С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 20.08.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d F10

С какви гуми карате?

Мнение от Енцо » 22 Авг 2014, 16:31

Колеги, здравейте!
От понеделник съм горд собственик на F10. Все още дори не съм и направил и снимки :D Забелязах, че едната ми гума ( runflat ) е с буза отстрани и ми казаха, че нищо не става от нея.
Въпроса ми е - вие с какви гуми карате? Нормални или runflat? Имате ли резервна гума?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: С какви гуми карате?

Мнение от TurboDieselComby » 22 Авг 2014, 17:47

Честито колега!

Ако нямаш забележки към возията, то си карай с рън флета. Аз лично нямам забележки с него но на 17 цола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.03.2014
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: само по хубави пътища

Re: С какви гуми карате?

Мнение от hahohi » 23 Авг 2014, 12:31

Айде Колеги с ф10 споделете с какви гуми карате.. кой от кои доволен кой разочарован ...
Dunlop ?
Continental ?
Michelin ?
bridgestone ?

други ../

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: С какви гуми карате?

Мнение от rafa224 » 24 Авг 2014, 21:43

Аз не съм с F10, но първото нещо като си взех Х-са беше да махна runflatа. С обикновените возията стана доста по-комфортна. Аз съм с 19ки. Намерих си резервно колело и пяна за гуми.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.03.2014
Пол: Мъж
Кара: N57D30O1
Детайли за колата: F10 530d Xdrive

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Spark 50 » 10 Сеп 2014, 14:56

Карам с 18-ки рънфлет Dunlop SP Sport Maxx GT .Комфорта на возене ме удовлетворява напълно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: С какви гуми карате?

Мнение от rafa224 » 10 Сеп 2014, 22:30

Spark 50 написа:Карам с 18-ки рънфлет Dunlop SP Sport Maxx GT .Комфорта на возене ме удовлетворява напълно.

А опитвал ли си с обикновени, за да направиш сравнение?

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ICE » 12 Сеп 2014, 16:19

"С какви гуми карате?"
Тук трябваше да има анкета, даже две анкети:

Анкета #1:
а) с нови гуми
б) с гуми втора употреба
(няма да ти се повярва колко отговора "б)" ще има... :mhihi:

Анкета #2:
...изброяваш х на брой марки и виждаш резултата!!! :smoke:
(Ти си изброил някои, но не забравяй, че NOKIAN Z Line са отлични летни гуми и невероятно поведение на мокро - от личен опит. Също така и FLAKEN F453 за задни, защото NIKIAN не правят широкия размер за задните гуми. Говорим, когато предните и задните гуми са с различен размер)

Всички знаят, че ROF (Run On Flat) гумите са унищожители на возията и окачването по БГ пътища. Чисто и просто гумата е много агресивна към останалата част от окачването на автомобила, имайки предвид лунния пейзаж по който си трошим колите (в това число АМ "Тракия" в отсечката София-Пловдив). Виж, за извън БГ нещата са други, там има пътища, а не минни полета и всичко е "6". :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: С какви гуми карате?

Мнение от rafa224 » 12 Сеп 2014, 21:49

ICE написа:"С какви гуми карате?"
Тук трябваше да има анкета, даже две анкети:

Анкета #1:
а) с нови гуми
б) с гуми втора употреба
(няма да ти се повярва колко отговора "б)" ще има... :mhihi:

Анкета #2:
...изброяваш х на брой марки и виждаш резултата!!! :smoke:
(Ти си изброил някои, но не забравяй, че NOKIAN Z Line са отлични летни гуми и невероятно поведение на мокро - от личен опит. Също така и FLAKEN F453 за задни, защото NIKIAN не правят широкия размер за задните гуми. Говорим, когато предните и задните гуми са с различен размер)

Всички знаят, че ROF (Run On Flat) гумите са унищожители на возията и окачването по БГ пътища. Чисто и просто гумата е много агресивна към останалата част от окачването на автомобила, имайки предвид лунния пейзаж по който си трошим колите (в това число АМ "Тракия" в отсечката София-Пловдив). Виж, за извън БГ нещата са други, там има пътища, а не минни полета и всичко е "6". :driving:

Различни марки отпред и отзад е пагубно за колата ако е 4х4

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: С какви гуми карате?

Мнение от vlado6669 » 13 Сеп 2014, 7:58

Различни марки отпред и отзад е пагубно за колата ако е 4х4[/quote] Чак пагубно е много силно казано, оссобенно за Х - драив системата. А и в реални условия сцеплението на гумите зависи от много фактори, затова да приемем препоръчително е да е с еднакъв модел гуми а по темата. Карам по добри пътища, не като у нас но със екстремално високи температури през по-голямата част на годината, хубавото е че има само 20-30 мокри дни целогодишно. Едната кола - 4.6 е с RFT и отпред и отзад различни марки на двата моста, че не ми работи системата за следене на налягането в гумите, а другата е с нормални гуми. За мен няма разлика в комфорта на возене по нормален асфалтов път, но съм по-спокоен с RFT при високи скорости. На макадам с много остри камъни и пясък с RFT е много твърдо, направо ти става жал за зъбите и колата, на пясък е ужас с тях и много трябва да се внимава къде влизаш да не създаваш работа на Land Cruiser- ите да те вадят. С нормалните 20 ки на асфалт е една идея по- комфортно, но извън пътя направо се късат малки парчета от камъните и пак зле на пясък, но пък могат да се поспаднат и да поизлезеш сам отнякъде. Като е много топло от нормалните падат парчета и от нормалните светлоотразители на асфалта. На дупки за мен нископрофилните гуми са зле независимо от типа, но пък RFT пазят джантата при големи и остри кратери а и самите себе си, по-трудно е да ги балонираш. За Родината не знам :shock: , от Сф до Бургас ти трябват два комплекта, нископрофилни да се наслаждаваш на колата на някои места от магистралата и високи и меки за да не ти се разпадне окачването и пломбите от зъбите за други места, на много места в страната най-добре с OFF Road гуми, ама как ли биха изглеждали на някоя М ка :D или пък на моите коли :idea: .. оправия няма все нещо е компромис :smoke:

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ICE » 14 Сеп 2014, 20:19

rafa224,
за 4х4 съм съгласен, че е по-добре да са еднакви гумите като производител, ама аз говорех за себе си и съм с RWD!!!

vlado6669,
Хубаво е че караш по добри пътни настилки, при теб не е от такова значение гумата дали е ROF (RUN on FLAT) или нормална.

Въпреки това, ще се съгласите, че има доста интелигентни избори на пазара, които не са от най-скъпите гуми, но за модела/годината си са отличен избор (както аз съм доста доволен от моите гуми).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Golden Boy » 21 Сеп 2014, 23:17

Аз съм с 20 ки джанти лятото, гуми 275 х 30 отзад , Dunlop, рънфлет, свиква се, но вече една гума смених заради балон, сега гледам че още един малък се е появил.Зимата 18 ки 245, пак рънфлет, осезателно по меко.Но и с 20 ките се свиква, просто внимаваш повече.
Все пак не бих си взел 20 ки за БГ, просто така взех колата от Германия.
Никога не бих сложил нормална гума, рънфлета има много повече предимства, най-вече от гледна точка на сигурността.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Leon » 22 Сеп 2014, 9:28

rafa224 написа:Различни марки отпред и отзад е пагубно за колата ако е 4х4

Е, чак пагубно не е ;) Препоръчително е да са еднакви, но доколкото размерът съвпада, не е фатално да са различни.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 20.08.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d F10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Енцо » 30 Яну 2015, 9:06

Минах на "обкновени" Michelin лети, но сега следва въпроса за резервната гума. Вие как процедирате? Имам 2 резервни джани, може би да си купя само крик?

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ivo1bg » 30 Яну 2015, 15:50

Въпросът е къде ще я туриш тази резервна гума ;).

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 10.11.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d GT xdrive
Мечтае да кара: Studebaker Golden Hawk 1956
Детайли за колата: .......or BMW X6 M :)

Re: С какви гуми карате?

Мнение от nebbe » 31 Яну 2015, 9:29

Пичове, взех си 320 Гран Туризмо иксдрайв. Вместо рънфлат си сложих нормални зимни Йокохама 225/55/17. Обачееее....притеснявам се, ако стане беля. Със спрейовете не ставала работата, чувам, та да ми даде някой съвет не мога ли да си намеря отнякъде аварийно резервно колело. Не ме притеснява да го държа зимата в багажника. Предварително Ви благодаря за съветите :)

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook