Проблем с LED дневни светлини, F25 facelift

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: 525d 2002год.

Проблем с LED дневни светлини, F25 facelift

Мнение от g_ishkitiev » 12 Сеп 2021, 18:44

Здравейте, имам X3 F25 от 2014г. Купих колата преди няколко месеца, всичко е супер, но има проблем с единия LED на дневните светлини - свети по-слабо от другите 3 и е станал леко жълтеещ. По принцип не е кой знае каква болка, но ме дразни и искам да го оправя. На не фейслифтовия модел видях, че се продава Led модул за дневните светлини и се сменя само модула. На пръв поглед по форумите масово пишат, че на фейслифтовите фарове не се сменя модула, а направо целият фар. Което е някакво безумие! Не мога да повярвам, че трябва да купувам нов фар заради една лед крушка. Намерих сервизен бюлетин на BMW, в който е описано че проблема е заради лоша връзка в модула и може да се ремонтира. Това е линка - https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2020/ ... 7-9999.pdf

Та въпроса ми е, някой има ли опит с подобен проблем ?

Още не съм питал в БОВА, но най-вероятно отговора ще е "нов фар"
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: Проблем с LED дневни светлини, F25 facelift

Мнение от Alex_P » 12 Сеп 2021, 20:03

g_ishkitiev написа:Здравейте, имам X3 F25 от 2014г. Купих колата преди няколко месеца, всичко е супер, но има проблем с единия LED на дневните светлини - свети по-слабо от другите 3 и е станал леко жълтеещ. По принцип не е кой знае каква болка, но ме дразни и искам да го оправя. На не фейслифтовия модел видях, че се продава Led модул за дневните светлини и се сменя само модула. На пръв поглед по форумите масово пишат, че на фейслифтовите фарове не се сменя модула, а направо целият фар. Което е някакво безумие! Не мога да повярвам, че трябва да купувам нов фар заради една лед крушка. Намерих сервизен бюлетин на BMW, в който е описано че проблема е заради лоша връзка в модула и може да се ремонтира. Това е линка - https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2020/ ... 7-9999.pdf

Та въпроса ми е, някой има ли опит с подобен проблем ?

Още не съм питал в БОВА, но най-вероятно отговора ще е "нов фар"


Здравей,

Стана ми интересно и се порових в чуждестранните форуми за въпросния проблем. Според собствениците на този модел наистина ремонт не е предвиден, което е просто абсурдно! За една LED дневна светлина да се сменя цял фар… За пре-фейса е наистина елементарна смяната. Този документ, който си дал се отнася за G-сериите обаче. По всяка вероятност трябва да има начин да се смени, но може да се наложи отваряне на фара. Мисля че във форума няма много хора с фейслифтова F25, но дано има някой който е преборил проблема и да сподели.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Проблем с LED дневни светлини, F25 facelift

Мнение от bai_ILIA » 13 Сеп 2021, 12:51

Нов фар купуват другаде. Всичко се разглобава и се прави в България. Има фирми, които специализират в ремотн и рециклиране на фарове. Този е доста прост като устройство и няма да има проблем да се направи.
"Чемодан, вокзал, Москва"

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: 525d 2002год.

Re: Проблем с LED дневни светлини, F25 facelift

Мнение от g_ishkitiev » 13 Сеп 2021, 13:01

bai_ILIA написа:Нов фар купуват другаде. Всичко се разглобава и се прави в България. Има фирми, които специализират в ремотн и рециклиране на фарове. Този е доста прост като устройство и няма да има проблем да се направи.


На старото E39 и двата фара съм ги пекъл във фурната, за да сменя едни счупени лостчета за регулиране на светлината - беше типичен проблем на фейслифтовите фарове и се оправя за 8-10лв. Но в youtube има клипчета как става :), тия новите още нямам кураж да ги свалям и да ги нагрявам. Пък и не ми се рискува да прецакам фара, че са по 1000лв. втора ръка. Но в край на сметка, ще изчакам ако някой не даде решение ще се хващам да го разглобя. Имате ли кооординати на такава фирма за рециклиране на фарове

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Проблем с LED дневни светлини, F25 facelift

Мнение от bai_ILIA » 13 Сеп 2021, 15:51

Car Valeting - https://www.facebook.com/12333159400336 ... 22889/?d=n

Matrix LED фарове - 6500лв...единия. В случая и двата имат проблем с ЛЕД-а, който е решен без нови фарове...Някак си не върви заради това, че няквака пластмаска се прогорила леко, да се смени фара. Все пак сме в България :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook