С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Alben » 02 Ное 2022, 10:34

ZdravkoR9805 написа:Благодаря за отзивите на всички!

Но трябва да карам с рънфлатки, тъй като нямам място за резервна гума. А компресорче и пяна не биха ме спасили в никаква ситуация..
Вие как сте подготвени при евентуално спукване?

Здравей.
Крик, шило, фитили и компресор, но дано не се налага.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2015
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: E60 - 520D
F10 - 535D

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ZdravkoR9805 » 06 Ное 2022, 21:28

DigitalExile написа:
ZdravkoR9805 написа:Благодаря за отзивите на всички!

Но трябва да карам с рънфлатки, тъй като нямам място за резервна гума. А компресорче и пяна не биха ме спасили в никаква ситуация..
Вие как сте подготвени при евентуално спукване?


С Карта СБА.

RFT е най смотаната и недомислена технология, другата която се води SEAL Tires ми се струва доста по добре измислена.
https://www.youtube.com/watch?v=sTRn1E1uF6c

Но не знам дали въобще е пусната за простосмъртните :mhihi:


Срещал съм ги, но нямам никаква информация как са.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: С какви гуми карате?

Мнение от bossorange » 15 Мар 2023, 10:40

взех джанти 350 м с гуми Michelin Primacy 3 ZP почти нови , бяха добра цена .
Може ли някой да сподели табелка с колко трябва да се помпят задните, понеже са 275 40 18, а на моята ги няма точно този размер.

Да споделя впечатления (245 45 18 / 275 40 18 )след каране по Люлинската магистрала и градско - гумите са тихи, вярно комфортни са, не са толкова твърди.

Сравнени със най-първите ми Continental sport contact 3 ss3 rft 245 45 18 еднакви, карах ги 4 сезона (с тях купих колата) - по-твърди бяха, по-рязко завивах с тях в завоите, и съответно по-малко клатушкаше колата с тях.

Лично на мен ми допада повече Контито, заради поведението. Явно това, че Примаси 3 е туринг, а Конти е спортна гума е причината.
Ако някой се интересува , мога да препоръчам гумаджия за София, който не драска джанти и е много прецизен(да не правя тук реклама).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Burnar » 27 Авг 2023, 18:03

Здравейте,
първо, за да не съм съвсем оффтопик, ще кажа, че в момента колата ми е с Bridgestone Potenza S007 не рън флат, 20 цола, оригиналния спорт пакет за 550д и от към возия (стандартно не адаптивно М окачване) колата е стегната, но въпреки това вози добре. Гумите са доста стабилни и учудващо тихи за такъв размер.

Мен обаче друго ме мъчи и това е, че когато купих колата, ми дадоха и един комплект 18 цолови джанти с монтирани на тях Pirelli Winter 240 SottoZero Serie II RFT. Днес отидох на автомивка да измия джантите и да огледам какво е състоянието на гумите и джантите преди да поръчам едни GoodYear UltraGrip Performance+. Въпросните монтирани гуми обаче са дот 3320 и двете имат 5.5 мм грайфер в средата и 4.5 мм в крайния канал, а двете са с 4.5 мм грайфер в средата и 4 мм в края и сега ме гложди мисълта да ги карам тази зима, но до сега винаги съм купувал нови гуми и съм ги карал до това положение, при което съм ги продавал или оставял на гумаджията.

Ще се радвам някой, който има повече опит, да даде акъл. Не съм пинтия, но ако е наред да се кара с този грайфер не искам да се чувствам като тъпанар и да хвърля 800 евро за нови гуми, а да имам. Aко карам само тук в Швейцария не мисля, че ще ми е проблем, но планирам прибиране до България по средата на зимата и това малко ме притеснява :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 28 Авг 2023, 9:32

Колеги гледах едно интересно видео за гумите спорт пакет и раздатките. За съжаление не го намирам да го сложа тук но това което казаха е че при спорт пакета, ако гумите ако не са със звезда, е възможно да има разлика в диаметрите на гумите между предни и задни колела, дори и да си спазил размерите и гумите да са една и съща марка. Звездата, която е хомологация на БМВ гарантира, че гумите с 245 и 275 ще имат еднакакъв диаметър. Във видеото дадоха пример за такива гуми и те бяха някаква премиум марка и имаше 5 мм разлика на нови гуми. Така че гледайте диаметрите на гумите на око, като взимате гуми, а най-добре е да се взимат със звезда.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: С какви гуми карате?

Мнение от alpinjuga » 29 Авг 2023, 9:04

Аз като тръгнах да си сменям летните гуми (спорт пакет, хДрайв) и питах в Ауто Бавария и МКар се оказа, че оригинални гуми със звезда 20цола има само Пирели и Гудиър. Като се размрънках, че искам по-голям избор, ми обясниха, че за всяка кола гумите със звезда са специално направени спрямо разпределението на тежестта на колата, подсилени където трябва и т.н. За потенциално различните размери не стана въпрос.

Малко странична случка, но пак по въпроса с раздатката. Пукам предна гума и в питам приемчика в МКар дали да сменя само пукнатата или и двете предни. Той ми вика и двете предни, аз се съгласявам. Една седмица по-късно като си взимам колата, хората от каросерийните ремонти в сервиза се шашнаха - ама как така, за хДрайв или само едната гума сменяш или всичките четири, раздатката е предвидено да си компенсира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 29 Авг 2023, 11:44


Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2015
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: E60 - 520D
F10 - 535D

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ZdravkoR9805 » 29 Авг 2023, 20:55

Аз да допълня моето питане. Минах от Pirelli Cinterato RFT на Pirelli PZero 4 обикновенни, но от модерните Seal Inside. Засега се държат много добре и возят меко и по-безшумно от предишните (може и да си въобрзявам вече).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Burnar » 30 Авг 2023, 9:19

ekalchev написа:Намерих видеото: https://www.facebook.com/watch/live/?re ... 4436872363
Много интересно. Добре, че не съм пуснал поръчката още. В крайна сметка реших, че ще купувам нови гуми. Няма да ми е спокойно да карам с тези. Щях да поръчам ГуудИър с индекс до 240 кмч, но нямат звезда, а тези с индекс до 210 имат :D

Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от vld » 30 Авг 2023, 15:39

ekalchev написа:Намерих видеото: https://www.facebook.com/watch/live/?re ... 4436872363


Аз не бих се доверил сляпо на казаното в този клип......
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 30 Авг 2023, 17:48

Ами аз бих просто наложил предните и задните в магазина преди да ги купя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 30.04.2006
Местоположение: Ст.Загора
Кара: 535д

Re: С какви гуми карате?

Мнение от stenli_bmv » 31 Авг 2023, 11:52

ekalchev написа:Ами аз бих просто наложил предните и задните в магазина преди да ги купя.

Имах проблеми с раздатката точно от различен грайфер предни и задни.Имах едно туптене отдолу като превключваше най вече градско.Отворихме раздатката и всичко беше като ново вътре,въпреки това смених всички дискове.Летните гуми бяха мишелин пилот спорт не rft.Предните бяха с 4.5мм а задните 6.5мм и от там е бил проблема.Това лято сложих нови дънлъп RFT за bmw спец.и няма никакви проблеми!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: С какви гуми карате?

Мнение от peshehodetz » 20 Окт 2023, 15:57

Вчера сложих Yokohama RF на снимките. Бях с Bridgestone Driveguard ,но бяха наближили индикаторa на износване и от дилъра за гими от където си обслужвам и останалите коли ми препоръчаха да ги сменя. Освен това понеже Бриджстон-а бяха изминали 36к мили а им дават гаранция 50к мили ми дадоха кредит по $48 на гума, т.е. на новите с толкова ми намалиха цената без значение какви взимам само трябваше пак да са РФ. Двоумех се дали да взема отново бриджстон, ма са им вдигнали цената и то сиолидно, уж са някакви дето ще искарват по 65к мили и са по добри като поведение, но аз колата така или иначе няма да я карам повече от година докато ми изтича удължената гаранция а и тези Yokohama хич не са зле, поне от към комфорт а и са също толкова безшумни като Бриджстон. Можеше да сложа Континентал ма ги нямаха налични, трябваше да чакам около седмица да ги поръчат, ма не ми се занимаваше че другата седмица ще пътувам.


Изображение

Изображение

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: С какви гуми карате?

Мнение от Burnar » 28 Окт 2023, 21:53

Здравейте,
миналата седмица сложих зимния комплект джанти с 4 чисто нови гуми с еднакъв размер гудиър ултрагрип перформанс плюс 245, 45, 18 на 2.7 бара и се появи едно свирене или виене, не знам как точно да го определя. Започва от 121-2 км/ч и продължава до 127-8 км/ч, като най-усезаемо е на 125 км/ч.. Няма никаква вибрация, тресене или каквото и да е. Няма значение на коя предавка съм и не се влияе от оборотите, а само от скоростта и дали подавам газ. Когато съм по инерция изчезва моментално. Летният комплект е спорт пакет 20-ки и с него това свирене/виене го няма при никакви обстоятелства.
Може ли да е от гумите или раздтка, или...?
Въпросът ми е малко оффтопик, извинявам се, но се надявам да не бъде голям проблем.

П. С. Колата е ф11 550д фейслифт.

Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: С какви гуми карате?

Мнение от MMG » 29 Окт 2023, 14:42

Летните са 19” спорт пакет Pirelli RFT със звезда.
Зимните - 18” Мишелин и Пирели RFT до момента, пак със звезда.
Новите зимни ще са Dunlop 3D RFT, пак с хбмологизация.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook