С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Alben » 11 Окт 2021, 21:04

Аз и лятото рядко е изкарвам от гаража.
А гумите са: michelin primacy 4, летни и continental wintercontact ts 860,зимни.

ПП.Иначе карам Toyota Corolla hybrid.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 17 Окт 2021, 14:43

Днес карах с зимните гуми, бях с летни 19' Michelin PS non-RFT и минах на зимните 18' Michelin Alpin RFT. Ами огромна разлика в стабилността на колата. Дори и със зимни гуми с по-малък размер (по-голям борд) колата е значително по-стабилна и се управлява много по-добре в завои. Мисля че за Ф10 перфектния баланс стабилност-комфорт е 18' RFT гуми. Като комфорт 18ките RFT са сравними с 19ките non-RFT може би има малко предимство на non-RFT но много малко, освен ако не кара по някакви разбити пътища с големи дупки тогава сигурно ще се усети повече.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10

Дискусия относно зимни гуми

Мнение от Idoitbig » 29 Окт 2021, 15:33

Здравейте колеги,

Спрял съм се на 3 модела зимни гуми и бих искал да видя какво е вашето мнение по отношение на моделите:

1. Continental WinterContact TS850P
2. Goodyear UG8
3. Nokian SnowProof

И 3те модела гуми следва да са 245/45/18.
Ценовата гама е почти еднаква като единствено моделът на Nokian е съвсем малко по-надолу като цена от другите два.
Благодаря предварително за коментарите и мненията , и също така се извинявам ако темата не е акуратно пласирана в респективния раздел.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F10 535xd

Re: Дискусия относно зимни гуми

Мнение от Blindy » 30 Окт 2021, 11:05

Idoitbig написа:Здравейте колеги,

Спрял съм се на 3 модела зимни гуми и бих искал да видя какво е вашето мнение по отношение на моделите:

1. Continental WinterContact TS850P
2. Goodyear UG8
3. Nokian SnowProof

И 3те модела гуми следва да са 245/45/18.
Ценовата гама е почти еднаква като единствено моделът на Nokian е съвсем малко по-надолу като цена от другите два.
Благодаря предварително за коментарите и мненията , и също така се извинявам ако темата не е акуратно пласирана в респективния раздел.


На старото ми е46 си бях взел Goodyear UG8, като допреди това всяка зима просто си зазимявах колата, просто защото не можеше да се кара зимата с някакви си там гуми. Е, все едно карах друга кола. Останах очарован. Пример мога да дам с една голяма зима, аксаковските баири покрай Варна. Нямах никакви грижи (бях сам в колата и без никакви бордюри, чували и т.н. в багажника :mhihi: ) да ги изкачвам като през 50м бяха отбили разни заседнали коли, включително т.нар. "Високо проходими" таралясници.
Онзи ден си сложих на Ф10-ката Goodyear UG Performance +, като съм 100% сигурен, че няма да ме разочароват :) (същия размер като твоя).
Така че с 2 ръце гласувам за Гъдиъра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 31 Окт 2021, 7:48

Аз също купих goodyear ultra grip performance 8, но още не съм ги сложил и не мога да дам мнение. Забелязах само, че гумата стои една идея по-тясна от сегашните ми летни, които също са 245...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Дискусия относно зимни гуми

Мнение от awful » 01 Ное 2021, 17:45

Idoitbig написа:Здравейте колеги,

Спрял съм се на 3 модела зимни гуми и бих искал да видя какво е вашето мнение по отношение на моделите:

1. Continental WinterContact TS850P
2. Goodyear UG8
3. Nokian SnowProof

И 3те модела гуми следва да са 245/45/18.
Ценовата гама е почти еднаква като единствено моделът на Nokian е съвсем малко по-надолу като цена от другите два.
Благодаря предварително за коментарите и мненията , и също така се извинявам ако темата не е акуратно пласирана в респективния раздел.


Аз съм със Goodyear UG8 купувани втора ръка понеже изпаднаха на добра цена от 250 евро като бяха на 1 сезон, 2 години сме ходили по планини и няма опиране, гумите са доста тихи. 245 45 18. Няколко пъти се ровихме във преспи да видим дали ще заседнем ама Не няма опри никъде, колата е Xdrive. И аз съм за Goodyear UG8.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от xterminator » 29 Дек 2021, 14:56

Чували ли сте, че Х драйв със спорт пакет 18-ки 275/40/18 задни и 245/45/18 предни може да се кара само с летни гуми. Същият размер за зимни не можело?! Трябвало да се вземат обикновени джанти (НЕ спорт пакет) и да е с 4 еднакви гуми! :shock: :shock: :shock:
Това ми казаха днес от Аутобавария. Честно казано аз логика в това не виждам - размера на колелата е един и същ, се въртят с еднаква скорост, разликата е в консистенцията на каучука на грайфера и това, че в единия има улеи за сняг, а на другите няма... Някой ако знае да разясни?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какви гуми карате?

Мнение от drago9205 » 29 Дек 2021, 21:03

Това е доста интересно твърдение и аз не виждам логика - пълно е с коли спорт пакет и зимни гуми. От Ауто Бавария обясниха ли зимата с какви гуми и джанти продават М-пакет колите, тоз x-drive с още 1 комплект стандартни джанти ли идва? :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Dextuar » 29 Дек 2021, 21:25

xterminator написа:Чували ли сте, че Х драйв със спорт пакет 18-ки 275/40/18 задни и 245/45/18 предни може да се кара само с летни гуми. Същият размер за зимни не можело?! Трябвало да се вземат обикновени джанти (НЕ спорт пакет) и да е с 4 еднакви гуми! :shock: :shock: :shock:
Това ми казаха днес от Аутобавария. Честно казано аз логика в това не виждам - размера на колелата е един и същ, се въртят с еднаква скорост, разликата е в консистенцията на каучука на грайфера и това, че в единия има улеи за сняг, а на другите няма... Някой ако знае да разясни?
Погледни си вратата и табелата с размерите и ще видиш, че не са те излъгали.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: С какви гуми карате?

Мнение от xterminator » 30 Дек 2021, 12:31

Dextuar написа:
xterminator написа:Чували ли сте, че Х драйв със спорт пакет 18-ки 275/40/18 задни и 245/45/18 предни може да се кара само с летни гуми. Същият размер за зимни не можело?! Трябвало да се вземат обикновени джанти (НЕ спорт пакет) и да е с 4 еднакви гуми! :shock: :shock: :shock:
Това ми казаха днес от Аутобавария. Честно казано аз логика в това не виждам - размера на колелата е един и същ, се въртят с еднаква скорост, разликата е в консистенцията на каучука на грайфера и това, че в единия има улеи за сняг, а на другите няма... Някой ако знае да разясни?
Погледни си вратата и табелата с размерите и ще видиш, че не са те излъгали.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Да, то това е ясно, но мисля че препоръката задните гуми да са по-тесни е колата да е една идея по-проходима в зимни условия. Те го казаха с идеята че ще се прецака раздатката така.... Няма логика. Ако има нека някой да обясни.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 26.10.2021

джанти Haxer vs OEM

Мнение от yst127 » 12 Яну 2022, 1:04

Колебая се между следните 2 комплекта джанти.

1.
https://www.olx.bg/d/ad/18-19-20-22-dzh ... 6f31430b04

2.
https://www.olx.bg/d/ad/bmv-dzhanti-bmw ... bserved_ad

Не съм привърженик поради някаква причина на джанти различни от тези направени от производителя, но тези от линк 1 чисто визуално ми харесват и няма да се занимавам с пребоядисване, което пък ще ми се наложи с вторите, които са ОЕМ и също ми харесват, но тях ще трябва да ги нося на черна боя, което ще е около 100лв на джанта.

Има ли някой мнение за бранда Haxer (качество, здравина)? Нова джанта с гаранция не е ли по добре от джанта карана доста километри вече ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: С какви гуми карате?

Мнение от peshehodetz » 26 Яну 2022, 20:36

Bridgestone Driveguard run flat на 25к мили ( ~40к км ), ако изкарат още толкова, а по износването си мисля, че е възможно ще съм ултра доволен. Освен това са много по тихи и возят po-меко и комфортно спрямо Пирели с които дойде колата.

Изображение

Изображение

Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какви гуми карате?

Мнение от drago9205 » 27 Яну 2022, 8:17

Този драйвгард е една от най-поносимите рънфлат гуми, наистина е като малко по-напомпан ХЛ.

Уви на много места в БГ се усеща, че са по-твърди. Обаче са много лесни за монтаж/демонтаж, гумаджията ми беше впечатлен колко лесно са се свалили от 19-ките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от acho.rs » 03 Фев 2022, 10:31

drago9205 написа:Този драйвгард е една от най-поносимите рънфлат гуми, наистина е като малко по-напомпан ХЛ.

Уви на много места в БГ се усеща, че са по-твърди. Обаче са много лесни за монтаж/демонтаж, гумаджията ми беше впечатлен колко лесно са се свалили от 19-ките.

Съществени минус
- имат отчайващо кратък живот . Като гледам колегата горе , може и да са подобрили сместа. При мен за 30-35к км бяха на галоши.
- в базовия размер за F10/F11 - 225x55 R17 идват прекалено меки. Колата е настроена за рфт и с драйв гард малко плува , а на спящ полицай предницата потъва прекалено много

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 14.02.2022

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Hadjo » 14 Фев 2022, 14:27

Привет на всички колеги във форума!
Отскоро съм собственик на F11 която взех с втори комплект летни PIRELI P ZERO 245/50/18 RFT 100Y които не отговарят на спецификацията. 26 мм увеличават диаметъра над максимално допустимия. Пред дилема съм дали да ги карам (защото са почти нови дот 0720 и са карани не повече от 10 к.), или сменям с 245/45/18. Благодаря на отзовалите се!

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook