рънфлет, но са с усилен борд и в рамките на разумния срок на експлоатация едва ли ще има някакъв проблем. Нямат слаби места! Топ поведение при всякакви условия. Зимните само пирели имаха размера на задните гуми и нямах избор. Но се представят добре. Пак не са рънфлет. Не мисля, че ако се ползват 3-4, максимум 5 сезона ще има инцидент със спукване.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 28 Май 2021, 13:26

Колата ти на задно ли е или е 4х4 . Интересно ми е как се държат като не са загрели, т.к. моите ps4 S , докато не загреят ги превъртам много лесно и ме се включва тракшъна особено като завивам от място с повече газ. Хем съм с 255 отзад........ и само с 400нм двг.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: С какви гуми карате?

Мнение от chris_barnes » 28 Май 2021, 13:28

Аз карам ф11 258хд с тези гуми и на студено също държат супер :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от xterminator » 29 Май 2021, 11:43

kraska написа:Колата ти на задно ли е или е 4х4 . Интересно ми е как се държат като не са загрели, т.к. моите ps4 S , докато не загреят ги превъртам много лесно и ме се включва тракшъна особено като завивам от място с повече газ. Хем съм с 255 отзад........ и само с 400нм двг.


X драйв е и съответно никога не съм усещал никога превъртане. Независимо дали са топли или студени. По дефилета в завоите е голям кеф.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: С какви гуми карате?

Мнение от mistyrain » 04 Юни 2021, 20:07

Аз карам с Bridgestone Turanza T005 Driveguard - демек са runflat. 3 година ми е с тях и износването е забележително малко. Хубаво е който е с runflat да си провери на колко са напомпани. При мен след гумаджийница направо все едно бях на твърдо окачване, а те ги напомпали на по 2.7 .... Спаднах си ги и се подобриха нещата. За съжаление нямам наблюдения как би била моята кола с нормални гуми за да кажа за комфота, но си е по-твърдичко. Това няма как да не е факт. Иначе бавно загряват и мааааалко пързалят. на мокоро обаче са чук което ми беше важно на мен.

Та много се ровех, и продаължавам, за гуми и ето какво разбрах. Runflat е по-твърд това е ясно. Да де, но има и по-комфортен. Някой runflat гуми нямат обозначението като такива но имат MOE/MOExtended. Това е на Мерцедес runflat-a. ПРеди да сте ме анатемосали тук идеята е, че Мерц искат да имат такива но да не губят комфорт. Тези гуми не са с една много дебела стена а две една до друга където се получавал по-голям комфорт. Не са брандирани в европа като runflat защото за да е рънфлат трябва колата да може да кара напълно натоварена 80км с 80 км/ч. Тези могат само 50 с 50км/ч. Ако не е пълно натоварена си ги постига но заради това неможе да се регистрира като такава.

Та интересното ми е дали някой от вас случайно не е с такива.

И другото кеото искам да питам. ДА кажем пукаш runflat, караш после 50км до гумаджийница. Гумата може ли да се залепи при положение че борда е "мачкан" в продължение на 50 км и след поправяне може ли да се разчита на него? Или си трябва нова гума което е проблем. На последък във всички гумаджий я има един вид я не, та да си уцелиш твоя ще е мъка.

И последно питане - точно тези гуми са Bridgestone Turanza Driveguard 101W XL - добре тези сега по твърди ли са от нормланите runflat където индекса за товаримост е по-нисък и го няма това XL. Малко не ми се връзва - има ли рънфлат XL и не XL. Те малко ли са твърди бе мамаму :D

СПирам, че се олях.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

С какви гуми карате?

Мнение от MMG » 04 Юни 2021, 21:12

Предишните ми летни бяха GoodYear Efficient grip 2016 dot. На тях обаче има и двете означения RunOnFlat и МOExtended.

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: С какви гуми карате?

Мнение от mistyrain » 04 Юни 2021, 22:31

Да, като модел уж за европа няма да ги признаят но в usa ще ги. Ама знам ли вече и аз... Търся някакви по-меки runflat от мойте. Как е при теб колега с тези като усещане и комфорт?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: С какви гуми карате?

Мнение от MMG » 05 Юни 2021, 15:31

mistyrain написа:Да, като модел уж за европа няма да ги признаят но в usa ще ги. Ама знам ли вече и аз... Търся някакви по-меки runflat от мойте. Как е при теб колега с тези като усещане и комфорт?
Честно да ти кажа не мога да направя сравнение, карах с тях сравнително малко. Едната предна взе да се нацепва откъм грайфера.
Сегашните Pirelli P zero сякаш ми се виждат една идея по-твърди, но не съм напълно убеден в това.
Сравнявайки ги със зимните 18” рън флат Michelin, обаче със сигурност комфорта е в полза на Michenina-а.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: С какви гуми карате?

Мнение от mistyrain » 06 Юни 2021, 11:37

MMG написа:
mistyrain написа:Да, като модел уж за европа няма да ги признаят но в usa ще ги. Ама знам ли вече и аз... Търся някакви по-меки runflat от мойте. Как е при теб колега с тези като усещане и комфорт?
Честно да ти кажа не мога да направя сравнение, карах с тях сравнително малко. Едната предна взе да се нацепва откъм грайфера.
Сегашните Pirelli P zero сякаш ми се виждат една идея по-твърди, но не съм напълно убеден в това.
Сравнявайки ги със зимните 18” рън флат Michelin, обаче със сигурност комфорта е в полза на Michenina-а.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Мерси за инфото колега. И при мен комфорта е по-добър със зимните ми continental runflat , но до колко самата зимна смес има общи незнам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от acho.rs » 06 Юни 2021, 16:14

mistyrain написа:Аз карам с Bridgestone Turanza T005 Driveguard - демек са runflat. 3 година ми е с тях и износването е забележително малко. Хубаво е който е с runflat да си провери на колко са напомпани. При мен след гумаджийница направо все едно бях на твърдо окачване, а те ги напомпали на по 2.7 .... Спаднах си ги и се подобриха нещата. За съжаление нямам наблюдения как би била моята кола с нормални гуми за да кажа за комфота, но си е по-твърдичко. Това няма как да не е факт. Иначе бавно загряват и мааааалко пързалят. на мокоро обаче са чук което ми беше важно на мен.

Та много се ровех, и продаължавам, за гуми и ето какво разбрах. Runflat е по-твърд това е ясно. Да де, но има и по-комфортен. Някой runflat гуми нямат обозначението като такива но имат MOE/MOExtended. Това е на Мерцедес runflat-a. ПРеди да сте ме анатемосали тук идеята е, че Мерц искат да имат такива но да не губят комфорт. Тези гуми не са с една много дебела стена а две една до друга където се получавал по-голям комфорт. Не са брандирани в европа като runflat защото за да е рънфлат трябва колата да може да кара напълно натоварена 80км с 80 км/ч. Тези могат само 50 с 50км/ч. Ако не е пълно натоварена си ги постига но заради това неможе да се регистрира като такава.

Та интересното ми е дали някой от вас случайно не е с такива.

И другото кеото искам да питам. ДА кажем пукаш runflat, караш после 50км до гумаджийница. Гумата може ли да се залепи при положение че борда е "мачкан" в продължение на 50 км и след поправяне може ли да се разчита на него? Или си трябва нова гума което е проблем. На последък във всички гумаджий я има един вид я не, та да си уцелиш твоя ще е мъка.

И последно питане - точно тези гуми са Bridgestone Turanza Driveguard 101W XL - добре тези сега по твърди ли са от нормланите runflat където индекса за товаримост е по-нисък и го няма това XL. Малко не ми се връзва - има ли рънфлат XL и не XL. Те малко ли са твърди бе мамаму :D

СПирам, че се олях.

Драйвгард на Бриджстоун са само с дебел борд гума . Другият рънфлат е (не знам дали винаги) със метален слой в бордовете . И двата случая може да караш със спукана гума , като зависи от спукването . Натам дилемата е същата както със спукана обикновена гума - ако повредата в във борда, по-добре хвърляй.

- има си ХЛ и на рънфлат
- има си Драйвгард РФТ и без усилени бордове за джантата- странно звучи , но ако няма означение за борд, гумата стои като балон и е много грозно .
- не знам доколко индекс ХЛ е свързан пряко с товарният индекс - май е нещо като нютони и конски сили . Гледай товарния индекс който съветват за модела на мпс и за размера гуми . Ако има допустими граници и не караш натоварен с голяма скорост във завои- взимай винаги по-ниският индекс .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: С какви гуми карате?

Мнение от mistyrain » 06 Юни 2021, 20:38

acho.rs написа:
mistyrain написа:Аз карам с Bridgestone Turanza T005 Driveguard - демек са runflat. 3 година ми е с тях и износването е забележително малко. Хубаво е който е с runflat да си провери на колко са напомпани. При мен след гумаджийница направо все едно бях на твърдо окачване, а те ги напомпали на по 2.7 .... Спаднах си ги и се подобриха нещата. За съжаление нямам наблюдения как би била моята кола с нормални гуми за да кажа за комфота, но си е по-твърдичко. Това няма как да не е факт. Иначе бавно загряват и мааааалко пързалят. на мокоро обаче са чук което ми беше важно на мен.

Та много се ровех, и продаължавам, за гуми и ето какво разбрах. Runflat е по-твърд това е ясно. Да де, но има и по-комфортен. Някой runflat гуми нямат обозначението като такива но имат MOE/MOExtended. Това е на Мерцедес runflat-a. ПРеди да сте ме анатемосали тук идеята е, че Мерц искат да имат такива но да не губят комфорт. Тези гуми не са с една много дебела стена а две една до друга където се получавал по-голям комфорт. Не са брандирани в европа като runflat защото за да е рънфлат трябва колата да може да кара напълно натоварена 80км с 80 км/ч. Тези могат само 50 с 50км/ч. Ако не е пълно натоварена си ги постига но заради това неможе да се регистрира като такава.

Та интересното ми е дали някой от вас случайно не е с такива.

И другото кеото искам да питам. ДА кажем пукаш runflat, караш после 50км до гумаджийница. Гумата може ли да се залепи при положение че борда е "мачкан" в продължение на 50 км и след поправяне може ли да се разчита на него? Или си трябва нова гума което е проблем. На последък във всички гумаджий я има един вид я не, та да си уцелиш твоя ще е мъка.

И последно питане - точно тези гуми са Bridgestone Turanza Driveguard 101W XL - добре тези сега по твърди ли са от нормланите runflat където индекса за товаримост е по-нисък и го няма това XL. Малко не ми се връзва - има ли рънфлат XL и не XL. Те малко ли са твърди бе мамаму :D

СПирам, че се олях.

Драйвгард на Бриджстоун са само с дебел борд гума . Другият рънфлат е (не знам дали винаги) със метален слой в бордовете . И двата случая може да караш със спукана гума , като зависи от спукването . Натам дилемата е същата както със спукана обикновена гума - ако повредата в във борда, по-добре хвърляй.

- има си ХЛ и на рънфлат
- има си Драйвгард РФТ и без усилени бордове за джантата- странно звучи , но ако няма означение за борд, гумата стои като балон и е много грозно .
- не знам доколко индекс ХЛ е свързан пряко с товарният индекс - май е нещо като нютони и конски сили . Гледай товарния индекс който съветват за модела на мпс и за размера гуми . Ако има допустими граници и не караш натоварен с голяма скорост във завои- взимай винаги по-ниският индекс .


Мерси колега за отговора.
Макар и само с гума, при мен driveguard xl си е бая твърд.
Карам с точния размер но действително този скоростен и теглови индекс е далеч от моето каране и товаримост. Тук явно е моя грешка, но пък и рънфлатки не е като да сме зарити от опций :)
Мисля, че вече всички са с дебела гума, а не с метални обръчи с цел комфорт.
Чудно ми е ако спукването не е в борда а в средата, но си карал със спукана дали не си взел така живота на борда като цяло... тук май само някой потърпевщ може да каже.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook