Проблем X5 E53

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 28.09.2007
Местоположение: Пловдив

Проблем X5 E53

Мнение от ivailovv » 03 Юли 2021, 6:11

Здравейте,
Имам следния проблем с X5 Е53 фейслифт . Мотора на колата е 3.0 д 218 коня.
На колата от преди около месец и светна лапата на таблото , че не работи 4x4 , след като смених актуатора с чисто нов , трябваше да е закарам в бмв за да и пуснат някаква настройка ( калибриране ). Закарах колата в един от официалните сервизи в Пловдив не най големия , та там ми пуснаха това калибриране и човека от сервиза каза , че гумите са различна големина, че предените са малко по изтъркани от задните и ми каза , че това е проблем. Отидох аз от там веднага смених гумите с чисто нови. След известно време колата почна да се чува шум и счупи преден диференциал. Закарах е при едно момче в Пловдив който прави само БМВ-та. Човека ми смени диференциала и нова полуоска , след това направихме тест обаче 4x4-рито на колата не работеше , лампата не свети за 4x4 и DSC ? След това пусна тест на таблото да види дали тази лампа свети въобще оказа се че не свети при самия тест на таблото. Опита се да сложи най новия софтуер на колата оказа се че не ми позволява понеже таблото не било от тази кола. Пробва да ми ъпдейтне софтуера на скоростите и пак не му позволи. Излизаше му грешка в датчик ъгъл на завиване но каза че не е сигурен дали като се смени ще се оправи проблема с 4x4-то . Направи тест на датчика като въртях волана и на софтуера си отчиташе че работи ( градусите се сменяха като се върти волана ). Взех си аз колата без работещо 4x4 и след похарчени около 2000 лв. Та питам аз как така при работеща перфектно кола се счупеха изведнъж толкова много работи и не-знам в каква посока да хвана с тази кола. Колата е на баща ми и ме е много яд понеже аз преди 7-8 години съм карал такава и нямаше никакви проблеми . Моля да дадете някакви насоки къде да е закарам и къде може да е проблема ? Всякакви съвети ще са ми полезни. Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 29.04.2009
Местоположение: с.Владая
Пол: Мъж
Кара: Е36 325 тдс
Мечтае да кара: настрани
Детайли за колата: Само шпер.

Re: Проблем X5 E53

Мнение от mitio ochite » 03 Юли 2021, 11:18

Таблото на Е53 донякъде е съвместмо с това на е39(различни са показанията на резервоара и някои дреболии). Така като чета да не би да са го подменили някъде ? Ще трябва да оправиш първо това, за да продължиш с ИСТА-та.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем X5 E53

Мнение от ildivvy » 03 Юли 2021, 12:48

Никой не може да каже защо при работеща перфектно кола са се счупили толкова работи! Вие сте сменили доказано счупените 'неща' с нови, т.е. няма направен 'излишен/ненужен' ремонт... Сега остава да се сложи 'правилното' табло и да се види какво е останало за дооправяне! Тези коли искат еднакви гуми (като размер). Разлика в износването едва ли е толкова проблемна..., че да доведе до повреда и счупване на диференциал... според мен!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook