Смяна на ZCS

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Re: Смяна на ZCS

Мнение от E30_DK » 11 Ное 2023, 18:10

PeReZ написа:NCS изпраща съобщение
"C11 тук ли си, че искам да ти пращам едно кодиране",
и получава отговор
"тук съм, но съм C15".


Търсих из чуждестранните форуми и попаднах на казуси като този(за различни модули), но за съжаление никъде не пише как/дали са го решили.
На едно нясто само имаше предложение да се ъпдейтне INPA и NCS Expert и да се пробва - опитах и аз, но пак същото.

Имам под ръка цял друг ABS и го сложих за проба - пак същото, но с разликата, че при кодиране, вместо С15, се сменя на С14. Това потвърждава, че наистина самия модул определя коя версия/индекс да се ползва. Разрових се в настройките на NCS Expert и видях, че в Coding има възможност да му кажеш да ползва кодинг индекса от файл(т.е. ти да го посочиш), а не от модула:
Coding_options.jpg

По този начин опитах принудително да кодирам DSC с C11, но не става - излиза грешка. Интересното тук е, че дори модула С14(за проба) след кодиране записа същите грешки: coding Error и steering angle adjustment necessary.
Сметнах, че модула на колата си е C15 и явно трябва да наглася ZCS който вика С15 за да стане, но дори с помоща на Zeko не мога да наглася такъв ZCS. За да се вика С15 трябва да променя типа на кола от FA71 на FA91(например), което пък ме връща в изходна позия - не може да се запише такъв ZCS в таблото.

Като следваща идея имам да флашна модула с Win Kfp, но нямам файл, а дръпнах уж последните DATEN за Е53 и ги ъпдейтнах. Това е номера на модула - 6756216 - ако някой има ZUSB за него ще съм благодарен да ми го прати.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Re: Смяна на ZCS

Мнение от E30_DK » 10 Фев 2024, 11:42

Здравейте,
след толкова месеци намерих решение на проблема с 23 Coding error в DSC модула. Оказа се, че трябва да се смени стойността на CODIERWERT_DSC5.7 - до сега е била wert_03, аз я направих на wert_02 и лампите на таблото угаснаха, грешката се изтри.
Не можах да намеря какво означават wert_03 и wert_02, просто прочетох в друг форум да се опита с различна стойност и реших да пробвам с всичките от wert_01 до wert_11 - на wert_02 угаснаха лампите с което се надявам, че съм приключил с този проблем!
Надявам се информацията да спести моето лутане, ако някой има същия проблем в бъдеще с тези стари коли :lol:

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook