BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.11.2021

Моторче вихрови клапи

Мнение от maha_1 » 29 Ное 2021, 13:16

Здравейте колеги,
Отскоро имам F10 и съм нов във форума.
Искам да пипитам възможно ли е софтуерно да се изключват вихровите клапи, защото при студен двигател има около мин. тресене. Ходих на диагностика и ми казаха, че всичко друго е ок само моторчето което задвижва тези клапи е дало грешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от ekalchev » 29 Ное 2021, 13:26

От това което си описал, изглежда вх. колектор ти е за чистене.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Моторче вихрови клапи

Мнение от A9A » 29 Ное 2021, 13:33

maha_1 написа:Здравейте колеги,
Отскоро имам F10 и съм нов във форума.
Искам да пипитам възможно ли е софтуерно да се изключват вихровите клапи, защото при студен двигател има около мин. тресене. Ходих на диагностика и ми казаха, че всичко друго е ок само моторчето което задвижва тези клапи е дало грешка.


Може би е по-лесно да смениш моторчето и да изчистиш нагара по колектора.

:OT:
Скоро ще започнат и мотора за изключват софтуерно, че да няма проблеми...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.08.2015
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от yassst » 29 Ное 2021, 19:24

Следния проблем се появи. Сутрин когато запаля колата имам едни леки вибрации идващи от двигателя с лека (и не винаги) игра на оборотите. Всъщност преди бяха повече, но отворихме и почистихме всмукателния колектор и ЕГР ръчно. Сглобихме я и намаляха, но ако не я карам два дни при първото палене сутрин пак се появят за кратко, но ги има. Тампоните на двигстеля са нови та поне вибрациите не са от там.

Мнения ?

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 1.11.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW F11 525d Xdrive

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от verbatin » 29 Ное 2021, 23:00

Колеги смятам да си сменя водната помпа и термостата сам понеже процедурата е лесна (помпата не е електрическа),проблема идва в обезвъздушаването на системата.Как правилно се обезвъздушава понеже f10/11 и по точно дизел 525 нямат пробки както на E46 примерно за изкарване на въздуха.В BMW използват вакуум за премахването на въздуха,в домашни условия възможно ли е човек сам да си обезвъздуши системата без вакуум?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 29 Ное 2021, 23:04

Има ли записани грешки?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 26.10.2021

f10 530d 245кс

Мнение от yst127 » 30 Ное 2021, 9:37

Здравейте,
Имам следния проблем:
При първо палене сутрин двигателя се притриса в рамките на 30 секунди след палене. Оборотите също варират много леко и не винаги, но се случва. Почистихме ръчно ЕГР и всмукателен колектор. Намаляха нещата драстично, но пак се появяват същите симптоми.
Не знам дали има значение и дали съм прав, тъй като от скоро карам колата, но виждам разход в града и то в съвсем нормално движение от 15/100, коеот ми се струва доста и то не на къс пробег, тъй като последните дни ми се наложи да въртя по 60-70км в града и то без да гася двигателя. Сравнявам с едно А5 3.0тди с 245 коня 4х4, което в най зверските задръствания дава 12-12.5/100км. Двете коли са с идентично тегло, а в моя случай дори не говорим за зверско задръстване.

Може и да са два проблема. Дано стане дискусия. Ще кача по късно и снимките на частите, които чистихме.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна yst127 на 30 Ное 2021, 14:38, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от chris_barnes » 30 Ное 2021, 13:39

Ами аз пак си питам, както и по-горе. Има ли грешки на диагностика?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 26.10.2021

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от yst127 » 30 Ное 2021, 14:33

chris_barnes написа:Ами аз пак си питам, както и по-горе. Има ли грешки на диагностика?


Абсолютно никакви. Качих снимките по-горе.
Само да добавя и че зимата колата е със 17 цола джанти в момента, а лятото е на 19 спортпакет. Не се влача по пътя, но не се и режа от светофар до светофар. Абсолютно нормално каране. Сипвам и скъпата нафта по незнайни за мен причини.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отговори

Мнение от fitter » 30 Ное 2021, 17:20

yst127 написа:
chris_barnes написа:Ами аз пак си питам, както и по-горе. Има ли грешки на диагностика?


Абсолютно никакви. Качих снимките по-горе.
Само да добавя и че зимата колата е със 17 цола джанти в момента, а лятото е на 19 спортпакет. Не се влача по пътя, но не се и режа от светофар до светофар. Абсолютно нормално каране. Сипвам и скъпата нафта по незнайни за мен причини.
Корекциите на дюзите как са? Мерена ли е компресия? Може да е дюза или проблем в някой цилиндър.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 26.10.2021

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от yst127 » 30 Ное 2021, 19:07

fitter написа:
yst127 написа:
chris_barnes написа:Ами аз пак си питам, както и по-горе. Има ли грешки на диагностика?


Абсолютно никакви. Качих снимките по-горе.
Само да добавя и че зимата колата е със 17 цола джанти в момента, а лятото е на 19 спортпакет. Не се влача по пътя, но не се и режа от светофар до светофар. Абсолютно нормално каране. Сипвам и скъпата нафта по незнайни за мен причини.
Корекциите на дюзите как са? Мерена ли е компресия? Може да е дюза или проблем в някой цилиндър.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Дюзите са гледани и са цитирам "като по учебник". Компресия в цилиндрите не е мерена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от drago9205 » 01 Дек 2021, 8:29

Дюзите са гледани на стенд или на диагностика? Ако е последното - не винаги може да се разчита на 100%

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от fitter » 01 Дек 2021, 10:48

yst127 написа:
fitter написа:
yst127 написа:
chris_barnes написа:Ами аз пак си питам, както и по-горе. Има ли грешки на диагностика?


Абсолютно никакви. Качих снимките по-горе.
Само да добавя и че зимата колата е със 17 цола джанти в момента, а лятото е на 19 спортпакет. Не се влача по пътя, но не се и режа от светофар до светофар. Абсолютно нормално каране. Сипвам и скъпата нафта по незнайни за мен причини.
Корекциите на дюзите как са? Мерена ли е компресия? Може да е дюза или проблем в някой цилиндър.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Дюзите са гледани и са цитирам "като по учебник". Компресия в цилиндрите не е мерена.

А как са гледани- топъл или студен мотор. Гледайте го при запалване на студен мотор. Ако в първата минута има дюза с голяма корекция, която пада бързо и се нормализира е знак, че има проблем в този цилиндър. Там вече се гледа дюзата или самия цилиндър - сравянване на компресията с останалите цилиндри.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 26.10.2021

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от yst127 » 01 Дек 2021, 14:55

fitter написа:
yst127 написа:
fitter написа:
yst127 написа:
chris_barnes написа:Ами аз пак си питам, както и по-горе. Има ли грешки на диагностика?


Абсолютно никакви. Качих снимките по-горе.
Само да добавя и че зимата колата е със 17 цола джанти в момента, а лятото е на 19 спортпакет. Не се влача по пътя, но не се и режа от светофар до светофар. Абсолютно нормално каране. Сипвам и скъпата нафта по незнайни за мен причини.
Корекциите на дюзите как са? Мерена ли е компресия? Може да е дюза или проблем в някой цилиндър.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Дюзите са гледани и са цитирам "като по учебник". Компресия в цилиндрите не е мерена.

А как са гледани- топъл или студен мотор. Гледайте го при запалване на студен мотор. Ако в първата минута има дюза с голяма корекция, която пада бързо и се нормализира е знак, че има проблем в този цилиндър. Там вече се гледа дюзата или самия цилиндър - сравянване на компресията с останалите цилиндри.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Благодаря. Ще ги погледна и ще пиша като имам информация и снимки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.01.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F10/F11 - мнения за начинаещи, бързи въпроси и отгов

Мнение от beebu » 03 Дек 2021, 9:00

chris_barnes написа:А ти къде търси? Във всяка бензиностанция на Шел има (друг е въпроса че там е дебело). Има го и при дилъри като Интеркарс и Елиткар. Със сигурност го има и в МаксКар.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Здрасти,

Търсиш в първия срещнат голям магазин за авточасти в Пловдив. Както и да е за следващия път ще отделя повече време за проучване на пазара.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook