X83 не изключва спортен режим

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.07.2023
Пол: Мъж

X83 не изключва спортен режим

Мнение от dmg23 » 02 Юли 2023, 5:46

Привет! От няколко дни съм горд собственик на Х83 2006.. та исках да се изфукам на приятел и ударих КИК-Даун.. колата стана по - шумна, държи високи обороти. Проблема е, че няколко дни по - късно мотора продължава да е шумен, да държи високи обороти и ми продъни ушите.. разбрах че кутията има спортен режим.. след като превключа на него не намирам разлика.. тоест колата може би сама е влезналаа в режим от който не може да излезне.. в една група ми казаха да поразцъкам леко педала на газта, но нищо не се случва вече 4 дни някъде.. Поздрави !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: X83 не изключва спортен режим

Мнение от ceco_kd » 09 Юли 2023, 11:17

Не е разбрала, че вече фукането е приключило явно. Сега сериозно, че да не се обидиш....по принцип не съм убеден, че е в спортен режим или там каквото смяташ, че е. Като минеш лоста на "SD" просто почва да сменя на по-високи обороти и като цяло държи да кажем една предавка по-ниско, като това не значи, че извън града задължително ще си все с предавка надолу спрямо "D" режима. Пък и за да си на режим "SD" трябва лоста да ти е на тази позиция. Не става само с педала. А иначе като вървеж нормално ли се движи? Някаква друга аномалия да го кажем дали си забелязал?

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook