Кой, какво направи днес по колата?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ненко Вранков » 31 Дек 2021, 15:49

Deo_10 написа:Моята водна помпа замина вчера на 199900км., марка Континентал. Сложих същата за скромната сума от 850лв., с труд, антифриз, доливане на хидравлична течност - 1150лв. :cry:

Някой е изкарал бързи 500лв ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 03 Яну 2022, 16:59

Явно вторите и 3-тите ревизии на водните помпи карат доста. Вече ме хваща яд, че смених помпа на 50хил. км :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Tsapo » 05 Яну 2022, 12:01

Смених си маслото.
Изсмуквам го през щекат с една електрическа помпа. Източих 6,5л., като предполагам, че и да е останало нещо, няма да е повече от 200м.л. (миналия път налях 6,8).
Сменям го на 10к и винаги залагам на Motul 5w40.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от chris_barnes » 05 Яну 2022, 12:35

А какво налага такъв тип смяна? Като се източва през пробката (според мен) изтича чернилката ако човек изчака достатъчно. Това обикновено е утайка, която с изсмукване е малко вероятно да излезе.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Tsapo » 05 Яну 2022, 14:48

chris_barnes написа:А какво налага такъв тип смяна? Като се източва през пробката (според мен) изтича чернилката ако човек изчака достатъчно. Това обикновено е утайка, която с изсмукване е малко вероятно да излезе.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Нищо не го налага.
По този начин си го правя вкъщи в гаража, когато ми е удобно и най вече супер чисто без грам мацаници.
Виждал съм картера на моята кола свален (когато сменяха веригите) и мога да кажа, че беше чист като сълза, което ме кара да мисля, че утайка не би следвало да има.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 07 Яну 2022, 14:24

Тази седмица беше ред на фаровете - сваляне, полиране, фолио, смяна на крушки и 1 модул/баласт, който се държеше много странно.

За крушките беше голямо чудене дали да слагам комплект Osram Original (135-160лв.) или Osram Nightbreaker Laser (280-300лв.). Близо 300 за крушки ми се видяха много, но не съжалавам, че ги дадох - просто фаровете светнаха коренно различно. Колата беше със стари филипси - имам подозрение, че може и да са фабричните.

Първоначално единият фар гаснеше на моменти и за малко - мислех, че покрай малко конденз във фаровете може да има и връзка с потене/мокрене на модул. В крайна сметка сваления и проблемен модул си беше напълно изряден и не беше мокър, а конденза идваше само от капачките. Тоест откъм мокрене/потене проблемът изобщо не беше сериозен, но ме дразнеше да ми гасне единия фар спорадично и реших да направя всички процедури на куп.

Тези дни ще кача и снимки, но крайният ефект е много добър, а фаровете като цяло не бяха в лошо състояние преди това, но пак видях осезаема разлика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Stan85 » 08 Яну 2022, 18:16

Монтирах задни калобрани. Много ми хареса как стоят. Май ще взема и предни :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ненко Вранков » 17 Яну 2022, 8:42

Реших да сменя предните лагер главини, тъй като са вече на 230К... Колата е xDrive и отнема маалко повечве време и старание, спрямо тия дето са само на задно.. но нищо особено.

Изображение

Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от peshehodetz » 19 Яну 2022, 2:52

Моята кола наближава 50к мили и днес реших да и сменя свещи и бубини макар, че по каталог и дават 60к мили за свещите, за бубините нищо не казват, но е препоръчително да се сменят на всяка втора смяна на свещите. Аз обаче гледам в километри да не е повече от 80к като дори много по важни са бубините, че от там много често идват т.нар. мис файър грешки, просто тези коли са много чувствителни към искра. Та отивам в сервиза и приемчика ми иазвади един списък с промоции които имат, те някои си ги имат постоянно, но ми направи впечатление, че имаха изключително голямо намаление в порядъка на 50% за спирачки и дискове и се замислих за момент те моите имат поне 6-7к мили ресурс все още и при пробега който правя с тази кола е около половин година. Обаче за да ми стъпи на цената дето ми дават или трябва да си взема оригинални части от един сайт дето редовно пазарувам (http://www.fcpeuro.com) и да си ги сменям сам, нещо което съм правил на много други коли включително Е39 и W211 и не ме бърка, но си е работа и отива един цял след обяд. Или пък трябва да взема някакви афтър маркет дискове и накладки и да търся сервиз да ми ги смени, което много не ме кефи. Та си мисля, те след около половин година я имат я не това намаление и смених и предни и задни дискове и накладки като съм изключително доволен от офертата.

P. S. Не знам по снимка колко си личи, но като гледам старите ми свещи си мисля, че са много равномерно и нормално износени, т.е. колата работи ОК



Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ненко Вранков » 19 Яну 2022, 7:46

Koлега, тя ако още на 50К мили не работи окей, то по-добре да се ориентираме към друга марка... :)
Я качи снимка на офертата за спирачките, и всичко като цяло.. или ги напиши ти цените.. мисля на доста хора тук ще е интересна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 21 Яну 2022, 16:50

Събота направих една смяна на накладки и спирачна течност - заложих на BMW OE.

Малко ме беше яд, защото накладките бяха над 50%, но имах едно неприятно чукане при натискане на спирачка, което се надявах да изчезне след смяната. Така и се оказа - било от накладките (отпед свалих Текстар, отзад не им намерих надпис с марката, може и да са били някакви по-незнайни).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ненко Вранков » 22 Яну 2022, 9:17

В предвид, че си си решил проблема с чукането.. закакво те е яд? Че чукащите накладки са имали 50% ли.. не мисля, че има защо.. особено щом толкова лесно и евтино си си решил проблем по автомобила.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 22 Яну 2022, 9:34

Оо, да определено съм доволен, че проблемът е решен.

Грешно използвах думата "яд", просто някакво леко разочарования, че уж гледах колата да има почти нови дискове и накладки, а въпреки това пак се наложи да им отделя време + едни 550 лева. Но самото чукане се появи в последствие, така е било писано :)

Имам някакъв лек теч от рейката (без спад на хидравлична течност), изглежда следващата стъпка ще е профилактично рециклиране на рейка. Реално мога да изкарам така още доста време, но няма да ми е спокойно. Вероятно ще го съчетая със стандартите за бензиновите коли гарнитури (капак клапани, маслен охладител и конзола на филтъра). Февруари мисля да действам с това, ще вкарам един ъпдейт тогава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от drago9205 » 04 Фев 2022, 16:54

Както по-рано споменах - имах омасляване (теч) от единият маншон на рейката, но не хлопаше и нямах загуба на хидравлична течност. Та реших да отстраня проблема в по-ранен стадий и вчера беше рециклирана (правих струвах - майстора я закара във феликс, надявам се да са си свършили работата добре).

Докато колата чакаше за рейка използвах момента и за стандартните за бензиновите мотори гарнитури (капак клапани, маслен термостат, конзола на масления филтър, гарнитури на колектора). Излезна и 1 потропваща биалетка и 1 маркуч към масления охладител.

Воланът сега е доста стегнат/твърд, но се надявам като покарам да се поотпусне.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Кой, какво направи днес по колата?

Мнение от Ненко Вранков » 08 Фев 2022, 11:34

Дано... защото на един приятел с Е65 толкова я бяха натегнали, че в завой както оставиш волана, така си и стоеше.. звъня им и му казали, че ще се окара. :kuku: 3 месеца по-късно е същия кенеф.. комфорта при управление е пълен ужас.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook