Въпрос за нивомери за гориво и горивна помпа X3 E83

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Въпрос за нивомери за гориво и горивна помпа X3 E83

Мнение от astoinov » 12 Юли 2021, 12:50

Здравейте, колата е X3 E83 2005 2.0d и имам следния проблем. Стрелката на горивото не показва вярно. На диагностика ми излизат грешки за нивомерите в резервоара, които ще гледам да сменя в някакъв моемнт. По-големият проблем е, че трябва да пътувам в неделя и не знам дали до тогава ще намеря къде и кой да ги оправи, а ме наплашиха, че нивомерите били директно на помпата и че може да има още една помпа, която да прехвърля от едната страна на резервоара в другата и че има шанс да ми показва, че имам гориво и въпреки това колата да ми угасне по път. Ще пътувам с малко дете към морето и в тая жега не мога да си позволя да остана някъде на пътя. Въпросът е на този модел има ли въобще такава помпа и има ли опасност да спре колата, въпреки наличието на гориво. Показанието на стрелката не ме притеснява толкова, понеже пълня до горе и тогава тръгвам на път. Ако знам, че ще върви докато не изгори цялото гориво, то стрелката да показва каквото иска :) . Отделно ако знаете някой, който би могъл да се отзове за този проблем тази седмица около София ще ми е много полезно.
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Въпрос за нивомери за гориво и горивна помпа X3 E83

Мнение от ~Мишо~ » 12 Юли 2021, 22:26

Щом пълниш до горе, какъв е проблема? Ако не работят нивомерите, не е задължително да не работят и помпите :idea: А и нищо не пречи да погледнеш в реалоем какво е положението...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Въпрос за нивомери за гориво и горивна помпа X3 E83

Мнение от astoinov » 13 Юли 2021, 7:09

И аз разчитам на това реално. Надявам се помпите да нямат проблем и да пишат грешка, ако имат. Иначе в realoem има две неща, номер 1 е помпата за гориво, която изпомпва към двигателя, но има и нещо, което не е ясно какво е в realoem няма номер. Това е номер 2. В самия realoem не присъства в списъка и не ми дава да го избера.

Изображение

Ето това е страницата: https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=16_0570

Иначе като краен вариант си мисля да напълня една 10л. туба с дизел, да я метна в багажника и така да пътувам, но ми се щеше, ако някой има инфо как е устроено цялото нещо да зная за мое спокойствие.
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Въпрос за нивомери за гориво и горивна помпа X3 E83

Мнение от ~Мишо~ » 13 Юли 2021, 11:24

Така като гледам, можеш да пътуваш спокойно. Захранващата линия ти е от страната на гърловината, което ще рече че дори прехвърлянето да не работи, просто ще трябва да допълваш по-често.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Въпрос за нивомери за гориво и горивна помпа X3 E83

Мнение от astoinov » 13 Юли 2021, 13:28

Благодаря за бързия отговор. Като гледам вероятно така ще процедирам за сега, а като се върна от морето ще я боря. Изчетох темата ти за резервоари и нивомери - доста полезно четиво :)
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook