E53 - въпроси след 1я ден експлоатация

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.08.2021

E53 - въпроси след 1я ден експлоатация

Мнение от tnt3 » 14 Авг 2021, 22:05

Здравейте,
Днес си купих варел /е53, 3.0д, 2002/ :)
Голям кеф е да се кара, поне за мен, та за това си го и купих.

За сега проблемите, които трябва да борим, са
1. Подсветка на климатроника - цЪ, включваш фаровете, всичко светва, с изключение на целия климатроник.
2. Шибидаха - кората под него е "пропаднала" навътре до края и няма вадене, ще ми изпече кофата.
3. Въздуховоди/управление - пускаш да суши стъклото или копчето със стрелката нагоре - духа на предните духалки, пускаш само напред - не духа никъде, пускаш на автоматик - духа леко под стъклото... Не мога да разбера и логиката тия духалки в средата да духат едно, тия в края друго, че и разделени на две секции...
4. Интерорните лампи не светват при отваряне на врата / отключване на колата, някои не светят въобще, а други - само при ръчно натискане на копчето.
5. Фаровете - могат ли да светят винаги като запалиш и да гаснат напълно като извадиш ключа - сега гледам гаснат така фаровете, но габаритите отзад остават да светят?!
6. Таблото е с толко изгорели пиксели, че не му се разбира ама нищо - оправия има ли или направо друго? Същото и с "оригиналната навигация" - има я, даже си работи, ама всичко е на точки изгоряло и е трудно...

Друго май не се сещам, поне за сега не ми е дошло след 4 часа експлоатация... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: E53 - въпроси след 1я ден експлоатация

Мнение от NiksGS » 16 Авг 2021, 13:42

Според мен започни с едно хубаво обслужване на всички масла, филтри, хидравлики, ремъци, ролки и т.н. после интериора лека полека ще се прави.
Добре, че моя човек, който я поддържа, започна с това, имах останали 300гр масло в преден диференциал.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: E53 - въпроси след 1я ден експлоатация

Мнение от The_Ancient » 16 Авг 2021, 19:53

tnt3 написа:...

5. Може да се кодира късите да светят винаги след като запалиш колата и да се гасят сами. Иди при някой с диагностична програма. На мен ми взеха 20лв за тая услуга.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.08.2021

Re: E53 - въпроси след 1я ден експлоатация

Мнение от tnt3 » 17 Авг 2021, 14:18

Разбира се, още първия ден колата е обслужена, филтри, масла, маркучи, тампон на макферсон и тн... Къде да търся електричар в София, който може качествено да свърши работа, в това число и да оправим таблото евентуално?

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook