Смяна на предавки X5 E70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 30 Май 2021, 18:05

Здравейте колеги, имам Х5 Е70 235к.с. след по-продължително каране смяната от 2-3 и 3-4 става на по-високи обороти към 2,5к, и то не всеки път. Като започне да прави така и я изкарам извънградско да я раздвижа след това започва пак да си сменя на по-ниски обороти. През другото време смяната на предавките е неусетно. Имате ли си идея на какво може да се дължи това?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от msi200 » 30 Май 2021, 18:23

Да не би да е свързано с регенерация на ДПФ-а?
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 30 Май 2021, 18:50

И аз чух от един приятел, че сменя на по-високи обороти заради регенерация на DPF, но не ми изписва, че е задръстен. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от msi200 » 30 Май 2021, 18:58

То не е задължително да е задръстен или да има проблем, ДПФ регенерира и на чисто нова кола.
Aко я караш градско, ДПФ-а се "запълва" със сажди и е нужна регенерация, при която саждите изгарят.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 30 Май 2021, 19:21

Да ясно е, че е нормално да регенерира, но в града на 2-3-4 предавка и на тръгни-спри някак не ми се вижда логично...
Карам и друга марка, но там регенерацията започва само след продължително каране извънградско с по-високи обороти.
И при теб ли е така?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от msi200 » 30 Май 2021, 21:35

Аз съм с по-новия мотор, но да - като види зор, опитва да регенерира и в градско, като също държи по-високи обороти и се пуска и перката.
I love the sound of V8 in the morning...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от Mollov » 31 Май 2021, 11:25

luftwaffe написа:Да ясно е, че е нормално да регенерира, но в града на 2-3-4 предавка и на тръгни-спри някак не ми се вижда логично...


Не е логично, но се случва точно така... започва да превключва след 2100-2100RPM, именно заради регенерацията... и самият "компютър" никога няма да ти "каже", че в момента регенерира... можеш да го видиш само на "диагностика" :)

Това поведение е съвсем нормално, особено ако караш предимно в градски условия...

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 02 Юни 2021, 19:34

Ясно, значи е нормално. :lol:

Имам още 2 въпросчета :lol:

Няколко пъти ми се появяват всички възможни грешки - 4x4, DSC, ABS, EBV failure, Parking brake Failure, Level control system failure, които изчезват след като загася колата и изчакам няколко минути. Споменаха ми, че може да е от слаб акумулатор, възможно ли е да е от това?
Level Control System failure ми се появява самостоятелно по-често и изчезва, преди месец бях сменил една от възглавниците, дали има някаква връзка? На диагностика не показва грешка.

След като я загася/не всеки път/ от предна дясна част на колата към 30 секунди се чува, че работи компресорът за въздух, нормално ли е?
Няма промяна в нивото на колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от msi200 » 03 Юни 2021, 7:20

За грешките - наистина точно така прави, ако разкачиш акумулатора. Но е възможно и причината да е друга.
Level Control Failure - задницата пада ли, ако я оставиш паркирана за повече време?
Компресорът е нормално да се включва от време на време, например, ако се качи още някой в колата или я натовариш или паркираш на неравно място. При мен обаче се включва за 10-на секунди макс.
I love the sound of V8 in the morning...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от Mollov » 03 Юни 2021, 12:28

luftwaffe написа:Level Control System failure ми се появява самостоятелно по-често и изчезва, преди месец бях сменил една от възглавниците, дали има някаква връзка? На диагностика не показва грешка.

След като я загася/не всеки път/ от предна дясна част на колата към 30 секунди се чува, че работи компресорът за въздух, нормално ли е?
Няма промяна в нивото на колата.


30 сек е бая... ти нивото на колата (ако си вътре) няма как да го усетиш, защото то не мърда с 20 см, че да се килне на една страна или пък да "изравни хоризонта" :D .... затова, гасиш колата, изкачаш бързо навън и отиваш от тази страна на колата и дебнеш за промени... и поведение... при мен, преди да ги сменя, задните възглавници понякога изпускаха... и колата "клякаше" с 1-2см... веднъж така я запалих и излезнах веднага и я видях как си помпа възглавницата и дига гъз@...

По принцип, дори и да е седяла колата 1 седмица на място, без да я запалиш, не трябва да има разлика във височината... най-лесно се разбира, като си премериш разстоянието от гумата до ръба на калника (над нея), при запалена кола. И го сравняваш чат-пат с измерване на ситуацията, ако колата е седяла 1-2-3-4-5-6 дни без да се пали.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 05 Юни 2021, 15:54

Благодаря за отговорите!

Компресорът го чувам, когато колата я паркирам пред нас и едната страна е на бордюра, явно затова надува. Странното е, че и на изгасена кола се чува да работи. Никога не е била с паднала задница. :dunno:

А за грешките май наистина ще се окаже акумулатор или алтернатор. Онзи ден я оставих на автомивка и е седяла на контакт, тръгвам и след малко де-що грешка имаше се появи... покарах малко, изгасих я и след това нямаше помен от грешките. Другата седмица ще замеря алтернатора дали зарежда преди да купувам акумулатор.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от Mollov » 07 Юни 2021, 11:50

Алтернатора можеш да го провериш и през сервизното меню....

https://www.youtube.com/watch?v=sLtIuici__c

Нивото на напрежение (моментно показание) е на No.9... след като отключиш менюто, отиди на No.9 и следи какво се случва... както в движение, така и на място (дори и след като изгасиш колата, менюто ще остане активно, докато не натиснеш втори път "Start/Stop Engine" да угасиш напълно колата).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от msi200 » 07 Юни 2021, 16:41

luftwaffe написа:
Странното е, че и на изгасена кола се чува да работи.

Това е нормално.
Като сменяш акумулатора, да знаеш, че трябва да се регистрира новия акумулатор. По сервизите знаят, какво да направят.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 14 Юни 2021, 23:36

18A29FBC8-6403-454E-B29F-F67F9E37C7B2.jpeg
Здравейте!

Благодаря за отговорите!

@Mollov, проверих през скритото меню и си зарежда добре алтернатора 14,3 - 14,5 с пуснати всички консуматори.
Явно ще се купува нов акумулатор :D

@msi200, ще го имам впредвид! :bchug:

Забелязах и следното - при смяна на предавките от време на време задържа и не сменя на по-горна, най-често от 2-3 /не е свързано с регенерация на ДПФ този път/ или има съвсем лекичко "тупване", през останалото време сменя супер мазно и гладко. Говорих и с майстори, караха колата и за тях всичко е ОК :dunno: На какво според вас може да се дължи това? Маслото на скоростите до момента едва ли е сменяно. Принципно съм свикнал всичко по колите да ми е перфектно... или май прикалено много се втелясвам :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от msi200 » 15 Юни 2021, 7:34

Според мен, не се задълбочавай много, защото това все пак не е нова кола от магазина. Може да пробвате да нулирате адаптациите на кутията. Маслото в кутията също си е консуматив, както и това в раздатката и диференциалите.
Забравих да добавя, че също задържа предавките, когато колата е студена, но едва ли е такъв случаят юни месец.
I love the sound of V8 in the morning...

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook