Помощ! Много слаби фарове на BMW x3 (E83)

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.10.2022
Пол: Мъж

Помощ! Много слаби фарове на BMW x3 (E83)

Мнение от sclass » 07 Окт 2022, 20:45

Здравейте,
Наскоро си купих BMW x3 (E83), 2.0d, 177 к.с., 2007 г., автоматик. Като цяло съм много доволен от автомобила, но фаровете му са просто трагични. На външен вид изглеждат перфектно, предишният собственик явно ги е реновирал, но като светлина са нещо ужасно, защото не се вижда абсолютно нищо вечерно време.
Въпросите са ми следните:
1. Тези фарове фабрично ксенон ли са или не?
2. Мога ли да ги сменя директно с някакви LED крушки, които да светят по-силно? Ако да, препоръчайте ми, моля!

Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Помощ! Много слаби фарове на BMW x3 (E83)

Мнение от NiksGS » 09 Окт 2022, 17:28

Здравей, доколкото знам, ксенон крушките са опция, снимай ги за да ги видим. Аз също фабрично съм с ксенонови крушки и на първото каране по тъмно, установих че просто не са настроени. Отмерих си 10м разстояние до бяла (или светла) стена и просто видях, че са много надолу. регулирах ги и от тогава съм много доволен. Настройката можеш да видиш в кое да е клипче от YouTube.
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 6.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3(F25) 3.5d, BMW Х3(Е83) 3.0d

Re: Помощ! Много слаби фарове на BMW x3 (E83)

Мнение от sorcerer357s » 19 Окт 2022, 20:57

Фабрично има и ксенон и обикновени фарове. Зависи от комплектацията. Може да провериш с какви е излязла твоята от завода по VIN номера.
Сигурен ли си че фаровете са "реновирани", а не някакви афтърмаркет боклуци?
Иначе колегата по-горе е казал - настройка. Аз бих добавил и хубави крушки. Скъпи са, но си струва.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 21.05.2021
Пол: Мъж

Re: Помощ! Много слаби фарове на BMW x3 (E83)

Мнение от mariobgr » 01 Ное 2022, 11:10

Крушките ти са супер популярни H7 - слагай LEDове и си карай с кеф :)

Единствено заложи на малко по-скъпи - например с OSRAM няма как да сбъркаш. По-евтините едва ли ще имат добра вентилация, а топлината е най-големия враг на LED диодите.

Евентуално може да се наложи да сложиш и допълнителни джаджи, за да не ти излизат грешки на таблото заради по-ниската консумация.

~300-350 лв би трябвало да ти гарантират отлична видимост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Помощ! Много слаби фарове на BMW x3 (E83)

Мнение от ceco_kd » 01 Ное 2022, 19:54

mariobgr написа:.....

Евентуално може да се наложи да сложиш и допълнителни джаджи, за да не ти излизат грешки на таблото заради по-ниската консумация......


Не е вярно това. Просто се кодира Лайт модула да не проверява съответните светлини за изгорели крушки и няма грешка, няма индикации за изгоряла светлина и т.н.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 21.05.2021
Пол: Мъж

Re: Помощ! Много слаби фарове на BMW x3 (E83)

Мнение от mariobgr » 01 Ное 2022, 22:12

ceco_kd написа:
mariobgr написа:.....

Евентуално може да се наложи да сложиш и допълнителни джаджи, за да не ти излизат грешки на таблото заради по-ниската консумация......


Не е вярно това. Просто се кодира Лайт модула да не проверява съответните светлини за изгорели крушки и няма грешка, няма индикации за изгоряла светлина и т.н.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk


E, да, и това е вариант. На мене ми се струва по-културно с резисторите, за да може да ме известява все пак колата за изгоряла светлина :D

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook