Х5 Е70 3.0sd - изгорели газове през прозореца

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Х5 Е70 3.0sd - изгорели газове през прозореца

Мнение от slitter » 29 Окт 2022, 9:29

Привет, колеги. Доста време не мога да се справя с един пробем. При шофиране на отворен прозорец от там влизат яко изгорели газове в купето. Само тогава и само от там! Най-много се усеща, когато прозорецът е отворен леко, т.к. съм пушач и си тръскам през прозореца. Ако отворя прозореца докрай, пак влизат, но много по-малко. Явно от някъде завихря въздуха, че да влиза точно от там. На затворени прозорци няма проблем. Изобщо много интересен проблем, не мога да си го обясня. Повярвайте, сума интервенции се направиха - сваляне на колектора - изглежда здрав, според мен си е чугунен, но се смениха се всички гарнитури, включително тези на турбините с оригинални. Ходих в два серявиза за изпускателни системи и гледаха меката връзка - и в двата казаха, че е добре и че не било от нея.

Когато колата е в покой на запален двигател и при форсиране не виждам да излиза пушек при колектора и турбините. Тръгне ли обаче, дори леко да се движа, пак почва да влизат газове през прозореца. Все едно минават отдолу и се качват до прозореца, който ги засмуква.

Единатвената идея, която последно ми идва е това, че евентуално като потегли автомобила, отваря геометрията на турбините и започва да изпуска струйно газове отнякъде - например пропуска по-силно от меката връзка, която иначе изглежда на око добре.

Някой има ли някакви идеи???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Х5 Е70 3.0sd - изгорели газове през прозореца

Мнение от Biogame » 29 Окт 2022, 10:02

Пукнат изпускателен колектор. Поне при мен беше от това на Е61 .
След смяната повече не ми е замирисало на изгорели газове.
:driving: :dunno: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Х5 Е70 3.0sd - изгорели газове през прозореца

Мнение от spacepl » 29 Окт 2022, 10:25

Някъде отзад имаш едни гумени клапи за вентилация на купето. След като не влизат изгорели газове от парното, а само при отворен прозорец е от тях. За Е60 нови оригинални в БМВ са около 35 лева едната. Две са, в двете страни на купето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Х5 Е70 3.0sd - изгорели газове през прозореца

Мнение от slitter » 29 Окт 2022, 10:49

spacepl написа:Някъде отзад имаш едни гумени клапи за вентилация на купето. След като не влизат изгорели газове от парното, а само при отворен прозорец е от тях. За Е60 нови оригинални в БМВ са около 35 лева едната. Две са, в двете страни на купето.


Колега, извини ме, можеш ли да поясниш къде са тия клапи. Някаква номенклатура от realoem примерно. Въобще не си ги представям къде са...

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Х5 Е70 3.0sd - изгорели газове през прозореца

Мнение от Atsalov » 30 Окт 2022, 5:52

Точно под задната броня отстрани на колата, виждат се, когато се свалят вътрешните капаци в купето ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Х5 Е70 3.0sd - изгорели газове през прозореца

Мнение от slitter » 30 Окт 2022, 16:30

Пичове, страхотни сте! Хиляди благодарности за хубавия съвет, който ми додохте!!! :bchug: :bchug: :bchug:
Наистина се оказа, че изгорелите газове влизат през вентилационните клапи на купето. Намерих ги и естествено гумените уплътнения се оказаха скъсани. Запуших ги временно с подръчни материали, докато поръчам тея части, т.к. са само на поръчка за по 23 лв. :lol: Изпробвано - наистина вече няма проблем и въздуха в купето е чист. Не мога да повярвам, че толкова време заради тая простотия сме гълтали цялото семейство толкова изгорели газове и 100 сервиза посетих. Не бях писал във форума с години, защото смятах, че е безсмислено, но уви - не се оказах прав. Още веднъж хиляди благодарности и бъдете живи и здрави!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Х5 Е70 3.0sd - изгорели газове през прозореца

Мнение от Alexch » 30 Окт 2022, 17:09

:OT: Аз от този форум по-полезно място в нета не съм виждал (може и да има все пак :dunno: ), а не е като да не чета и чужди форуми и групи. И тук не само в техническите раздели, а и в "Извън темата" пишат много интелегентни и подготвени хора. Хубавото е, че БМВ форума не замира напук на тенденциите всички да пишат само в социалните групи. Там проблемът е, че информацията потъва безвъзвратно и все се дъвчи едно и също.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook