Разпознаване на знаци

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530d xDrive LCI

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от pRoOf » 05 Сеп 2022, 9:28

@ichooo е твоят човек :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от bmwman » 01 Ное 2022, 21:40

Здравейте а за Х5 Е70 LCI 2012г оригинално с KAFAS и заводски активиран спиид лимит как да се накара да показва ограниченията прес картата,която я ъпдейтнах с последната.Показва само трите черти4ки в момента на таблото и на хедъп дисплея.
Кое в KAFAS модула трябва да променя и кодирам

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 13.01.2016
Местоположение: София
Кара: BMW F31 330xdrive, BMW E93 325i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от durchev » 01 Ное 2022, 21:44

bmwman написа:Здравейте а за Х5 Е70 LCI 2012г оригинално с KAFAS и заводски активиран спиид лимит как да се накара да показва ограниченията прес картата,която я ъпдейтнах с последната.Показва само трите черти4ки в момента на таблото и на хедъп дисплея.
Кое в KAFAS модула трябва да променя и кодирам
Мисля, че беше Name 1. Там трябва да сложиш 42,47


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от oci » 01 Ное 2022, 23:18

bmwman написа:Здравейте а за Х5 Е70 LCI 2012г оригинално с KAFAS и заводски активиран спиид лимит как да се накара да показва ограниченията прес картата,която я ъпдейтнах с последната.Показва само трите черти4ки в момента на таблото и на хедъп дисплея.
Кое в KAFAS модула трябва да променя и кодирам


С NCS Expert в Kafas се променят параметри.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от bmwman » 02 Ное 2022, 6:55

NETTODAT кафас.txt
oci написа:
bmwman написа:Здравейте а за Х5 Е70 LCI 2012г оригинално с KAFAS и заводски активиран спиид лимит как да се накара да показва ограниченията прес картата,която я ъпдейтнах с последната.Показва само трите черти4ки в момента на таблото и на хедъп дисплея.
Кое в KAFAS модула трябва да променя и кодирам


С NCS Expert в Kafas се променят параметри.


Да прочетох го с експерта но коя опция в trc файла в димито се променя или в нетодата файла се променя?
Ето го nettodata файла но мога да кача и самия TRC файл
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от bmwman » 02 Ное 2022, 13:20

durchev написа:
bmwman написа:Здравейте а за Х5 Е70 LCI 2012г оригинално с KAFAS и заводски активиран спиид лимит как да се накара да показва ограниченията прес картата,която я ъпдейтнах с последната.Показва само трите черти4ки в момента на таблото и на хедъп дисплея.
Кое в KAFAS модула трябва да променя и кодирам
Мисля, че беше Name 1. Там трябва да сложиш 42,47


Sent from my iPhone using Tapatalk

благодаря колега ще го пробвам и ще докладвам за резултата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.05.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: F10

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от bmwman » 12 Ное 2022, 22:34

bmwman написа:
durchev написа:
bmwman написа:Здравейте а за Х5 Е70 LCI 2012г оригинално с KAFAS и заводски активиран спиид лимит как да се накара да показва ограниченията прес картата,която я ъпдейтнах с последната.Показва само трите черти4ки в момента на таблото и на хедъп дисплея.
Кое в KAFAS модула трябва да променя и кодирам
Мисля, че беше Name 1. Там трябва да сложиш 42,47


Sent from my iPhone using Tapatalk

благодаря колега ще го пробвам и ще докладвам за резултата

Точно по описания начин стана
още веднъж благодаря на колегата :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.10.2022

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Ch0bi » 12 Ное 2022, 22:51

Привет колеги, а от къде мога да си сваля и инсталирам работещ E-sys за да мога да си кодирам спеед лимита :wave: :wave: :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Вуйчо » 28 Май 2023, 21:28

Ch0bi написа:Привет колеги, а от къде мога да си сваля и инсталирам работещ E-sys за да мога да си кодирам спеед лимита :wave: :wave: :wave:


Ето линк: http://blog.obdii365.com/2017/06/14/download-bmw-e-sys-3-29-0-psdzdata-3-61-5/?gclid=Cj0KCQjw98ujBhCgARIsAD7QeAj3nvAznKyp1fPsolyygMjRmEuHND7z1TjVSRLMlo0QK6oWPsMykP8aAn42EALw_wcB

В този ред на мисли - някой колега от Враца или София би ли ударил едно рамо? Става дума за F06, колата си има KAFAS камера (има и дистроник), има активиран както на таблото/HUD, а и по номер на рама си е с 8ТH опцията, но на таблото/HUD изписва само знак с трите тирета. :( Инсталирал съм E-sys от горния линк, но никога не съм се занимавал с кодиране и ми е тъмна Индия какво трябва да правя, а и честно казано не ми се екпериментира. Имам работещ bimmercode на телефона и знам как да работя с него, aма в случая той не може да свърши тази работа.

Та... ако може някой от София да помогне да ми активира да показва знаците, ще почерпя/платя :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 13.01.2016
Местоположение: София
Кара: BMW F31 330xdrive, BMW E93 325i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от durchev » 28 Май 2023, 21:36

Вуйчо написа:
Ch0bi написа:Привет колеги, а от къде мога да си сваля и инсталирам работещ E-sys за да мога да си кодирам спеед лимита :wave: :wave: :wave:


Ето линк: http://blog.obdii365.com/2017/06/14/download-bmw-e-sys-3-29-0-psdzdata-3-61-5/?gclid=Cj0KCQjw98ujBhCgARIsAD7QeAj3nvAznKyp1fPsolyygMjRmEuHND7z1TjVSRLMlo0QK6oWPsMykP8aAn42EALw_wcB

В този ред на мисли - някой колега от Враца или София би ли ударил едно рамо? Става дума за F06, колата си има KAFAS камера (има и дистроник), има активиран както на таблото/HUD, а и по номер на рама си е с 8ТH опцията, но на таблото/HUD изписва само знак с трите тирета. :( Инсталирал съм E-sys от горния линк, но никога не съм се занимавал с кодиране и ми е тъмна Индия какво трябва да правя, а и честно казано не ми се екпериментира. Имам работещ bimmercode на телефона и знам как да работя с него, aма в случая той не може да свърши тази работа.

Та... ако може някой от София да помогне да ми активира да показва знаците, ще почерпя/платя :bchug:
Може да се разберем нещо за тези дни да ти ги пусна. Пиши на лс да ти дам телефон


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 320
Регистриран на: 24.03.2006
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: F01 740d
Мечтае да кара: в насрещтното...

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Georgiev BMW » 31 Май 2023, 8:26

За кодировката може ли да се използва expert mode-а през приложението bimmercode? Някой правил ли го е ?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от vld » 31 Май 2023, 8:32

Georgiev BMW написа:За кодировката може ли да се използва expert mode-а през приложението bimmercode? Някой правил ли го е ?

Не става с бимеркод това.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Вуйчо » 31 Май 2023, 8:44

:OT: Мен ако питате въобще гледайте да избягвате бимъркод, защото миналата година уморих епрома на таблото на F30, защото поисках да активирам дигиталния скоростомер. Бъгна се, на таблото изписа (ако помня правилно) 999 999 км, престана да работи асистентът за лента и това ми струваше 200-ина лева да се оправи. И ровейки в нета, доста други хора са изревали, пипайки в KOMBI на F30. Споделям, да си знаете, че има риск.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Dextuar » 01 Юни 2023, 14:54

Вуйчо написа::OT: Мен ако питате въобще гледайте да избягвате бимъркод, защото миналата година уморих епрома на таблото на F30, защото поисках да активирам дигиталния скоростомер. Бъгна се, на таблото изписа (ако помня правилно) 999 999 км, престана да работи асистентът за лента и това ми струваше 200-ина лева да се оправи. И ровейки в нета, доста други хора са изревали, пипайки в KOMBI на F30. Споделям, да си знаете, че има риск.

А може би е свързано с това, че някой разбирач е пипал в таблото? Чувал съм подобни истории след мързеливо превъртане при един известен колега от форума, който извършва подобни услуги в Източната част на София. Иначе бимъркода е доста стабилен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Вуйчо » 01 Юни 2023, 14:57

Същата теория (че е въртян километража) сподели и човекът, който оправи таблото. Но в случая, конкретната кола има сервизна история и не е въртяна. :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook