Проблем с климатик X3 F25

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.06.2021

Проблем с климатик X3 F25

Мнение от pomaro365 » 30 Юни 2021, 12:47

Здравейте, колеги,

Притежавам BMW X3 20d F25 facelift 2015. Имам проблем с климатика, работи си когато си поиска. Работи по няколко минути и след това спира и задухва неохладен въздух на вентилатор. В по-хладни дни може да работи повече време. След многократно натискане на бутона на климатика на панела е възможно отново да се включи, но пак работи само няколко минути. Проблем е, че като отида в сервиз климатикът работи и диагностицирането на проблема става по- трудно. Фреон е доливан миналата година и когато климатикът все пак работи, си работи добре и охлажда, така че не мисля, че проблемът е във фреона. Някой имал ли е подобен проблем и моля да сподели, защото ситуацията е доста изнервяща.
Благодаря предварително!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с климатик X3 F25

Мнение от vld » 01 Юли 2021, 10:19

Колега с адекватна диагностика не е много трудно да се разбере защо не работи или работи при определени условия.
Не е кой знае колко сложна системата.
Така по описание или някой датчик не ти отчита правилно температурата или не ти работи охлаждащата перка...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 23.11.2019
Пол: Мъж
Кара: Hybrid

Re: Проблем с климатик X3 F25

Мнение от flokeys5 » 01 Юли 2021, 22:29

колега имах абсолютно идентичен проблем преди години със cr-v 2010. климатика работеше точно когато я водих 2-3 пъти на диагностика и не можеха да хванат проблема :confused: накрая им я оставих в бултрако със заръката да не ми се обаждат, докато не открият причината и не оправят :lol: в крайна сметка се оказа 1 реле с формата на кубче 5 на 5 см, което било дефектирало, смяната с труда беше 100 лв :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Проблем с климатик X3 F25

Мнение от silieff » 19 Сеп 2023, 20:20

pomaro365 написа:Здравейте, колеги,

Притежавам BMW X3 20d F25 facelift 2015. Имам проблем с климатика, работи си когато си поиска. Работи по няколко минути и след това спира и задухва неохладен въздух на вентилатор. В по-хладни дни може да работи повече време. След многократно натискане на бутона на климатика на панела е възможно отново да се включи, но пак работи само няколко минути. Проблем е, че като отида в сервиз климатикът работи и диагностицирането на проблема става по- трудно. Фреон е доливан миналата година и когато климатикът все пак работи, си работи добре и охлажда, така че не мисля, че проблемът е във фреона. Някой имал ли е подобен проблем и моля да сподели, защото ситуацията е доста изнервяща.
Благодаря предварително!


Колега, намери ли решение на проблема?

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook