Дълъг ход на спирачката е53

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Дълъг ход на спирачката е53

Мнение от Cyberloner » 28 Дек 2021, 11:23

Странен проблем се появи наскоро. Малко история:
Както си бях закачил колата на диагностика и си гледах компенсациите на дюзите, колата беше на D, а аз държах спирачката, за да има някакъв товар и т.н. В този момент педала на спирачката потъна и колата зпаочна да помръдва.

Проблемът се оказа изгнила тръбичка, под шофьоерската седалка, към задно ляво колело(Оказа се често срещан проблем, заради глупава конструкция, там се събирало влага и т.н.).

Оправи се тръбичката, спирачната течност се смени и се обезвъдуши.
Хода на педала обаче стана по-дълъг.

Купих нова спирачна помпа, пак обезвъзвушаване(по процедурата с диагностиката, за да отвори клапаните на ABS-a).
Огледахме спирачните маркучи, вакуум помпата и маркучите, сервото и т.н. - всичко изглежда наред
Закарахме колата на валци - спрачното усилие на колелата е с нищожни разлики и всички данни са зелено.

Колата си спира добре, ABS работи, DSC също е ок, единствено този по-дълъг ход на педала ме дразни

Някой да е имал такъв проблем и да сподели дали/как е успял да го реши?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Дълъг ход на спирачката е53

Мнение от awful » 28 Дек 2021, 19:28

Cyberloner написа:Странен проблем се появи наскоро. Малко история:
Както си бях закачил колата на диагностика и си гледах компенсациите на дюзите, колата беше на D, а аз държах спирачката, за да има някакъв товар и т.н. В този момент педала на спирачката потъна и колата зпаочна да помръдва.

Проблемът се оказа изгнила тръбичка, под шофьоерската седалка, към задно ляво колело(Оказа се често срещан проблем, заради глупава конструкция, там се събирало влага и т.н.).

Оправи се тръбичката, спирачната течност се смени и се обезвъдуши.
Хода на педала обаче стана по-дълъг.

Купих нова спирачна помпа, пак обезвъзвушаване(по процедурата с диагностиката, за да отвори клапаните на ABS-a).
Огледахме спирачните маркучи, вакуум помпата и маркучите, сервото и т.н. - всичко изглежда наред
Закарахме колата на валци - спрачното усилие на колелата е с нищожни разлики и всички данни са зелено.

Колата си спира добре, ABS работи, DSC също е ок, единствено този по-дълъг ход на педала ме дразни

Някой да е имал такъв проблем и да сподели дали/как е успял да го реши?


Покараи така ще се оправи, след смяна на спирачна течност и със машина да се прави след това се усеща дълъг ход на педала, след известно време се оправя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Дълъг ход на спирачката е53

Мнение от Cyberloner » 29 Дек 2021, 0:55

awful написа:[
Покараи така ще се оправи, след смяна на спирачна течност и със машина да се прави след това се усеща дълъг ход на педала, след известно време се оправя.

:shock: а това с какво се обяснява?

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook