BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 19 Юни 2022, 14:02

Не, поне на мен не ми се е налагало, а съм сменял 2 пъти.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.06.2022

Монтаж на Рейлинг F11

Мнение от jcherkezov » 20 Юни 2022, 21:34

Здравейте,
Възможно ли е да се монтира рейлинг на F11, в случай че няма?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Монтаж на Рейлинг F11

Мнение от Teogop » 22 Юни 2022, 9:19

jcherkezov написа:Здравейте,
Възможно ли е да се монтира рейлинг на F11, в случай че няма?

Да, но трябват и лайсните на предното стъкло също да се сменят, че с рейлинг са по-къси. Също да се свали тавана отвътре, за да се завият гайките на рейлинга.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 23 Юни 2022, 12:25

Здравейте, ел. багажника на F11 обслужва ли се? При затваряне се чува леко като пукане!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 29 Юни 2022, 14:32

Лип спойлерите за предна М броня ги следя по нашите сайтове и варират от 130-300лв някой има ли наблюдения? Ако може препоръка. В английския ибей има някакви по 100-на паунда, ома незнам какво качество са?
Докато сме на плажа да си изгубиме малко времето…

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от BMW_1914 » 02 Юли 2022, 17:19

Здравейте, днес обслужваха колата (520 d A )и майстора в БМВ сервиз ми каза, че демферната шайба е за смяна и при тях офертата е 1200 лв.
Питането ми е има ли качествен вариант за смяна на шайбата с алтернативна или само оригинална да слагам ?
Също така веригите на колата са сменяни преди 80 к км в официален сервиз, според историята на колат, сега е на реални 260 000 км, но ми показа в масления филтър малки златисто/ бели точици и била за смяна и на лагери, да ги сменям ли и тях и с какви ?
Колата няма паразитни шумове, пушеци, тресене нито при палене/ гасене, нито при работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от drago9205 » 03 Юли 2022, 9:01

Демпферната е около 950 лева клиентска цена по сайтовете на дилърите, което значи, че с отстъпки може да се вземе и оригинална за около 700-800. Не знам каква е тази оферта 1200 и къде ти я дават, но е гърбеж...
Иначе последно Кортеко държаха добро качество и бяха 300-400 лева (не знам дали са се вдигали напоследък.
Това с масления филтър е кофти, биелни и маслена помпа мисля, че е добре да се сменят, а като си стигнал до тях така или иначе е добре да сложиш и нови тампони на мотора и сметката става бая дебела.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.06.2022

Re: Монтаж на Рейлинг F11

Мнение от jcherkezov » 04 Юли 2022, 12:13

Teogop написа:
jcherkezov написа:Здравейте,
Възможно ли е да се монтира рейлинг на F11, в случай че няма?

Да, но трябват и лайсните на предното стъкло също да се сменят, че с рейлинг са по-къси. Също да се свали тавана отвътре, за да се завият гайките на рейлинга.


Благодаря!
Взех и лайстните за предното стъкло. Оставил съм автомобила в сервиз, където бяха правили подобна операция и ми казаха същото.
Като взема колата ще дам обратна връзка.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.11.2021

скърца зад монитора в таблото

Мнение от maha_1 » 08 Юли 2022, 9:50

колата е 525д 2010г. 204 коня
Колеги помагайте,не се издържа в купето, при движение по паваж или неравности има едно потропване(скърцане) в таблото .
Някои имал ли е такъв проблем и как го е решил. Предложете майстор. :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 13.12.2009
Пол: Мъж

усилвател harman kardom

Мнение от milenomnia » 10 Юли 2022, 8:12

Здравейте колеги.Възможно ли е да се провери дали работи един усилвател Harman Kardom преди да бъде сложен на колата и по какъв начин.Предстои ми смяна на музиката на моята ф10 . Усилвателя е купен отделно от кола ударена отзад и човека ми каза че просто не знае дали работи.Ако някой знае някой който се занимава с такива неща и може да помогне ще съм му много благодарен.Благодаря предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж

Re: скърца зад монитора в таблото

Мнение от m1sh0k » 11 Юли 2022, 10:43

maha_1 написа:колата е 525д 2010г. 204 коня
Колеги помагайте,не се издържа в купето, при движение по паваж или неравности има едно потропване(скърцане) в таблото .
Някои имал ли е такъв проблем и как го е решил. Предложете майстор. :banghead:


Скърца таблото в предната си част към стъклото , аз си реших проблема с това от линка , но може да си купиш от всеки който се занимава с дограма:

https://www.youtube.com/shorts/tEZsLdIWSkw

https://www.aliexpress.com/item/4000055 ... 1802RdlMVv

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от vankata 1296 » 15 Юли 2022, 6:45

Здравейте, относно активиране на Lane departure warning имам няколко въпроса, колата е с Кафас 1 камера, дистроник и асистент за мъртви точки, blind!
Нужен е панела, кодиране, вибромотор във волана. Относно вибрацията във волана не съм я усещал при ползване на асистента за мъртва точка? Тази вибрация от менюто ли се пуска или регулира в степени? Не съм свалял бега на волана за наличието на вибромотор, но предполагам че го има в случай за наличен асистент за мъртва точка (blind)???
Нужно ли е окабеляване, преправяне на кормилната колона? Колата е 2011г. със CIC

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: Варна

Re: Проблем с PPS

Мнение от iliannavy » 18 Юли 2022, 5:18

djvice написа:
Chefoто написа:Здравейте колеги. Има ли някой запознат със системата за защита на пешеходци или по точно от отказа да работи? Днес след лек инцидент в предната броня самата система не сработи и известието гласи-Pedestrian protection system fault. Колата е f10 3.0


може да се изключи софтуерно и да нямаш проблем със грешки

Здравей.
Може ли да се изключи или изолира само един сензор,че ми дава постоянно грешка след като се изчисти.Със Esys мога ли да го изолирам само единия или трябва да го сменя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от krissso » 18 Юли 2022, 13:58

vankata 1296 написа:Здравейте, относно активиране на Lane departure warning имам няколко въпроса, колата е с Кафас 1 камера, дистроник и асистент за мъртви точки, blind!
Нужен е панела, кодиране, вибромотор във волана. Относно вибрацията във волана не съм я усещал при ползване на асистента за мъртва точка? Тази вибрация от менюто ли се пуска или регулира в степени? Не съм свалял бега на волана за наличието на вибромотор, но предполагам че го има в случай за наличен асистент за мъртва точка (blind)???
Нужно ли е окабеляване, преправяне на кормилната колона? Колата е 2011г. със CIC

Мойта беше със същото оборудване. Вибрацията се включва само когато си дал мигач и блайнд-спота засече кола. Ако нямаш включен мигач ще свети само диодчето на огледалото. Не помня от менюто да може да се включва вибрацията, освен ако не е кодирано така?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 26 Юли 2022, 13:22

Колеги, забелязвам че като спра мотора на колата в жегите и продължава да духа вентилатора отпред няколко минути. Мислех си дали Ф10 е с електрическа водна помпа и дали продължава да върти охлаждаща течност известно време като се огаси?

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook