BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от don't be » 30 Яну 2023, 16:28

Колеги привет. Интересува ме разлика има ли във возията при Хдраив и само на задно, Също разхода на гориво до колко се различава. Колата е 530 дизел , какъв разход ви дава на вас ?
За милиони-няма закони.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от flober » 30 Яну 2023, 21:42

don't be написа:Колеги привет. Интересува ме разлика има ли във возията при Хдраив и само на задно, Също разхода на гориво до колко се различава. Колата е 530 дизел , какъв разход ви дава на вас ?




За возията при съпоставяне на моята ,седан ,само на задно ,вози доста по-меко от Ф11 на приятел х драйв но и м-пакет ,и двете с адаптивно окачване.А разхода ми от днес магистрала 280км.почти през цялото време на темпомат с160,на борд 8.2-530 245к.с
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.01.2023
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от marinkulev@gmail.com » 02 Фев 2023, 20:20

Здравейте,моля за мнения за ф10 2000кубика. 528i 245коня Xdrive раход на гориво и друго която можете да споделите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от peshehodetz » 03 Фев 2023, 22:40

Аз съм карал няколко пъти такива лоунъри докато моята е била в дилършип-а за ремонти и поддръжка за повече от един ден. Само че не са били Xdrive, а само на задно. Та разхода при заковани 75 мили/час (120км/ч) на круз контрол без да се правят изцепки е стабилно 34 мили/галон което си е твърди 7 л/100км. Някои са ми казвали че може да я свалят и на високите 6 ма си е мъчение. Като ускорение до към 70-80 км/ч поне като усещане е почти като моята 535i, след 130км.ч редовия шестак си казва думата и се чувства доста по осезаемо липсата на 2 цилиндъра при 528i.
До към 2014 година имат един проблем който мнозина смятат, че е веригата, но от БМВ са установили, че се предизвиква от пластмасовите guide-ове които често се чупят и настава мазало. Обаче същите ги има и при 6 цилиндровите, но този проблем там не се случва, като са установили, че понеже редовите шестаци рабоитят много по балансирано с много по малко вибрации един и същи елемент, от един и същи материал там работи много по безпроблемно и издържа много повече. След 2014г уж тези guide-ове са модифицирани и проблема е решен, та затова по-добре търси модел след въпросната година, ма мен ако питаш най-добре редови шестак.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alek_SV » 04 Фев 2023, 15:37

marinkulev@gmail.com написа:Здравейте,моля за мнения за ф10 2000кубика. 528i 245коня Xdrive раход на гориво и друго която можете да споделите.



Имам 528и фейслифт само на задно вече почти 3 години. Вървежа е достатъчен, ако не си състезател.Ако си "състезател" има опция за ремап на кутията и двигателя и колата става чуствително по-бърза. Разходът за София е от 11 до 14 градско в завсимост от трафик и маршрути. Колата с добри гуми и стандартното окачване(ако е в добро състояние) е достатъчно комфортна. Х-drive можеш да очакваш литър или два нагоре разгод и една идея по-твърда возия. Извъградско 7-9 в зависимост как караш и къде караш. Като цяло 528и е добър и разумен избор. На нашият утрепан пазар има много 528-ци на които им е взет живота. Още на място като ги чуеш как работят и става ясно.
Като търсих моята карах няколко и почти всичките имаха проблеми по двигател (шумове, тракания които не трябва да ги има) и вървяха по-зле отколкото е нормалният вървеж.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 04 Фев 2023, 19:06

Колеги имах лек инцидент по заледен път и се налага да боядисвам предната броня. Каското ми е при армеец и трябва да избера сервиз в който да боядисам. Тъй като нямам никаква идея кой колко качествено работи моля ако някой разбира да ми препоръча къде да боядисам от този списък от сервизи. Каското ми не покрива официални сервизи

https://armeec.bg/bg/contacts/teritoria ... 4&region=3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от datchko » 04 Фев 2023, 22:36

ekalchev написа:Колеги имах лек инцидент по заледен път и се налага да боядисвам предната броня. Каското ми е при армеец и трябва да избера сервиз в който да боядисам. Тъй като нямам никаква идея кой колко качествено работи моля ако някой разбира да ми препоръча къде да боядисам от този списък от сервизи. Каското ми не покрива официални сервизи

https://armeec.bg/bg/contacts/teritoria ... 4&region=3

Овърдрайв?

Чувал съм добри отзиви за бояджийското, но нека някой потвърди.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Ненко Вранков » 05 Фев 2023, 21:58

Aз. Сравнено с доста други скъпи автобояджийни студиа - от Оувърдрайв съм най-доволен!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 07 Фев 2023, 21:09

Не ми позволиха Овърдрайв защото бил със статут на официален сервиз, въпреки че в списъка със сервизи, официалните бяха отбелязани и за Овърдрайв не пишеше че е официален. Както и да е, предложиха ми Дару Кар и аз се съгласих, въпреки че доскоро не работеха с тях и ги няма още в списъка със сервизи на сайта им. Някой боядисвал ли е в Дару как се справят?

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alexander82 » 11 Фев 2023, 18:46

ekalchev написа:Не ми позволиха Овърдрайв защото бил със статут на официален сервиз, въпреки че в списъка със сервизи, официалните бяха отбелязани и за Овърдрайв не пишеше че е официален. Както и да е, предложиха ми Дару Кар и аз се съгласих, въпреки че доскоро не работеха с тях и ги няма още в списъка със сервизи на сайта им. Някой боядисвал ли е в Дару как се справят?


Колега аз съм доволен от този сервиз- М Кар Уест. Това е официален сервиз, но е на малко кофти място и работи с по-стари баварки, както и други марки.

Поздрави!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 26.10.2021

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от yst127 » 16 Фев 2023, 13:27

Лазурит. Много са заети, но са много добри и са вносител на боите си и работят с бял лак, а не с жълт.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 5.08.2020
Пол: Мъж

Night vision

Мнение от speleonaft » 17 Фев 2023, 16:48

Здравейте
Да попитам знаещите
Автомобила е f10 може ли да му се монтира допълнително night vision окабелен ли е предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от Alek_SV » 19 Фев 2023, 18:23

Всичко може на теория .. на практика тази конкретна екстра е много скъпа за ретрофитване ( частите са скъпи и работата е много) и ако се хванеш на хорото имай впредвид ,че никой няма да го оцени при продажбата ( тоест не чакай , че ако си набил 2к за екстрата ще можеш да си ги вземеш при продажбата)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 19 Фев 2023, 19:31

Колеги на ДПФ-а ми му остава още малко живот. Чистенето го отхвърлих като вариант. Премахването също. Виждам цени от около 3000лв за нов оригинален. Има ли вариант да се намери по-евтин афтър маркет, ако има такива въобще. Други варианти да предложите?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Night vision

Мнение от dido0o``` » 20 Фев 2023, 10:07

speleonaft написа:Здравейте
Да попитам знаещите
Автомобила е f10 може ли да му се монтира допълнително night vision окабелен ли е предварително.


Няма екстра, която да е окабелена предварително. Може да имаш някаква Част от кабелите, заради други екстри, но не и предварително окабеляване.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook