Мнение за обява/конкретен автомобил

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 22 Окт 2020, 9:45

ekalchev написа:
Alben написа:Здравей, може ли да кажеш какво общо има 4 цил мотор с маневрирането и мястото за краката, как 6 цил мотор се справя с тези неща, по-голямо ли е разстоянието при краката и по-лесно ли се маневрира с него?
Защото аз не мога да схвана връзката на думите:"Най-малкото половин метър дължина е безполезен. Колата е хем е дълга и сложна за маневриране, хем с малък мотор, хем място за краката колкото в Октавия",
като обясниш и аз ще НАУЧА нещо повече.
Благодаря.


Албене, ти винаги си не разбрал. Мястото в краката на 5та серия е малко, защото коша за двигателя е голям за да може да хваща дълги 6 цил. двигатели. Това е един вид компромис с мястото вътре, за сметка на възможността да могат да сложат страхотен 6цил. редови двигател. 5та серия е така откакто се прави. Ако искаш готини двигатели, добра управляемост и 50/50 разпределение на тежестта си взимаш 5та серия, ако искаш повече място и практичност и недозавиване - Ауди А6. Когато си вземеш 5та серия с малък двигател това място в краката не се променя, естествено, и продължава да е малко, обаче нямаш и голям двигател и си оставаш с 5ца, която не е широка като ауди А6 или пасат (не знам за Октавия), обаче нямаш и 6 цил. двигател. Тоест lose-lose :)

Добре, благодаря,
За мястото разбрах, какво е обяснението за маневрирането?
Освен ако няма предвид, въртене(дрифт ли се казва, не знам) с ръчна и пълна газ (като Жигулата, едно време).
А, Ауди и Шкода, не в този форум, сравненията са неуместни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от A9A » 22 Окт 2020, 9:48

ekalchev написа:
Alben написа:Здравей, може ли да кажеш какво общо има 4 цил мотор с маневрирането и мястото за краката, как 6 цил мотор се справя с тези неща, по-голямо ли е разстоянието при краката и по-лесно ли се маневрира с него?
Защото аз не мога да схвана връзката на думите:"Най-малкото половин метър дължина е безполезен. Колата е хем е дълга и сложна за маневриране, хем с малък мотор, хем място за краката колкото в Октавия",
като обясниш и аз ще НАУЧА нещо повече.
Благодаря.


Албене, ти винаги си не разбрал. Мястото в краката на 5та серия е малко, защото коша за двигателя е голям за да може да хваща дълги 6 цил. двигатели. Това е един вид компромис с мястото вътре, за сметка на възможността да могат да сложат страхотен 6цил. редови двигател. 5та серия е така откакто се прави. Ако искаш готини двигатели, добра управляемост и 50/50 разпределение на тежестта си взимаш 5та серия, ако искаш повече място и практичност и недозавиване - Ауди А6. Когато си вземеш 5та серия с малък двигател това място в краката не се променя, естествено, и продължава да е малко, обаче нямаш и голям двигател и си оставаш с 5ца, която не е широка като ауди А6 или пасат (не знам за Октавия), обаче нямаш и 6 цил. двигател. Тоест lose-lose :)


:OT:
Ма*ка им проста германска... Ще купуват коли с 4-ри цилиндров мотор... Бързо да им обясните на тези тъпаци, които дават по 50к+ евро за автомобили, а ние гениите им караме старите! :mhihi:
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от grkv » 22 Окт 2020, 9:52

Доводът за маневрирането е, че имаш една ненужна кухина отпред която те прави по-дълъг ненужно.

Малко строго съдите.
Тия доводи са валидни, факт, но това е едната страна на монетата.
Не е най-рационалната кола от инженерна гледна точка, но от икономическа всъщност е.
Наличието на 4 цил. мотори в 5-та серия е продиктувано само и единствено от пазара и то поради факта, че има много, ама наистина много хора които искат само едно нещо от една кола - т.А до т.Б с максимален комфорт за минимални пари.
Ентусиасите, които усещаме турбо дупки, студени смени на кутията и ала-бала сме малцинство. Обикновено си правим форум и ръсим сол по невежите :lol:

Има и нещо друго, в крайна сметка дали са 4, 6, 8 или 12 цилиндъра отпред всичко стига до един колянов вал, който се върти с определени нютон метри и обороти и през съответните редуктори това стига до асфалта. Представете си, че вие като шофьор имате един волан и един педал за газта, това ви е обратната връзка и ако ви скрия оборотомера на едно 520д и едно 530д на еднакви коне е почти сигурно, че няма да намерите разлика.
Така казано, в ютуб има проекти на 20д мотори с по над 300к.с.
Не е за всеки, естествено, но показва, че ако силата е достатъчна, то разликата 4/6 цилиндъра остава само в главите ни като експириънс от колата, сметките са ясни.
И пак стигаме до това кой иска да се вози и кой иска да дава газ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Alben » 22 Окт 2020, 10:25

grkv написа:Доводът за маневрирането е, че имаш една ненужна кухина отпред която те прави по-дълъг ненужно.

Малко строго съдите.
Тия доводи са валидни, факт, но това е едната страна на монетата.
Не е най-рационалната кола от инженерна гледна точка, но от икономическа всъщност е.
Наличието на 4 цил. мотори в 5-та серия е продиктувано само и единствено от пазара и то поради факта, че има много, ама наистина много хора които искат само едно нещо от една кола - т.А до т.Б с максимален комфорт за минимални пари.
Ентусиасите, които усещаме турбо дупки, студени смени на кутията и ала-бала сме малцинство. Обикновено си правим форум и ръсим сол по невежите :lol:

Има и нещо друго, в крайна сметка дали са 4, 6, 8 или 12 цилиндъра отпред всичко стига до един колянов вал, който се върти с определени нютон метри и обороти и през съответните редуктори това стига до асфалта. Представете си, че вие като шофьор имате един волан и един педал за газта, това ви е обратната връзка и ако ви скрия оборотомера на едно 520д и едно 530д на еднакви коне е почти сигурно, че няма да намерите разлика.
Така казано, в ютуб има проекти на 20д мотори с по над 300к.с.
Не е за всеки, естествено, но показва, че ако силата е достатъчна, то разликата 4/6 цилиндъра остава само в главите ни като експириънс от колата, сметките са ясни.
И пак стигаме до това кой иска да се вози и кой иска да дава газ...

Браво, обективен си, а бляновете нека съществуват, 'щото успокояват( и за мен се отнася).
Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 22 Окт 2020, 10:37

Не мисля че 1-1.5 литра по-нисък разход при 520д оправдава, вибрациите, тракането, по-бързото износване и по-малкия ресурс като км на по-малкия двигател (поради това че е по-високо оборотен). Ако колата е нова, да разликата в цената е значителна и мога да разбера защо някой би купил 520д ама втора употреба, където цените са изравнени - не мога да го разбера. В конкретния случай - 520д която е запазена на малки км. , да това е ок. Според мен 520д се купува от хора, които не разбират много технически и не са наясно с предимствата на 6цил редови мотор. Каква е тая 5ца, която като я запалиш трака като голф-а 2.0 TDI който си карал преди това? Нали в крайна сметка си дал пари за БМВ за да ти е кеф. Хубаво не ти трябват коне - ами и комфорт ли не ти трябва? За тоя 1л/100км ли си се хванал, който ще спестиш?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от grkv » 22 Окт 2020, 10:58

ekalchev написа:Не мисля че 1-1.5 литра по-нисък разход при 520д оправдава, вибрациите, тракането, по-бързото износване и по-малкия ресурс като км на по-малкия двигател (поради това че е по-високо оборотен). Ако колата е нова, да разликата в цената е значителна и мога да разбера защо някой би купил 520д ама втора употреба, където цените са изравнени - не мога да го разбера. В конкретния случай - 520д която е запазена на малки км. , да това е ок. Според мен 520д се купува от хора, които не разбират много технически и не са наясно с предимствата на 6цил редови мотор. Каква е тая 5ца, която като я запалиш трака като голф-а 2.0 TDI който си карал преди това? Нали в крайна сметка си дал пари за БМВ за да ти е кеф. Хубаво не ти трябват коне - ами и комфорт ли не ти трябва? За тоя 1л/100км ли си се хванал, който ще спестиш?


Ти си за Оскар :lol:
Карам подред:
1. Разходът - тая разлика се мери в пари. Всеки кара различно, мога да сметна при мен - около 40к км годишно разлика от 1.5л/100 е 600л гориво. В пари си го обърнете на ум :lol:
2. Вибрациите и тракането са по-силни само при работа на тихи обороти, но като казвам по-силно - не си мислете за твърдата работа на ВАГските 4 цил мотори. В движение разлика няма.
3. По-бързото износване и по-малкия ресурс са митове. И от двата вида мотори има по много над половин милион километра и нещата, които се предават първо са основно по периферията - турбини, дюзи и т.н, не самия двигател. Когато дойде неговия ред, колата ще е вече на над 20г и ще се кара колкото да може да се движи и на никой няма да му пука дали си вади заводските коне.
4. 4цил мотор не е по-оборотен от 6цил такъв. Доводът, че понеже е по-слаб би се карал на по-високи обороти е легитимен на пръв поглед, на практика издиша. Тези, които са купили по-големия мотор са по-склонни да дават газ. Тези с малкия мотор са по-склонни да се возят и да се взират в борд компютъра с разхода.
5. в крайна сметка си дал пари за БМВ за да ти е кеф - най-често не, даваме пари за БМВ защото е евтино, противно на всички очаквания :lol:
Всеки има минимум изисквания от към комфорт, екстри и динамика, най-често БМВ, Ауди и Мерцедес ги покриват и накрая теглим чертата и гледаме с кой модел получаваме най-много кола за парите си. Някъде из между тия сметки влагаме и емоцията и личните симпатии към дадена визия, ама това е дълга тема :lol:
но да, основното е, че БМВ-то е евтино за поддръжка на фона на останалите за това, което предлага.

едит: Имал съм и 20д и 30д.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от A9A » 22 Окт 2020, 11:02

Разхождах 100000км градско шест цилиндров мотор и освен да замърся околната среда с изгарянето на 2-3 хиляди литра гориво отгоре, друго не стана. Не стигах по-бързо, не ми беше и по комфортно. Въпрос на принципи, а не на средства. Извън градско е същото. Радвам се, че има G32 LCI 620D, това мисля да е следващия ми автомобил или W213 LCI E300d, който също е с 4-ри цилиндъра. Ако искам кеф мисля, че ще имам табелка V12 на задната колона, а не "d" отзад :mhihi: :mhihi: :mhihi: .

п.с.
Много се надявам, някой ден данъкът да се заплаща на изминат километър плюс изразходено гориво. Ще се види тогава кой държи на кефа.90% от шофьорите ще станат на фурнаджийски лопати :mhihi:
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ekalchev » 22 Окт 2020, 11:09

Приемам аргументите, явно всеки има различна мотивация като си купува кола, за която която не винаги може да се досетиш. Варианта да караш градско на мен не ми минава през главата въобще но да, безсмислено е ако караш основно градско 6 цил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от Green_Label » 22 Окт 2020, 15:35

Преди имаше пътен данък, който беше включен в цената на горивата. Така беше по-ок от винетката, но не може да се диференцира, ако караш само градско, без да излизаш извън.
При коли на старо няма смисъл от спор 4- срещу 6-цил. Който каквото го кефи.
Карам 6-цил по 12-15к на година, щото 90% ми е извънградско. За в града имам малолитражен дизел и колело ;)
Вече има G-класа с 4-цил. Пазарът определя всичко, без ЕКО-нормите.

За да не е тотален оффтопик: Конкретната кола изглежда перфектно, като за обява. Ако те грабне и на живо, действай!

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от equipment » 22 Окт 2020, 18:59

Dextuar написа:
chris_barnes написа:Здравейте :) Бихте ли споделили мнение за този автомобил, моля: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=hhm5in

Благодаря ви!

Гледай 258кс мотора ;)


И защо да гледа 258 коня мотора ? За мен 245 к.с версията е по-добрият , здрав и надежден двигател (карам такъв). А такова е и мнението на немалко сервизи, с които съм коментирал разликата между двата варианта. Относно автомобила, има изпънат външен вид поне от снимките, салонът не личи да е износен, макар километрите да са 265 к. Малката навигация не е болка за умиране, човекът ти дава и 2 комплекта с гуми, колата е регистрирана, сменени вериги, уж има документи за това. Не звучи зле, ако всичко е истина : ) Карал си бмв ,така че просто иди ,тествай автомобилът и така : )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от PolandBall » 22 Окт 2020, 23:21

С какво точно 245кс е по-добър? Кое му е по-здравото? И кои са тия сервизи, че да ги избягвам?! :mhihi:

@chris_barnes ако решиш да е гледаш тая кола, имай в предвид, че волана може и да е сменян по някаква причина.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 22 Окт 2020, 23:31

Мерси колега. Не е сменян волана, добавен е лоста явно. Намерих вина и проверих историята, километрите са реални.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ivanski_2 » 23 Окт 2020, 8:14

chris_barnes написа:Мерси колега. Не е сменян волана, добавен е лоста явно. Намерих вина и проверих историята, километрите са реални.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Няма как да си сигурен щом не си я изкарал ти нова, да обяснявам ли пак някоя от врътките с които получаваш от бмв доказателство че км-ите са ти реални а са х2, х3..... :mhihi:

пп:Нищо конкретно за тази не говоря, а попринцип.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от chris_barnes » 23 Окт 2020, 8:52

Километрите са само ориентир за експлоатацията. Може да е на 180 хил и да е пръсната а може на 300 хил да е гледан и поддържан автомобил.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мнение за обява/конкретен автомобил

Мнение от ivanski_2 » 23 Окт 2020, 8:56

chris_barnes написа:Километрите са само ориентир за експлоатацията. Може да е на 180 хил и да е пръсната а може на 300 хил да е гледан и поддържан автомобил.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Това обяснявам и аз от сигурно година, но повече тук не мислят така ....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook