BMW X5 E70 прекъсване на музика

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.02.2022

BMW X5 E70 прекъсване на музика

Мнение от Haigo » 11 Фев 2022, 16:21

Здравейте , от два дни съм собственик на БМВ и съответно от две сутрини когато паля колата(безпроблемно)
музиката я няма в това число радио спотифай вътрешна музика и др. Акумулатора е нов оригинален 88% замерен. След пет минути започва звука да се появява и прекъсва , след още 5-10 Мин вече звука е ок със леки прекъсвания и да речем до 20 Мин вече имам нормален звук . През деня като я карам няма проблем дори и да съм я оставил за 2-3-5 часа някъде. Пробвах със двата ключа и резултата е един и същ. Изписва no acoustic tones когато прави проблем но след като вече звука е наред всичко изчезва .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: BMW X5 E70 прекъсване на музика

Мнение от Leon » 11 Фев 2022, 18:13

Най-вероятно усилвателят си заминава. Има шанс и от кабели да е, намери един усилвател за проба, веднага ще си покаже. Сваля се лесно.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.02.2022

Re: BMW X5 E70 прекъсване на музика

Мнение от Haigo » 12 Фев 2022, 18:24

Ако бяха кабели щеше да прекъсва по всяко време докато си в колата. Тука се случва предполагам заради студеното време сутрин. Днес отне около 10 Мин , колата нарочно я бях оставил на открито южно място. Съответно след запалване веднага имаше сигнал който прекъсваше и до 10 Мин всичко си беше ок а предната сутрин беше на студено мрачно место север - тогава отне 5 Мин докато за първи път се чу някакъв сигнал. Забелязах че не само за музиката се отнася а дори и за несложен колан парктроници и всякакви сигнали предупредителни. Силно се надявам да не излезе усилвател, но в крайна сметка няма да в първата с особен проблем доколкото разбирам от Гугъл .

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.02.2022

Re: BMW X5 E70 прекъсване на музика

Мнение от Haigo » 01 Мар 2022, 15:17

Здравейте , след дълъг и обстоен преглед на усилвателя в сериз и смяна на няколко кондензатора нищо не се промени. Пробвах и с два вида оптични тапи , тогава сигнала изчезва изцяло. Не е и от там. В крайна сметка колкото и да е смешно сутрин си отварям багажника , махам оптиката , навеждам се , обдишвам с уста с топъл въздух около 10 пъти , слагам оптиката в гнездото , влизам паля и си работи без проблем , другия ми вариант е да търся колега за Варна с такъв усилвател да го сложа да видя дали е 100% от усилвателя за да го дам на друг сервиз за нова диагностика , но когато в сериза седеше на стайна температура около 20 гр , когато го сложихме в колата директно засвири . Смятам че има много колеги с БМВ във България които са с оптика , моля кажете имате ли проблеми с прекъсване на музиката в студено време ?

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook