BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от grkv » 27 Фев 2023, 12:15

Че мирише кофти на затворено - мирише, няма две мнения по този въпрос.
По-скоро питах защо си палите колите преди да сте седнали на шофьорската седалка, но навици всякакви... :dunno:

Някъде бях чел преди, че е напълно окей и в студено време да запалиш и да тръгнеш, стига да не е прав на газта. Чакането 10 минути "да позагрее" преди да тръгнеш е по-скоро ненужно.
По-скоро ми е интересно да разнищим тоя въпрос, ако не е нищен някъде преди. Темата с ДПФ-а е като Левски-ЦСКА.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.10.2019

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от unable_1 » 27 Фев 2023, 12:23

Здравейте колеги,
Може ли мнение за н55 306к.с. Ф10.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BorislavB » 27 Фев 2023, 13:54

grkv написа:Че мирише кофти на затворено - мирише, няма две мнения по този въпрос.
По-скоро питах защо си палите колите преди да сте седнали на шофьорската седалка, но навици всякакви... :dunno:

Някъде бях чел преди, че е напълно окей и в студено време да запалиш и да тръгнеш, стига да не е прав на газта. Чакането 10 минути "да позагрее" преди да тръгнеш е по-скоро ненужно.
По-скоро ми е интересно да разнищим тоя въпрос, ако не е нищен някъде преди. Темата с ДПФ-а е като Левски-ЦСКА.


Ми аз паля и чакам 1-2 минути ей така просто дето се вика колата да се "събуди" не толкова да загрее. Представи си че спиш и някой дойде и те изръчка да станеш на секундата и да тръгнеш, малко кофти. :D
Както казваш ти навици всякакви.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 27 Фев 2023, 14:24

Аз нищо не чакам, паля излизам от клетката на гаража, слизам заключвам клетката на гаража, отварям на децата ми да ги настаня, пълня багажника. Това отнема 3-5мин през които съм се натровил ако нямаше филтър. Вариант е да гася колата ама ако е без филтър още първото запалване ще изхвърли сажди, които ще глътна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от mrwrong » 27 Фев 2023, 14:34

В ръководството за употеба на BMW F10 пише, че не е нужно да чакаме на място да загрява автомобила. Препоръчват да потеглим със умерена скорост, тъй като така по-бъро двигателят ще достигне работна температура. Хората са си го написали. Аз все пак изчаквам около минута, когато е много студено, за да раздвижи маслото, но не чакам да загрява на място.
Що се отнася до ДПФ, за мен е задължителен. Филтърът изкарва повече от 300 000 км ако двигателят няма някакви проблеми, дори и при преобладаващо градско каране. Побългаряванията - дай да разкараме ДПФ, ЕГР, вихрови клапи и така нататъка са според мен простотия и се правят от некадърни майстори , които не са много на ясно със съвременните системи по двигателите, особенно на Еуро 6 с АдБлу. Ако искате да осакатявате двигателя си вземете един дизел Еуро4 и режете всичко на воля.
2023-02-27_14h29_27.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от MMG » 03 Мар 2023, 20:58

По темата.
Последна промяна MMG на 07 Май 2023, 7:38, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от drago9205 » 04 Мар 2023, 18:07

grkv написа:Че мирише кофти на затворено - мирише, няма две мнения по този въпрос.
По-скоро питах защо си палите колите преди да сте седнали на шофьорската седалка, но навици всякакви... :dunno:

Някъде бях чел преди, че е напълно окей и в студено време да запалиш и да тръгнеш, стига да не е прав на газта. Чакането 10 минути "да позагрее" преди да тръгнеш е по-скоро ненужно.
По-скоро ми е интересно да разнищим тоя въпрос, ако не е нищен някъде преди. Темата с ДПФ-а е като Левски-ЦСКА.


То е достатъчно да вкараш колата, след това дори загасена ще мирише доста време около нея, докато се стоварите цялото семейство със все багажи не е никак приятно.
За мен не е оферта сам да се тровя - затова и давам аргументи в полза на тези еко системи.

Другият аргумент е чисто имиджов - кофти е хората да се обръщат след коли за 30-40-50-60 бона, за да се чудя от тях ли смърди така гадно. По сервизите също се оплакват, че нон-стоп се тровят от клиентски коли, защото масово са изтърбушени.

Все пак всеки сам решава според ситуацията и условията в неговия живот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Exclusive89 » 04 Мар 2023, 22:17

mrwrong написа:Побългаряванията - дай да разкараме ДПФ, ЕГР, вихрови клапи и така нататъка са според мен простотия и се правят от некадърни майстори , които не са много на ясно със съвременните системи по двигателите, особенно на Еуро 6 с АдБлу.

Повярвай ми, доста хора щяха да ''побългаряват'' колите си, ако техническите прегледи не бяха толкова строги извън БГ :)
Иначе съм виждал доста гаранционни коли, които изключват Адблу системата :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от awful » 22 Мар 2023, 14:10

Exclusive89 написа:
mrwrong написа:Побългаряванията - дай да разкараме ДПФ, ЕГР, вихрови клапи и така нататъка са според мен простотия и се правят от некадърни майстори , които не са много на ясно със съвременните системи по двигателите, особенно на Еуро 6 с АдБлу.

Повярвай ми, доста хора щяха да ''побългаряват'' колите си, ако техническите прегледи не бяха толкова строги извън БГ :)
Иначе съм виждал доста гаранционни коли, които изключват Адблу системата :mhihi:


Като ти обевят 1000+ Евро за резервоар на адблу и по добрия вариант е да се изключи, миналата седмица доиде при мен едно младо момче със Ф21 феис 118д на 80к км реални и беше премахнат дпф и ЕГР че зараду ЕГР киото бил блокирал ако спрели само ЕГР щял да се запуши ДПФ и понеже ЕГР бил блокирал отворен го сменили със нов, нищо че го изключили :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Stan85 » 31 Мар 2023, 9:08

Здрaвейте, как стои въпроса с рециклирането на въздушни възглавници?
Сматик или Вабонти са по-добри? Или има и друга фирма?
Оригинални възглавници намерих за 1000лв, а рециклирането е 400-500 като гледам.
Заслужава ли си? Издържа ли наистина повече? четoх че слагат по-дебела гума.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от datchko » 31 Мар 2023, 17:57

Stan85 написа:Здрaвейте, как стои въпроса с рециклирането на въздушни възглавници?
Сматик или Вабонти са по-добри? Или има и друга фирма?
Оригинални възглавници намерих за 1000лв, а рециклирането е 400-500 като гледам.
Заслужава ли си? Издържа ли наистина повече? четoх че слагат по-дебела гума.

Аз купувах от С-матик и като качество са ок (за е61 обаче).
Вече близо година и нямам проблем.
Разгледай за Дънлоп в интернет, по-скъпи са, но са качествени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от kkrumov » 02 Апр 2023, 21:11

Stan85 написа:Здрaвейте, как стои въпроса с рециклирането на въздушни възглавници?
Сматик или Вабонти са по-добри? Или има и друга фирма?
Оригинални възглавници намерих за 1000лв, а рециклирането е 400-500 като гледам.
Заслужава ли си? Издържа ли наистина повече? четoх че слагат по-дебела гума.
Аз скоро бях във Вабонти и рециклирах компресор и две въздушни възглавници.
Доволен съм от отношението и бързината на работа. За качество- към момента нямам оплаквания.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 24 Апр 2023, 19:07

Колеги чудя се дали да сменя маслата на преден и заден диференциал на кола под 200хил. км като планирам да не е я карам много над 200хил. км. Какъв е failure rate-a на тези диференциали, често ли дават фира? Цените са грубо 300лв на диференциал в Дару.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vld » 26 Апр 2023, 14:38

ekalchev написа:Колеги чудя се дали да сменя маслата на преден и заден диференциал на кола под 200хил. км като планирам да не е я карам много над 200хил. км. Какъв е failure rate-a на тези диференциали, често ли дават фира? Цените са грубо 300лв на диференциал в Дару.

Няма особен смисъл процедурата. Аз бих сменил масло на диф само ако е имало теч и съм му сменял семерингите примерно.... или ако е над 10 годишно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 26 Апр 2023, 18:07

vld написа:
ekalchev написа:Колеги чудя се дали да сменя маслата на преден и заден диференциал на кола под 200хил. км като планирам да не е я карам много над 200хил. км. Какъв е failure rate-a на тези диференциали, често ли дават фира? Цените са грубо 300лв на диференциал в Дару.

Няма особен смисъл процедурата. Аз бих сменил масло на диф само ако е имало теч и съм му сменял семерингите примерно.... или ако е над 10 годишно.

:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook