С какви гуми карате?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: С какви гуми карате?

Мнение от MMG » 19 Сеп 2020, 16:02

Сякаш си карал дясната пренапомпена. Износена е повече в средата. За лявата не мога да преценя. Но толкова бързо да се износят... колко км са изминати с тях?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 19 Сеп 2020, 17:16

Кажи колко км си минал, как може да се прецени без тази информация?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 19 Сеп 2020, 19:30

Минал съм точно 10 000 км.от март до днес. Гумите винаги ми са на 2.5 бара. Може би от значение е и това, че извънградско по път със завои карам бързо, а също и често натискам до кикдаун на ниски скорости и тя превърта малко... Не знам, предните са на 6 мм., но сега като сложа зимните, задните директно ги хвърлям. Явно good year eagle F1 asymetric 5 се износват бързо :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 19 Сеп 2020, 20:21

Един приятел има хонда сивик и като се разговорихме за гумите ми се оплака от асиметрик 5 ,че много бързо му свършили... нещо от порядъка на 10 к 2-3 мм ги нямало. Мислих,че си внушава т.к. тестовете уж друго показват ... ама явно ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от ekalchev » 19 Сеп 2020, 21:50

Аз съм минал 25 хил с michelin primacy 3 при положение че с тях купих колата и незнам колко хиляди е имало от предишния собственик и не са толкова износени. По принцип виждам че primacy са най скъпите гуми на michelin и има дават доста бавно износване. Ама за 10 хил такова износване ми се струва прекалено бързо. Предишните гуми на е60 525д ми бяха асиметрикс 2 и ги карах 60хил и не успях да ги износя и ги продадох с колата на 8 години бяха гумите. Износваха се прекалено бавно и бяха станали пласмасови накрая но имаха много грайфер.

Това са ми предните, преполагам че са на грубо 50хил км. Без да с5м 100% сигурен. Задните са малко по износени
Изображение
stock photo office manager

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 19 Сеп 2020, 22:33

primacy е доста по-различна гума от асиметрик 5 и пилот спорт 4, конти 6 и т. н. Тя е туринг гума с преимущество комфорт, икономичност и износоустойчивост. При другите гуми всичко това е за сметка на по-спортния им характер... сцепление, директно управление, не прегравят лесно. Така, че не се учудвай, че изкарват по 60к особено мишлен. Primacy по спомен не е по-скъпа гума от ps4 и особено ps4s, но рънфлет варианта им бе доста надут като цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 20 Сеп 2020, 11:45

Като цяло съм много доволен от гумата - сцеплението е супер, залепва на пътя и по завоите не мърда, но явно е за сметка на намалена износоустойчивост.Коя гума има спортен характер, вози меко и не се трие, има ли въобще такава, макар и по- скъпа ?:Д :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: С какви гуми карате?

Мнение от host » 22 Сеп 2020, 16:31

equipment написа:Като цяло съм много доволен от гумата - сцеплението е супер, залепва на пътя и по завоите не мърда, но явно е за сметка на намалена износоустойчивост.Коя гума има спортен характер, вози меко и не се трие, има ли въобще такава, макар и по- скъпа ?:Д :dunno:


Колега за мен имаш проблем със сходимостта за да ти заминават толкова бързо гумите и/или караш много агресивно (ако е второто, няма причини да те яд, кефа си е кеф).

Тия дни мога да щракна моите качени рано-рано пролетта F1 Assym 5 на какъв хал са и ще пиша и колко км са минали, като колата е на 3.5 негативен наклон отпред (камбър), което е на ръба на допустимото - видимо според мен нямат проблем, имам шублер в офиса ще им пусна замерване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 22 Сеп 2020, 19:18

host написа:
equipment написа:Като цяло съм много доволен от гумата - сцеплението е супер, залепва на пътя и по завоите не мърда, но явно е за сметка на намалена износоустойчивост.Коя гума има спортен характер, вози меко и не се трие, има ли въобще такава, макар и по- скъпа ?:Д :dunno:


Колега за мен имаш проблем със сходимостта за да ти заминават толкова бързо гумите и/или караш много агресивно (ако е второто, няма причини да те яд, кефа си е кеф).

Тия дни мога да щракна моите качени рано-рано пролетта F1 Assym 5 на какъв хал са и ще пиша и колко км са минали, като колата е на 3.5 негативен наклон отпред (камбър), което е на ръба на допустимото - видимо според мен нямат проблем, имам шублер в офиса ще им пусна замерване.


О, не.. Няма за какво да ме е яд. Карам си без да жаля гумите и колата си я настъпвам ежедневно. Според мен това е причината. Но и доста стартове от място имам, защото събота и неделя има разни мероприятия с други бмвта :P
Щракни да видим твоите на колко мм са и колко км си минал с тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: С какви гуми карате?

Мнение от host » 23 Сеп 2020, 13:25

При яко стартове и тия нютони ... с отворения диф ... :mhihi: не е нелогично :D

7000км, Пловдив сигурно 70-80% градско каране, качени март месец ама са на предния мост - проверявам им налягането от време на време.

>>>
тука март месец таман качени на джантите ( не съм мерил фабрично на колко ММ идват)
Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: С какви гуми карате?

Мнение от kraska » 23 Сеп 2020, 14:49

Не са мръднали, по-малко от 8мм излизат от завода.... И аз сега като сменя летните със зимни ще видя моите GoodYear F1 Super Sport как са с износването след 5-6к при 90+ % полуградско каране. Мисля да ги продам и да взема Мишлен PS4 или 4S от интерес :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: С какви гуми карате?

Мнение от equipment » 23 Сеп 2020, 18:09

host написа:При яко стартове и тия нютони ... с отворения диф ... :mhihi: не е нелогично :D

7000км, Пловдив сигурно 70-80% градско каране, качени март месец ама са на предния мост - проверявам им налягането от време на време.

>>>
тука март месец таман качени на джантите ( не съм мерил фабрично на колко ММ идват)
Изображение


Ти 4х4 ли си ? А на задния мост, с какви гуми си?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: С какви гуми карате?

Мнение от host » 24 Сеп 2020, 10:17

това е на античен модел БМВ където нямаше 4х4 :mhihi: предложих да постна защото надали има голяма разлика в смеската между 17ките ми и тия които коменитрате, а и аз взех тези с индекс "Е" за гориво-ефективност ... т.е. най-лепкавата смес

задните са ми китайски купувани чисто нови ... 2016та до сега са към 4мм мисля, този сезон им е последен, много бях доволен от тая марка китайска AEOLUS , те са в един концерн с PIRELLI ( китайска корпорация купи ги изкупи преди време ), та много бях доволен, това са ми 2ри чифт които купих от тях - имах първия им високоскоростен модел Steering Ace AU01 2015г новички , бяха съвсем прилични, "B" индекс на дъжд, не много шумни, нямаха сцепление като Pilot Sport 2 които смениха, но и цената им беше смешна под 90лв, после излезе Steering Ace AU02 с индекс "A" на дъжд, още по-тихи, по-комфортни, но пак сцеплението е надолу от реално истнските перформанс гуми ... и така до миналата година, мислех да си взема PS4 защото 17ки няма PS4s, обаче водейки се по TyreReviews видях, че F1 Assym 5 бие по тестовете, и са по-тихи и по-комфортни, а не отстъпват на писта при тест ... таман ми бяха гръмнали ушите от зимните ми 17ки (няма да коментирам какви и що) ... взех си Goodyear-ите и не мога да спра да ги хваля ... страшна тишина , никога не съм вярвал, че в почти 30г кола може да е толкова тихо, държат пътя супер, не са екстремна гума, но за мен са перфе - тъй като имам обаче леки притеснения с тая извънредна ситуация реших да купя само 2 за предния мост, а другото лято още 2 новички пак за отпред, а тия отзад ще отидат и така

скоро ще споделя при f07 какъв избор на гуми е направен за зимен комплект, набелязал съм разни китайци :mhihi:

_______________

След малко ще сложа снимки на задните, да се добие представа какво е положението там - не съм някакъв състезател или нещо подобно, карам си нормално
Изображение
Изображение
Изображение

така като гледам 5mm , след месец като си кача другия комплект джанти с гуми направо ще дам да ги свалят от джантите и отиват някой младеж ако си ги хареса на символична цена в OLX/Bazar , че да може да отиде на Слънчака спокойно догодина :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.10.2020
Пол: Мъж

Re: С какви гуми карате?

Мнение от IvanRad » 16 Окт 2020, 13:51

Здравейте. Аз имам нужда от съвет ==>Какъв размер гуми да сложа на джанти. 8.5 jx19 ЕН+2 предни и 9.5 jx19 ЕН+2 задни. Колата е 525 F10 n47, 08.2012 г. Дали предни 235/40 и задни 275/35 ще е добре?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: С какви гуми карате?

Мнение от dido0o``` » 26 Окт 2020, 8:44

IvanRad написа:Здравейте. Аз имам нужда от съвет ==>Какъв размер гуми да сложа на джанти. 8.5 jx19 ЕН+2 предни и 9.5 jx19 ЕН+2 задни. Колата е 525 F10 n47, 08.2012 г. Дали предни 235/40 и задни 275/35 ще е добре?


Предни 245/40 .. задните са ок. Това при нормално ЕТ(офсет) за този модел.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook