Разпознаване на знаци

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F10 535xd

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Blindy » 19 Фев 2020, 21:27

marto74bg написа:Колеги, не става ясно за знаците с ограничението на скоростта ли става въпрос, или за трафик знаците (като забранено изпреварването, знак STOP и т.н.), които би трябвало да се появяват до знака с ограничението на скоростта?


Като бях в Германия ми работеха знаците за ограничение на скоростта, забрана за изпреварване и отпадане на всички забрани. Засега съм успял да тествам (и работят) в България ограниченията на скоростта и отпадането на всички забрани. Относно знак СТОП не съм виждал никъде да е активен.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.11.2019
Кара: F31
Мечтае да кара: Хеликоптер

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от bigi » 20 Фев 2020, 0:30

marto74bg написа:Колеги, не става ясно за знаците с ограничението на скоростта ли става въпрос, или за трафик знаците (като забранено изпреварването, знак STOP и т.н.), които би трябвало да се появяват до знака с ограничението на скоростта?


Здравейте колеги, радвам се че е сработило и при вас. Щеше да е тотална загуба на време и енергия ако си го бях задържал само за себе си.

Наслаждавайте се и спазвайте ограниченията :) и безаварийно разбира се :)

marto74bg, какви знаци познава и показва, според мен това зависи от версията на софтуера на кафаса ти или там който компютър прави vision processing-а. Що се отнася до значението на байтовете по-горе виж линка с мапинка който съм постнал. Там е описано кой бит за какво е, както можеш да видиш, има опции да отключиш SLI+NPI (Speed Limit Info + Non-Passing Indication) както съм го направил, но няма опция да отключиш само част от SLI или поне аз в момента не зная от къде и как, но пак казвам според мен това зависи от версията на софтуера на компютъра който процесва видео/снимковите потоци, както там работи kafas-а.

Ето ти четива по темата, ако намериш нещо по-интересно, ще се радваме да споделиш:
- https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10- ... g/G8L7sJye
- https://www.bimmerfest.com/forums/attac ... 1452109651

Успях ли да ти отговоря на въпроса?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от marto74bg » 20 Фев 2020, 22:10

Благодаря за инфото! Само да спомена, че аз съм с G02 и при мен показва само знаците с ограничението на скоростта. Когато я доставиха си беше така, и явно в БГ разпознаването на трафик знаците не е активно(поне официално ;) ). В същото време на клипчета съм виждал, че в други държави си показва всичко. Явно трябва допълнителна манипулация, но не е болка за умиране :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Gqbriel » 24 Фев 2020, 9:30

bigi написа:
marto74bg написа:Колеги, не става ясно за знаците с ограничението на скоростта ли става въпрос, или за трафик знаците (като забранено изпреварването, знак STOP и т.н.), които би трябвало да се появяват до знака с ограничението на скоростта?


Здравейте колеги, радвам се че е сработило и при вас. Щеше да е тотална загуба на време и енергия ако си го бях задържал само за себе си.

Наслаждавайте се и спазвайте ограниченията :) и безаварийно разбира се :)

marto74bg, какви знаци познава и показва, според мен това зависи от версията на софтуера на кафаса ти или там който компютър прави vision processing-а. Що се отнася до значението на байтовете по-горе виж линка с мапинка който съм постнал. Там е описано кой бит за какво е, както можеш да видиш, има опции да отключиш SLI+NPI (Speed Limit Info + Non-Passing Indication) както съм го направил, но няма опция да отключиш само част от SLI или поне аз в момента не зная от къде и как, но пак казвам според мен това зависи от версията на софтуера на компютъра който процесва видео/снимковите потоци, както там работи kafas-а.

Ето ти четива по темата, ако намериш нещо по-интересно, ще се радваме да споделиш:
- https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10- ... g/G8L7sJye
- https://www.bimmerfest.com/forums/attac ... 1452109651

Успях ли да ти отговоря на въпроса?


Здравек ,вчера го коднах на един колега с Ф10 - сработи от първия път :clap: сега ми е интересно дали и при мен може да се активира без камера,а да идва от навито - но аз съм с Ф25 LCI
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.08.2019
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5M F15, 2014

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Rumen Velev » 17 Апр 2020, 16:14

ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ И ОТ МЕН НА КОЛЕГАТА bigi.
Изключително полезна информация за SLI кодирането. Променяйки тези зависимости нещата се получиха без FSC и каквито и да било други промени във X3 F25 2014, с фабрична Kafas 2, която показваше само празен знак. Сега показва всичко, както трябва. Ще добавя за колегата marto 74bg, NPI ( Non-Passing Indication) разпонаването на знаците е активно също. Нещото, което трвбва да кодираш е в модола Kombi SPEED_LIMIT_GENERATION - избирайки sli_gen_2_npi, и ще започне да показва и двете (ограничения за скорост и знаци).
Що се отнася до F15, която няма kafas, мисля да си поръчам емулатор и ще видим.
Поздрави на всички!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 13.01.2016
Местоположение: София
Кара: BMW F31 330xdrive, BMW E93 325i

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от durchev » 30 Апр 2020, 11:40

Rumen Velev написа:ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ И ОТ МЕН НА КОЛЕГАТА bigi.
Изключително полезна информация за SLI кодирането. Променяйки тези зависимости нещата се получиха без FSC и каквито и да било други промени във X3 F25 2014, с фабрична Kafas 2, която показваше само празен знак. Сега показва всичко, както трябва. Ще добавя за колегата marto 74bg, NPI ( Non-Passing Indication) разпонаването на знаците е активно също. Нещото, което трвбва да кодираш е в модола Kombi SPEED_LIMIT_GENERATION - избирайки sli_gen_2_npi, и ще започне да показва и двете (ограничения за скорост и знаци).
Що се отнася до F15, която няма kafas, мисля да си поръчам емулатор и ще видим.
Поздрави на всички!
Колега. Аз съм с фабричен kafas2 и sli.
Успях да подкарам знаците за скорост. Другите пътни знаци не успявам.
Влезнах в kombi модула обаче липсва опцията speed_limit_generation

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от djvice » 30 Апр 2020, 17:22

Rumen Velev написа:ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ И ОТ МЕН НА КОЛЕГАТА bigi.
Изключително полезна информация за SLI кодирането. Променяйки тези зависимости нещата се получиха без FSC и каквито и да било други промени във X3 F25 2014, с фабрична Kafas 2, която показваше само празен знак. Сега показва всичко, както трябва. Ще добавя за колегата marto 74bg, NPI ( Non-Passing Indication) разпонаването на знаците е активно също. Нещото, което трвбва да кодираш е в модола Kombi SPEED_LIMIT_GENERATION - избирайки sli_gen_2_npi, и ще започне да показва и двете (ограничения за скорост и знаци).
Що се отнася до F15, която няма kafas, мисля да си поръчам емулатор и ще видим.
Поздрави на всички!




а само kafas може ли да показва и знаците,освен ограниченията

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 17.02.2020
Пол: Мъж

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Big Jo » 17 Май 2020, 23:04

Колеги нямам камера, но имам s8tfa active pedestrian protection??? Как мога да активирам функцията? Колата е ф10 2014 фейслифта

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от kraska » 18 Май 2020, 15:18

Big Jo написа:Колеги нямам камера, но имам s8tfa active pedestrian protection??? Как мога да активирам функцията? Колата е ф10 2014 фейслифта


Коя функция да активираш?
S8tfa е опция защита на пешеходци. При сблъсък задната чст на предния капак се надига леко.... Има сензори зад предната броня. Това не е онази опция дето като види човек и да закове пред него....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от expl0de » 21 Май 2020, 9:21

Big Jo написа:Колеги нямам камера, но имам s8tfa active pedestrian protection??? Как мога да активирам функцията? Колата е ф10 2014 фейслифта
Само с емулатор ще стане. Слагах точно на фейсова 5ца и работи прилично с NBT. Така или иначе системата не е на 100% точна независимо дали си с камера или емулатор.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 17.02.2020
Пол: Мъж

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от Big Jo » 24 Май 2020, 22:48

Колеги поръчаш емулатор, ще мога ли да активирам екстрата с bimmercode ? В момента съм с най новата карта.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.01.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW 525xd 2012
Мечтае да кара: Porshce Panamera

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от peroxy99 » 12 Юни 2020, 18:45

Здравейте колеги
и аз пробвах да ъпдейтна COUNTRY_SLINPI_MODE, но не можах да намеря папката в кафас
с кафас 2 съм

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d F31
Мечтае да кара: BMW HP4 race

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от ichooo » 13 Юни 2020, 20:54

С Bimmercode няма как да стане. Трябва си E-sys за тази цел. При коли които имат камера, но нямат функцията (т.е. нямат празен кръг на таблото) може да се активира функцията, но трябва FSC за активирането и.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от expl0de » 20 Юни 2020, 23:15

[quote="Big Jo"]Колеги поръчаш емулатор, ще мога ли да активирам екстрата с bimmercode ? Можеш да кодираш с бимеркод, но трябва да намериш точните параметри(аз ги бях издирил от нета, но не помня откъде) Ако не ги намериш ще ти трябва есис за да добавиш опцията.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 740XD
Мечтае да кара: BMW F32 435d xDrive

Re: Разпознаване на знаци

Мнение от pvnbg » 25 Юни 2020, 8:53

Привет.
Някой да е правил процедурата по активиране наскоро?
При мен нещата изглежда, че не се получават толкова бързо и лесно.
Колата е BMW F01 740xd 2014, Digital Cluster, Камера зад огледалото.
Поразрових се с ENET и направих описаната в предишните страници процедура, но на таблото все още няма индикация за някакъв знак. Поразрових се и в IDrive менюто, за да видя дали не трябва експлицитно да го enable-на, но не успях да открия някакво меню. След това разгледах из чуждите форуми и разръчках някой друг сетинг:

KAFAS2 -> NPI_ON_OFF 01
KAFAS2 -> SLI_ON_OFF 01

Дори след тази процедура, отново няма промяна.
Ще съм много благодарен ако някой от вас, който има работеща тази екстра, провери какви са стойностите на следните сетинги при него:

HU_NBT -> SPEEDLIMIT_INFO
DKOMBI -> KI_PIA_SPEED_LIMIT
DKOMBI -> HUD_PIA_SPEED_LIM
DKOMBI -> SPEED_LIMIT_GENERATION
KAFAS2 -> NPI_ON_OFF
KAFAS2 -> SLI_ON_OFF

При мен всичко е nicht_active/00.

Някакви предложения какво друго трябва да се активира освен описаните дотук сетинги?

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook