Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW X1 F48 Xdrive 18d xLine 2018г.
Мечтае да кара: Lamborghini Huracan Performante

Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от jigga » 24 Юни 2021, 16:42

Здр.отново колеги,както в предишният ми пост за функцията Актив Гард бях споделил че колата е имам от една седмица и че е опознавам още.Та така снощи когато паркирах пред блока реших да разцъкам навигацията на колата и другите опции на ай драйва,като оставих колата на контакт и видях че фаровете ми светят и реших да ги изгася с ключа за фаровете като ги постава позиция 0,но греда фаровете останаха да светят,колкото и пътя да връщах на тази позиция фаровете не изгасваха...дори изгасих колата в пълен покой оставих на позиция 0,и като запалих колата фаровете веднага светнаха!Та колеги това нормално ли е или е проблем...защото по принцип когато е на нула позицията фаровете би трябвало да се изгасят!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3901
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от Kroki » 24 Юни 2021, 17:40

Може така да е кодирана.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от TheFreeRider » 24 Юни 2021, 18:08

Вероятно светят дневните светлини, а не късите. Ключът командва късите светлини и габаритите, а дневните се настройват през idrive или с кодиране.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW X1 F48 Xdrive 18d xLine 2018г.
Мечтае да кара: Lamborghini Huracan Performante

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от jigga » 24 Юни 2021, 19:05

Да може да е кодирана така,но когато снощи когато беше тъмно на позиция 0 светиха късите светлинни,а днес сутринта само дневните светлини/енджелите/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от doctorcheto » 25 Юни 2021, 5:04

jigga написа:Да може да е кодирана така,но когато снощи когато беше тъмно на позиция 0 светиха късите светлинни,а днес сутринта само дневните светлини/енджелите/


На ключа на фаровете имаш ли позиция "А" или само "0"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW X1 F48 Xdrive 18d xLine 2018г.
Мечтае да кара: Lamborghini Huracan Performante

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от jigga » 25 Юни 2021, 9:39

Да имам и позиция А(авто)...и за това ми е странно да са кодирали и позиция 0!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от TheFreeRider » 25 Юни 2021, 10:55

Истина е, че са леко over-engineered някои неща в тия коли. При мен като спра и изгася колата остават да светят габаритите докато не си отворя вратата. Но за сметка на това всичко изгасва като я заключа, вместо да остане да свети нещо 10тина секунди докато се отдалечиш, както святкат при отключване. Ако искаш walk-home-lights трябва да дръпнеш лоста за дългите на излизане. Така че не се притеснявай, не е проблем със самата кола, така са ги направили. Оставяш копчето на А и забравяш.

Мен лично повече ме дразни, че климатроника не може да се пусне на М режим на вътрешна циркулация ако не е пуснат компресора на климатика - има датчик за влажност, който го връща на А след 1-2 мин и е много досадно когато караш зад някой смърдел в колона. Пробвах разни опции за кодиране, но без успех засега.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW X1 F48 Xdrive 18d xLine 2018г.
Мечтае да кара: Lamborghini Huracan Performante

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от jigga » 25 Юни 2021, 12:42

TheFreeRider написа:Истина е, че са леко over-engineered някои неща в тия коли. При мен като спра и изгася колата остават да светят габаритите докато не си отворя вратата. Но за сметка на това всичко изгасва като я заключа, вместо да остане да свети нещо 10тина секунди докато се отдалечиш, както святкат при отключване. Ако искаш walk-home-lights трябва да дръпнеш лоста за дългите на излизане. Така че не се притеснявай, не е проблем със самата кола, така са ги направили. Оставяш копчето на А и забравяш.

Мен лично повече ме дразни, че климатроника не може да се пусне на М режим на вътрешна циркулация ако не е пуснат компресора на климатика - има датчик за влажност, който го връща на А след 1-2 мин и е много досадно когато караш зад някой смърдел в колона. Пробвах разни опции за кодиране, но без успех засега.

Колега по-принцип по новите модели на БМВ са така гасят габаритите/енджелите/когато отвориш вратата при загасен двигател,така беше и на предишната ми Е90-ка 2005г.производство.Аз не се притеснявам че е така,а че не мога да загася фаровете до като стой на едно място колата,например ако оставя да работи мотора да не падне акумулатора зимата да речем!


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от Jorixa » 28 Юни 2021, 8:13

Вероятно са home lights да. Светлините седят включени докато ключа ти е наоколо, за да виждаш. Мисля че може да се изключи някъде от менюто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW X1 F48 Xdrive 18d xLine 2018г.
Мечтае да кара: Lamborghini Huracan Performante

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от jigga » 28 Юни 2021, 14:01

Jorixa написа:Вероятно са home lights да. Светлините седят включени докато ключа ти е наоколо, за да виждаш. Мисля че може да се изключи някъде от менюто.

Колега не е функцията Welcome lights,която да те изпрати до дома.Тя е изключена от менюто!
Междо другото на моята племенница която в момента живее и работи в София,в момента си беше в Димитровград и приятеля и дойде от София да е вземе да отидат на морето и той има БМВ 5 СЕРИЯ Ф10 2015г. с ксенон,та се отбиха да ме видят на работата ми и като тръгваха/беше запалено бмв-то му,и фаровете му поставени на позиция А/ и му казах за моя казус с ключа на светлините и го помолих да превключи и неговите на позиция 0...и като го направи и на него продължиха да светят ДНЕВНИТЕ СВЕТЛИНИ/енджелите/!!!Да не би F серията да са кодирани изобщо светлините да не могат да се изключат до когато двигателя работи!?! :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Странен проблем с ключ за фаровете или..?F48

Мнение от MMG » 04 Юли 2021, 16:20

Дневните можеш да ги изключеш от менюто - Settings > Lights > Daytime driving lights.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook