Х3 Е83 - шум от ролка

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Х3 Е83 - шум от ролка

Мнение от streetracer1 » 01 Ное 2022, 7:23

Здравейте,
Заслушах се вчера на отворен капак и сякаш ролката на алтернатора е тръгнала. Дали си втълпявам, може ли да споделите мнение?
Тук има видео: https://youtu.be/bR9tImWD3xA
Сменяна е преди 30 000км някъде заедно с ревизия на алтернатора. Зарежда си нормално, 14.1в на свободен ход, не наблюдавам аномалии.
Поздрави,
Х. Христов

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: Х3 Е83 - шум от ролка

Мнение от Rotmed » 02 Ное 2022, 6:28

Аз чувам само лек шум от ремъка сякаш. Честно да ти кажа единствения начин при леко тръгнала ролка е да се свали ремъка и на ръка да се пипнат. Ако е пред разпад е лесно. Ремъка се сваля доста лесно, при мен замина обтяжнята ролка, която беше оем, малко антифриз пропускаше от уплътнението на тръбичката на охладителя на ЕГР. Съсипя я доста бързо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Re: Х3 Е83 - шум от ролка

Мнение от streetracer1 » 02 Ное 2022, 12:57

Всичко по ремъчната група е ново понеже и при мен се предаде ролката на обтегача. Не съм слагал ОЕМ, но са висок клас частите. Единствено тази ролка на алтернатора не смених заедно с останалите. Напълно възможно е да си внушавам понеже съм безкрайно педантичен :mhihi: :mhihi:

П.П. има ли опция да се смени ролката на динамото без да се сваля цялото? Както бях писал, цялостно е обслужено преди 30на хиляди - реле, ролка, четки и не съм сигурен за лагерите му.
Поздрави,
Х. Христов

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 4.07.2017
Пол: Мъж

Re: Х3 Е83 - шум от ролка

Мнение от denislav3215 » 02 Ное 2022, 22:34

Да, сменя се без да се сваля динамото. Сложи си ролка със свободен ход според мен.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: Х3 Е83 - шум от ролка

Мнение от Rotmed » 10 Ное 2022, 8:20

streetracer1 написа:Всичко по ремъчната група е ново понеже и при мен се предаде ролката на обтегача. Не съм слагал ОЕМ, но са висок клас частите. Единствено тази ролка на алтернатора не смених заедно с останалите. Напълно възможно е да си внушавам понеже съм безкрайно педантичен :mhihi: :mhihi:

П.П. има ли опция да се смени ролката на динамото без да се сваля цялото? Както бях писал, цялостно е обслужено преди 30на хиляди - реле, ролка, четки и не съм сигурен за лагерите му.


Шайбата на алтернатора при нас не е с т.нар фрайлауф. Изненадващо, но е плътна. И колата ти е дал добър съвет- да се сложи със свободен ход. Планирам го и аз да го направя, така пази демпферната шайба. Но оригинално няма свободен ход, та на може да издава шум

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 10.04.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: M4 Competition
Детайли за колата: X3 E83 3.0D xDrive

Re: Х3 Е83 - шум от ролка

Мнение от streetracer1 » 12 Ное 2022, 23:51

Благодаря ви за съветите, виновникът е открит - ролката на обтегача, 5к километра има/няма... За ролката на динамото наистина се оказа, че не е с фрайлауф. Мина ми през ум това побългаряване, но майсторът ме отказа след като той самият е търсил всякакви възможности и просто няма подходяща ролка.
Интересното е, че само ролка намирах единствено на някаква Полска марка, а момчето в магазина категорично отказа да ми я даде. В крайна сметка взех целия обтегач на Ина(нямаше вариант ролка отделно) и се оказа с милиметър по-тясна ролката от ремъка... Дано няма дертове.
Поздрави,
Х. Христов

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook