С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: С какви гуми карате?

Мнение от tihomair » 09 Фев 2015, 11:41

sasho1bs написа:Колеги има ли патерици 19 ки? Смятам да премина към нормални гуми но не знам дали има и от къде да намеря 19 ка патерица :roll:

Няма проблем да е 17-ка или 18-ка, важен е диаметъра на гумата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от sasho1bs » 16 Фев 2015, 12:21

А проблем ли е да се сменят само предните гуми защото задните още стават?Ще взема същата шарка като задните.Шарката ли беше проблем при x drive да не се различава?Предполагам че не е проблем ако едните са по износени защото така и закупих автомобила със предни износени :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: С какви гуми карате?

Мнение от icog » 16 Фев 2015, 15:14

Ако ги сменяш по 2 няма грижи

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: Burgas
Кара: е39 525д exclusive and 530d f10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от sasho1bs » 18 Фев 2015, 18:22

Смених днес предните но приятели със други коли 4х4 ми казаха че трябва да сменя четерите гуми и че това което съм направил било зле за раздатъчната кутия.Тези дни ще мина покрай Бова да видя какво ще кажат и те че колата е с гаранция към тях.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 530d, Qashqai 1.6dCi CVT
Детайли за колата: BMW F10 530d
Nissan Qashqai 1.6dCi CVT

Re: С какви гуми карате?

Мнение от drianov » 18 Фев 2015, 20:58

Колеги, имам проблем с гумите и бих се радвал ако ми помогнете.
След като веднъж ми се сцепи великия рънфлат на Пирели и буквално след 500 метра бях принуден да спра, реших че съм до тук с тази технология. Сложих 2 нови не рънфлат PZero-та отпреде, и на една джанта за 70 лв останалата ми гума за резервна в багажника. Да обаче сега идва време да сменям задните, които са с друг размер - 275/40/18. Проблем е че не намирам такира PZero-та, а особенно не рънфлат изобщо не се произвежда в този размер. Предлага се Pirelli P7 Cinturato но така и не успях да намеря читаво сравнение спрямо PZero. Реално дори и Pzero -тата ми идват малко твърди като са студени, та си редствям тези новите П7 които изкарвали два пъти повече какво дърво ще са.
Моля за съвет колеги - кой вариант според вас е най добрия:
1. Да сложа отзад PIRELLI P Zero Asimmetrico http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15161072/ - според мен са доста по стар модел от PZero и респективно сцеплението ще им е по лошо. Не са runflat, респективно возията ще е по-добра.
2. Да сложа отзад P7 Cinturatto, но ме дразни мисълта да съм с различни гуми на предния и задня мост, което означава че рано или късно ще сложа и отпред такива респективно се връщам към по-дървена возия и давам пари за рънфлат при условие, че резервната гума никога няма да я изкарам от багажника
2. Да мина на друга марка гуми и да сменя сега задните а догодина например и предните - така и не намирам сравнение в този размер спрямо Pzero и много ме е страх да не попадна на някакви дървета (като potenza например) с които дори да не мога да потегля. Реално дори и Pzero-тата ми идват малко дървени и за това съм склонен да пробвам друга марка.
Като цяло искам нов модел гуми, ако може не runflat, с приятна возия, меки за да имат сцепление, като не ме интересува износването защото карам под 15 хил км лятото на година и така или иначе ще ги сменя след 3 години.
Отворен съм за мнения и коментари!
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Leon » 19 Фев 2015, 9:19

А защо си се хванал за доказно скапаните гуми на Пирели? В тази ценова категория има доста смислени гуми. Влизаш в един от големите сайтове, въвеждаш размера и гледаш кой какви модели призвежда от него. После поръчваш онлайн или търсиш съответната гума в любимия си магазин. Както си описваш нуждите, Континентал или Дънлоп ще ти паснат чудесно.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.03.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d GT F07

Re: С какви гуми карате?

Мнение от dillo » 19 Фев 2015, 13:34

Колега , според мен търсиш неправилен размер . 275/45/18 е това което ти трябва . пример -http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15083982/ Чудесна гума за твоята кола и за нашите ,, хубави пътища,, хем правилния размер , усилена и не е рънфлат .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: С какви гуми карате?

Мнение от rafa224 » 19 Фев 2015, 14:10

drianov написа:Колеги, имам проблем с гумите и бих се радвал ако ми помогнете.
След като веднъж ми се сцепи великия рънфлат на Пирели и буквално след 500 метра бях принуден да спра, реших че съм до тук с тази технология. Сложих 2 нови не рънфлат PZero-та отпреде, и на една джанта за 70 лв останалата ми гума за резервна в багажника. Да обаче сега идва време да сменям задните, които са с друг размер - 275/40/18. Проблем е че не намирам такира PZero-та, а особенно не рънфлат изобщо не се произвежда в този размер. Предлага се Pirelli P7 Cinturato но така и не успях да намеря читаво сравнение спрямо PZero. Реално дори и Pzero -тата ми идват малко твърди като са студени, та си редствям тези новите П7 които изкарвали два пъти повече какво дърво ще са.
Моля за съвет колеги - кой вариант според вас е най добрия:
1. Да сложа отзад PIRELLI P Zero Asimmetrico http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15161072/ - според мен са доста по стар модел от PZero и респективно сцеплението ще им е по лошо. Не са runflat, респективно возията ще е по-добра.
2. Да сложа отзад P7 Cinturatto, но ме дразни мисълта да съм с различни гуми на предния и задня мост, което означава че рано или късно ще сложа и отпред такива респективно се връщам към по-дървена возия и давам пари за рънфлат при условие, че резервната гума никога няма да я изкарам от багажника
2. Да мина на друга марка гуми и да сменя сега задните а догодина например и предните - така и не намирам сравнение в този размер спрямо Pzero и много ме е страх да не попадна на някакви дървета (като potenza например) с които дори да не мога да потегля. Реално дори и Pzero-тата ми идват малко дървени и за това съм склонен да пробвам друга марка.
Като цяло искам нов модел гуми, ако може не runflat, с приятна возия, меки за да имат сцепление, като не ме интересува износването защото карам под 15 хил км лятото на година и така или иначе ще ги сменя след 3 години.
Отворен съм за мнения и коментари!


Най- добре си вземи ако можеш 4 ри гуми и продай двете Пирели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 530d, Qashqai 1.6dCi CVT
Детайли за колата: BMW F10 530d
Nissan Qashqai 1.6dCi CVT

Re: С какви гуми карате?

Мнение от drianov » 20 Фев 2015, 9:16

Моля ви се колеги, мислите ли че не си знам размера или че не съм влизал по сайтовете и не съм си купувал гуми до сега :oops: Просто искам да избера най-добрия вариант, за това писах за съвет.

@Leon: защо Pirelli да са скапани гуми? Може ли да се аргументираш? От отзиви на приятели знам че са добри. Зимните ми гуми са също Пирели SottoZero3 и съм адски доволен от тях, а сравнение с преднишните ми зимни Vredestein Extreme изобщо не може да се прави.

Няма ли други хора с различен размер гуми на предния(245/45/18) и на задния(275/40/18) мост да споделят с какви гуми карат и дали са доволни?
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Leon » 20 Фев 2015, 9:37

В полемика за гуми не ми се влиза, всеки си има глава на раменете и гугъл на компютъра. Пиша от личен опит и от доста четене, не си налагам мнението. Пирели са хубави гуми докато не им се износят 1-2мм протектор. Говоря за летни гуми, за зимни нямам впечатления. Между другото, във формула 1 също се видя колко ги умеят гумите пирели...
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: С какви гуми карате?

Мнение от rafa224 » 20 Фев 2015, 10:57

Аз от летните нямам впечатление но от зимните Пирели съм доволен. Те всъщност са и от най-разпространените зимни, джипови гуми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: С какви гуми карате?

Мнение от tihomair » 20 Фев 2015, 11:29

Michelin pilot sport 2 е гумата и мисля, че е това което търсиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 530d, Qashqai 1.6dCi CVT
Детайли за колата: BMW F10 530d
Nissan Qashqai 1.6dCi CVT

Re: С какви гуми карате?

Мнение от drianov » 20 Фев 2015, 13:40

Този мишелин в размер 275/40/18 в българия не виждам да се предлага
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: С какви гуми карате?

Мнение от tihomair » 20 Фев 2015, 15:11

Това дори е по-добро:
http://www.barzgumve.com/cgi-bin/rshop. ... p=R-261858

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 1.07.2011
Пол: Мъж
Кара: 530d F10 245hP
Мечтае да кара: M5

Re: С какви гуми карате?

Мнение от tachbg » 20 Фев 2015, 21:55

Карам със Michlen Alpin 5 зимни и са наи доброто което съм ползувал като зимна гума . колата ми е Ф10 без xdrive и въпреки това не се дъни в снега с лед отдолу. За лятото съм избрал Michlen Primacy 3.
36043
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook