Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 18 Мар 2021, 19:44

kraska написа:Мечтата на някои е май колата да има максимално много копчета, за да може бмв-то да стане бмв :) . Последното за което аз гледах когато избирах второто си ф10 бяха точно асистентите. За какво ми са в БГ ? Да спя докато карам или колата сама ще заобикаля дупките. И да си мисля кога ще ми цапнат радара. Мерси..... За мен номер едно екстра при ф10 беше адаптив драйва и мотора, външен м-пакет за да ме кефи колата всеки път когато я погледена. Комфортен салон, 360 камери и голямото нави естествено. Естествено и комфорт аксеса. Имах и HUD дисплей, щори и мерино кожата , която прави колата много по-луксозна спрямо другите кожи. Това са за мен наистина хубави екстри, които си заслужават. А пък като видя обява тип " ТОП, ФУЛ " и други такива тъпотии ми е ясно , че всичко е една прикрита боза. Ама за всеки влак си има пътници........

От асистентите, според мен, скоро ще стане задължителен индикатора за мъртва точка и асистента за засичане на коли и хора. Последното няколко пъти ми е засичало не нормалници и подготовката на спирчаката върши перфектна работа. Скоро и това ще стане задължително, особено датчика за хора.

За екстрите които каза съм съгласен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 20 Мар 2021, 12:56

Асистента за аварийно спиране е задължителен в ЕС от няколко години. До колкото знам го имат всички нови коли. То е прсота система с камера при огледалото и работи до 40-50км/ч. Европейския съюзт направи доста неща по безопасността 100% задължителни :yes: Затова да не се чудите що новите коли не карат много - е как за същите пари следващо поколение с тонове електроника и новости :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от motor » 20 Мар 2021, 15:43

за протокола:
Аварийното спиране, което е задължително в европейския съюз е след инцидент колата да си натисне спирачките за да няма последващо тръгване и вторичен инцидент.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Kartoff » 21 Мар 2021, 1:11

Гледам говорите за това, че колата сама спира... Мойта за 1 седмица 2 пъти се "притесни" и спря сама :mrgreen: Единия път бях зад една кола, която чакаше да завие на ляво, а аз отивах на дясно... В момента в който левия фар беше на 1 педя от другата кола, моята кола издаде някакъв звук, спря и пак изтананика нещо :roll: Аз си бях преценил, че ще мина ама... Другия път спрях за един на светофар, ама всъщност колата спря щото реши, че съм много близо... В интерес на истината ако я оставя сама, спира на почти кола разстояние от предната... А за пешеходците да не говорим, понякога само като минавам близо до тротоар на който има хора пак реве :mhihi: Даже има някаква чудесия, дето се задейства, ако случайно качиш пешеходец на предния капак... Преди, Е61-цата не правеше чак такива работи...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 21 Мар 2021, 9:55

Kartoff написа:Гледам говорите за това, че колата сама спира... Мойта за 1 седмица 2 пъти се "притесни" и спря сама :mrgreen: Единия път бях зад една кола, която чакаше да завие на ляво, а аз отивах на дясно... В момента в който левия фар беше на 1 педя от другата кола, моята кола издаде някакъв звук, спря и пак изтананика нещо :roll: Аз си бях преценил, че ще мина ама... Другия път спрях за един на светофар, ама всъщност колата спря щото реши, че съм много близо... В интерес на истината ако я оставя сама, спира на почти кола разстояние от предната... А за пешеходците да не говорим, понякога само като минавам близо до тротоар на който има хора пак реве :mhihi: Даже има някаква чудесия, дето се задейства, ако случайно качиш пешеходец на предния капак... Преди, Е61-цата не правеше чак такива работи...

При мен не натиска сама спирачките, само ги "натяга" . Може и да се регулира с какъв толеранс, като дитанция да работи. След като някакъв малоумник пешеходец скочи пред колата (докато караше жената) настроих всичко на максимално ранно известяване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 781
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 21 Мар 2021, 10:06

При мен 2 пъти се случи, след като показа warning-a за дистанция и леко натиснах спирачката, колата закова спирачките на максимум и се включи ABS-a. Доста стресиращо, а ситуацията не беше аварийна. Не ми се е случвало сама да бие спирачки, може би и това го има ако си прекалено близо и колата реши, че е време тя да кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Kartoff » 21 Мар 2021, 11:49

И аз не очаквах да спре... Кракът ми беше на педала за газта и вече бях тръгнал да минавам, когато ъглите се приближиха толкова, че въпреки, че съм подал газ, тя спря :confused:

Само да вметна, че четох, още преди да я купя, че има бая промяна в асистента при LCI спрямо pre LCI... Даже картинката на копчето за активиране/деактивиране е различна...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от krissso » 22 Мар 2021, 10:33

Преди LCI, аварийното спиране се активира само при включен АЦЦ. Без активен АЦЦ първата степен е светлинна индикация за челен сблъсък, а на втората пищи зумера, като същевременно се подготвят спирачките.
Това което описвате при LCI звучи доста неудобно. Дано може да се спира, че при по-агресивен стил предполагам ще си бие спирачки бая често без нужда. В градски условия често се налага да се заобиколи обект в последния момент (чакащ за ляв завой например).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от bai_ILIA » 22 Мар 2021, 12:35

Всеки асистент може да се спира или да му се променят настройките.
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от acho.rs » 22 Мар 2021, 19:57

bai_ILIA написа:Всеки асистент може да се спира или да му се променят настройките.

То е малко като мрънкато за старт-стопа

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3928
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от zAcK » 26 Мар 2021, 12:25

:shock: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11563896627668314&slink=ji4h20

Да попитам, какво ви е мнението за подобни обяви? F10 на цената на G30, като за тия пари ще се купи G30 с повече екстри и на същите километри, че може и да има оставаща гаранция. Тия хора според вас защо го правят :dunno:


Първи собственик, с най високото ниво на оборудване


А всъщност дръглива 520-ка без почти никакви екстри за 72000 :shock: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 781
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 26 Мар 2021, 12:34

Всеки има право да продава на каквато цена си иска. Вероятно не му е важно да я продаде тая кола. Не смятам че има толкова неориентирани хора да дадат толкова пари за тази кола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от santorini » 26 Мар 2021, 12:48

zAcK написа::shock: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11563896627668314&slink=ji4h20

Да попитам, какво ви е мнението за подобни обяви? F10 на цената на G30, като за тия пари ще се купи G30 с повече екстри и на същите километри, че може и да има оставаща гаранция. Тия хора според вас защо го правят :dunno:


Първи собственик, с най високото ниво на оборудване


А всъщност дръглива 520-ка без почти никакви екстри за 72000 :shock: :banghead:


Е, чак без екстри ;) аз само кожа и комфортни седалки не виждам. другите си ги има повечето.

То има и Е60 на цената на ф10 по принцип, както и е39 на цената на Е60.

Но както правилно си отбелязъл, за теА пари Ге-трийесе! ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от grkv » 26 Мар 2021, 12:58

Веднага се сещам за двама от тоя форум дето са я свършили подобна и ежедневно ще си счупят пръстите да обясняват на всички как ТАКА се купува БМВ, т'ва трета, пета употреба и т.н. е за клошари, циганьори и стисняци, а гумите без звездичка за хомологация от БМВ е нещо крайно неприемливо и не прилича на такъв тип коли. :lol:
Високата цена, макар и неоправдана е фетиш за мнозина, които всъщност с колата си купуват едни bragging rights. Ако им носи щастие - няма лошо.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ivan1212 » 26 Мар 2021, 13:06

zAcK написа::shock: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11563896627668314&slink=ji4h20

Да попитам, какво ви е мнението за подобни обяви? F10 на цената на G30, като за тия пари ще се купи G30 с повече екстри и на същите километри, че може и да има оставаща гаранция. Тия хора според вас защо го правят :dunno:

А всъщност дръглива 520-ка без почти никакви екстри за 72000 :shock: :banghead:



Най-логично ми се струва на клавиатурата да е натиснал 7 вместо 4 и така да се е получила такава цена. 42 000 ми изглежда сравнително реалистична цена за толкова малко км.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook