X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 5.11.2022
Пол: Мъж

X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от CYPER » 05 Ное 2022, 23:36

Колата е X6 F16 50i 2015та с Active Steering.

Наскоро забелязах, че като завивам при ниска скорост (маневри на паркинг) се чува единично пукване някъде към края на максималната позиция на волана. Един вид го прескача като позиция.
Отидох при моя механик и след бърз оглед се оказа, че единият преден тампон е изпуснал - хидравлични са.
Обаче след това установих, че точно тези тампони съм ги сменил преди 15 месеца като купих колата и то с оригинални BMW, номерът е 31126863171, номер 9 на снимката долу.

Въпросът ми е, възможно ли е за 12к километра/15 месеца и то каране основно градско оригинални тампони да заминат? Не съм влизал в дупки по някакъв брутален начин.
И другият ми въпрос е: полиуретановите тампони на Powerflex подходящи ли са първо за кола с Active Steering и 2ро за нашите пътища?


Изображение

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от Mollov » 07 Ное 2022, 17:38

Възможно е... сега ако отново смениш само тампоните, ще изкарат още по-малко... дори да са ОЕМ....

Можеш да пробваш и един друг "тест" - при скорост около 20-30км/ч, чукни/отпусни рязко спирачката за 1 сек, така няколко пъти.. вероятно ще чуеш "пукане" при всяко натискане...

Трябва да ги смениш със все носача... иначе няма да станат нещата.... играл съм го тоя мач вече, с едно Е71 (пак с "хидро" тампони). При мен след 3-тата смяна (1-вата 8-10к, втората 5к) издържаха само 2к... взех Lemforder носач+тампон и "заспаха".

Ако сложиш полуиретан има вероятност да разбиеш окачването... тия тампони не случайно се смазват така... доста натоварване поемат, и ако е полиуретан, натоварването ще блъска другаде...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от msi200 » 07 Ное 2022, 19:46

Недей да слагаш полиуретанови, усеща се веднага разлика към по-зле.
Тези тампони са си консуматив. При мен на Е70 карат много повече, поне по 50-60 хиляди км. Само че е 40d, основно извънградско и без рънфлет.
Аз бих пробвал да сменя само изпусналия тампон с оригинален.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 5.11.2022
Пол: Мъж

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от CYPER » 07 Ное 2022, 22:24

Mollov написа:Възможно е... сега ако отново смениш само тампоните, ще изкарат още по-малко... дори да са ОЕМ....

Можеш да пробваш и един друг "тест" - при скорост около 20-30км/ч, чукни/отпусни рязко спирачката за 1 сек, така няколко пъти.. вероятно ще чуеш "пукане" при всяко натискане...

Трябва да ги смениш със все носача... иначе няма да станат нещата.... играл съм го тоя мач вече, с едно Е71 (пак с "хидро" тампони). При мен след 3-тата смяна (1-вата 8-10к, втората 5к) издържаха само 2к... взех Lemforder носач+тампон и "заспаха".

Ако сложиш полуиретан има вероятност да разбиеш окачването... тия тампони не случайно се смазват така... доста натоварване поемат, и ако е полиуретан, натоварването ще блъска другаде...


Да, ама на носачите нищо им няма. Ако правилно се сменят какъв е проблема? Дори в официалния BMW сервиз ми дадоха оферта само за смяна на тампони. Дори ми заявиха, че при изтекъл гаранционен тампон сменят само него и оставят здравия.

msi200 написа:Недей да слагаш полиуретанови, усеща се веднага разлика към по-зле.
Тези тампони са си консуматив. При мен на Е70 карат много повече, поне по 50-60 хиляди км. Само че е 40d, основно извънградско и без рънфлет.
Аз бих пробвал да сменя само изпусналия тампон с оригинален.


Оказа се, че още са в гаранция и има шанс да ми го сменят от BMW, обаче майстора вика да сменяме пак 2та, а не само единия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от zvetiko » 08 Ное 2022, 10:39

Има голяма разлика между качеството на части за първоначално вграждане, отделни части за ремонт, окомплектовани възли. За тампоните, за които пишеш е от голямо значение и начина на монтаж. Ако не си ги монтирал там откъдето си ги взел, никой няма да ти признае гаранцията. Сменят се и двата, защото след като единия вече е дефектирал, другия най-малкото е омекнал и няма да има характеристиките на новия, който ще монтираш. За полиуретановите тампони, колегите вече ти казаха.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от bai_ILIA » 08 Ное 2022, 16:49

Търси гаранция ако са сменяни в официалния сервиз. Трябва да има 2г. без значение пробега. Ако смениш хидравличен тампон, където основната цел е комфорт, с полиеуританов такъв, ще се видиш в чудо :D Сменях тампоните в официалния сервиз точно заради гаранцията, че много сервизи ползват ОЕМ части, но или дават 1г. или се правят на луди после. Най-интерсното, че цените има са 1 към 1 с тези на официалния сервиз...
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от msi200 » 08 Ное 2022, 17:02

Само да допълня, че съм сменял и по 1 и няма проблем.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 21.05.2021
Пол: Мъж

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от mariobgr » 08 Ное 2022, 23:57

Само имайте предвид, че за да важи гаранцията по окачването, трябва да се кара с гуми по предписание на БМВ. Ако карате с други - без значение нисък или висок клас - гаранцията отпада.

Та вижте поне докато си търсите гаранцията, да “обуете” подходящи обувки на колите :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 5.11.2022
Пол: Мъж

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от CYPER » 09 Ное 2022, 1:51

bai_ILIA написа:Търси гаранция ако са сменяни в официалния сервиз. Трябва да има 2г. без значение пробега. Ако смениш хидравличен тампон, където основната цел е комфорт, с полиеуританов такъв, ще се видиш в чудо :D Сменях тампоните в официалния сервиз точно заради гаранцията, че много сервизи ползват ОЕМ части, но или дават 1г. или се правят на луди после. Най-интерсното, че цените има са 1 към 1 с тези на официалния сервиз...


BMW Русе са си вдигнали цените за труд от 100лв на час Август 2021 на 172лв на час в момента.

Тампоните при тях са 412лв + 216лв труд = 628лв

От hubauer-shop.de са 325лв + 120лв труд = 445лв

Заслужава ли си?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от Mollov » 09 Ное 2022, 11:13

Ventil4o написа:
Да, ама на носачите нищо им няма. Ако правилно се сменят какъв е проблема? Дори в официалния BMW сервиз ми дадоха оферта само за смяна на тампони. Дори ми заявиха, че при изтекъл гаранционен тампон сменят само него и оставят здравия.



Да, знам, че "нищо им няма". И на моята кола "нищо им нямаше" :) Аз ти давам информация от 1-во лице... пък ти решаваш какво да направиш :)

Освен това.... BMW ще ти сменят тампоните по гаранция, ако ги смениш при тях... но ако отидеш ОЩЕ веднъж за смяна по гаранция (в рамките на указаните 2 години), този път ще ти кажат, че за да има гаранция, трябва да се смени и носачът... който трябва да си го платиш ти... само че самият носач върви С тампоните... :D Тоест... 1-вата смяна е от тях, втората смяна е за твоя сметка :D

mariobgr написа:Само имайте предвид, че за да важи гаранцията по окачването, трябва да се кара с гуми по предписание на БМВ. Ако карате с други - без значение нисък или висок клас - гаранцията отпада.

Та вижте поне докато си търсите гаранцията, да “обуете” подходящи обувки на колите :bchug:



Това не е вярно... :) Смениха ми тампоните по гаранция, изобщо не са гледали гумите... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от msi200 » 09 Ное 2022, 16:47

Ventil4o написа:BMW Русе са си вдигнали цените за труд от 100лв на час Август 2021 на 172лв на час в момента.

Тампоните при тях са 412лв + 216лв труд = 628лв

От hubauer-shop.de са 325лв + 120лв труд = 445лв

Заслужава ли си?


това е от Leebmann, може да се поръчва без ДДС - 132 евро с доставката по DHL за 2 броя:

Изображение
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от bai_ILIA » 10 Ное 2022, 12:40

Ventil4o написа:
bai_ILIA написа:Търси гаранция ако са сменяни в официалния сервиз. Трябва да има 2г. без значение пробега. Ако смениш хидравличен тампон, където основната цел е комфорт, с полиеуританов такъв, ще се видиш в чудо :D Сменях тампоните в официалния сервиз точно заради гаранцията, че много сервизи ползват ОЕМ части, но или дават 1г. или се правят на луди после. Най-интерсното, че цените има са 1 към 1 с тези на официалния сервиз...


BMW Русе са си вдигнали цените за труд от 100лв на час Август 2021 на 172лв на час в момента.

Тампоните при тях са 412лв + 216лв труд = 628лв

От hubauer-shop.de са 325лв + 120лв труд = 445лв

Заслужава ли си?


172лв. на час ми звучи като ставката за чисто нови коли. Не е много забавно. Няма ли промоция за вехториите? Порше София Запад ми дават 20% офф на частите и 20% офф на труда по програма 4+ години (вехтории). По този начин цената в официалния сервиз е идентична или по-ниска от тази на "специализираните" :mhihi: В Дару Кар имаше много добри ценички за Ф10 за обслужване и т.н.
"Чемодан, вокзал, Москва"

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 5.11.2022
Пол: Мъж

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от CYPER » 11 Ное 2022, 13:22

msi200 написа:
Ventil4o написа:BMW Русе са си вдигнали цените за труд от 100лв на час Август 2021 на 172лв на час в момента.

Тампоните при тях са 412лв + 216лв труд = 628лв

От hubauer-shop.de са 325лв + 120лв труд = 445лв

Заслужава ли си?


това е от Leebmann, може да се поръчва без ДДС - 132 евро с доставката по DHL за 2 броя:

Изображение


Как поръчваш без ДДС?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от Dextuar » 12 Ное 2022, 17:40

Mollov написа:
mariobgr написа:Само имайте предвид, че за да важи гаранцията по окачването, трябва да се кара с гуми по предписание на БМВ. Ако карате с други - без значение нисък или висок клас - гаранцията отпада.

Та вижте поне докато си търсите гаранцията, да “обуете” подходящи обувки на колите :bchug:



Това не е вярно... :) Смениха ми тампоните по гаранция, изобщо не са гледали гумите... :)
Имаш познат или е било отдавна, лятото ходих да се оплаквам от един от официалните, веднага искаха да ме разкарат с довода за гумите, ама всичко ми беше както е излязла от завода, така че не им се получи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: X6 F16 - смяна тампони в предни надлъжни носачи

Мнение от msi200 » 12 Ное 2022, 19:06

CYPER написа:
msi200 написа:
Ventil4o написа:BMW Русе са си вдигнали цените за труд от 100лв на час Август 2021 на 172лв на час в момента.

Тампоните при тях са 412лв + 216лв труд = 628лв

От hubauer-shop.de са 325лв + 120лв труд = 445лв

Заслужава ли си?


това е от Leebmann, може да се поръчва без ДДС - 132 евро с доставката по DHL за 2 броя:

Изображение


Как поръчваш без ДДС?


Правиш си обикновен акаунт на сайта им. После ти трябва фирма, регистрирана по ДДС. Пращаш им следните неща по имейл:
- Handelsregisterauzug (commercial register extract) - това от сайта на търговския регистър, преведено на английски или немски.
- Personalausweis des Firmeninhabers (identity card from the owner)
- Steuernummer (VAT-Number)

И след това се плаща без Mwst. Цените излизат наполовина на нашите дилъри, а отделно има и промоции.
I love the sound of V8 in the morning...

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook