Проблем с хидравликата Х5 Е70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Проблем с хидравликата Х5 Е70

Мнение от Spit-Fire » 10 Окт 2022, 15:31

Здравейте колеги, от известно време ме мъчи проблем с хидравликата. Сменихме казанчето, не се оправи. Накратко - появява се шум като жужене (най-точно мога да го опиша като шум от тръби в къща/апартамент, който се появява понякога когато водата е много слабо пусната) като се появява само понякога и само и единствено при завиване с натисната спирачка. Шума изчезва при навиване на волана до край на която и да е страна.

Нещо, което не знам дали е свързано - сменях лятото JBE-то, и уж го кодираха за моята кола, но от както го сменихме ми записва постоянно две грешки за сервотроник A735/A736, а моята кола НЯМА сервотроник. Говорих с тоя дето кодира модула ама според него тези грешки не представлявали каквато и да е опасност.

Идеи какво може да е и как да го оправя, че е много дразнещ проблем?
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с хидравликата Х5 Е70

Мнение от zvetiko » 11 Окт 2022, 8:33

Обикновено подобен шум е свързан с проблем в хидравличната помпа. Предполагам, че хидравличната течност е правилната. Не разбирам идеята за смяна на казанчето или е било просто така.Записването на грешка за несъществуваща система е свързано с неправилно кодиране на модула.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Проблем с хидравликата Х5 Е70

Мнение от 3186 » 11 Окт 2022, 9:35

Помпата е. Не знам дали си с dynamic drive, но ако си - не ти препоръчвам ремонт на помпата, а по-скоро нова. Не ме питай откъде знам :angel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Проблем с хидравликата Х5 Е70

Мнение от ceco_kd » 11 Окт 2022, 10:36

Наскоро гледах в канала на Crank (бургазлията, мисля че има и тук регистрация) едно х5 е70 с подобен проблем. Смени хидравличен маркуч и проблема изчезна. Изгледай клипа дали е като при теб ситуацията, че аз просто гледах да убия време. Помня само, че каза, че се сменя тоя маркуч само с оригинал. Нищо друго!!!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Проблем с хидравликата Х5 Е70

Мнение от Spit-Fire » 13 Окт 2022, 6:31

Благодаря за мненията, колеги! Колата ми няма active steering, с най-обикновена хидравлика съм. Казанчето го сменхме защото уж има филтър, който може да е задръстен и от него да идва проблема. Само дето остана и след смяната.
Предполагам е помпата наистина - щом съм с обикновена а не dynamic drive - ремонт опция ли е и къде? Ако не, ориентировъчна цена на нова помпа и от къде да я взема?

На мен ми е най-странно, че шума/вибрацията се появява само при въртене на волана с натисната спирачка тип паркиране, спускане по надолнище и т.н.

А относно клипа - да, и при мен има вибрация когато се появи шума, но аз както споменах съм с обиновена хидравлика та не знам дали имам същия маркуч и дали смяната му наистина ще помогне. Абе смотана работа като цяло, на 2-ма майстори ходих и 2-мата вдигат раменете от къде можело да е и викат карай докато се счупи пък после ще я правим.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Проблем с хидравликата Х5 Е70

Мнение от Spit-Fire » 01 Ное 2022, 8:13

Проблема още не е отстранен - никой не знае какво е.

Намерих видео, където шума е кажи-речи едно към едно с моя с разликата, че моя се появява при завиване със спирачка т.е. в движение и изчезва при навиване на пълен волан.

https://youtu.be/G9xHzv0SWZ8

Онзи ден ми изгърмя алтернатора след продължително каране с този шум (нямаше къде да спра за да навия волана от край до край) та не знам дали имат нещо общо.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook