Смяна на предавки X5 E70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от Mollov » 15 Юни 2021, 13:06

Адаптациите не ги пипай, че после ако не обучиш АСК правилно, може да стане по-зле... ;) А "направата" на нови адаптации е процес, който не искаш да знаеш какво включва :D

Просто с "по-леко и внимателно каране" няма да станат нещата... :) Ако решиш да сменяш маслото в АСК, тогава ресет на адаптациите е задължителен!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от ivanski_2 » 15 Юни 2021, 13:09

Mollov написа:Адаптациите не ги пипай, че после ако не обучиш АСК правилно, може да стане по-зле... ;) А "направата" на нови адаптации е процес, който не искаш да знаеш какво включва :D

Просто с "по-леко и внимателно каране" няма да станат нещата... :) Ако решиш да сменяш маслото в АСК, тогава ресет на адаптациите е задължителен!


Може ли да ми покажеш къде, в кой бюлетин/ информация от производителя на кутията пише че след смена на маслото се ресетват адаптациите, не се заяждам просто доста съм чел и такова нещо не съм срещал? :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от Mollov » 15 Юни 2021, 14:54

Не мога да ти покажа никаква официална информация... дори не съм търсил... :)

НО... като се има предвид, че адаптациите на пакети и прочие, към момента, са съобразени с плътността и смазочните възможности на текущото масло, а новото масло (най-малкото е по-плътно, масленият филм е различен) е с различни характеристики, текущите адаптации няма как да са адекватни...

Ако има официална информация как това не е вярно, ще се радвам да прочета :)

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 15 Юни 2021, 18:38

Mollov написа:Адаптациите не ги пипай, че после ако не обучиш АСК правилно, може да стане по-зле... ;) А "направата" на нови адаптации е процес, който не искаш да знаеш какво включва :D

Просто с "по-леко и внимателно каране" няма да станат нещата... :) Ако решиш да сменяш маслото в АСК, тогава ресет на адаптациите е задължителен!



Аааа, знам, играл съм го този филм с другата кола - Волво ХС60. Ще ми трябва резервоар нафта и почивен ден :D

Чудя се дали има смисъл да го сменям или да карам така докато роди и чак тогава да го мисля, като знам, че до сега не е сменяно маслото да не вземат хептен да се омажат нещата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от grkv » 15 Юни 2021, 18:57

При мен са вече близо 350 хил. км на оригиналното масло в кутията, колата сменя плавно, но в градски условия понякога при изкачване и изравняване на пътя задържа предавка повече от необходимото само на торк, понякога ''тупва'' 2>3, бавно отключва-заключва локъпа и все такива симптоми на старо масло и тръгнал торк :lol:
Твърде рядко и безобидно се усещат тия неща, че да се хвърля на ремонт от сега, само със смяна на маслото няма да ми се решат забележките, а в тоя ѝ вид може да изкара още мнооого километри, мисля.
Ще карам, пък като се оака - ремонт и пак газ. Това е и моя съвет към теб, ако не те дразни много - карай.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от msi200 » 15 Юни 2021, 19:09

Аз си го сменям на всеки 100 хиляди км, без ресет на адаптациите. Никога не съм усещал разлика след смяната...
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 19 Юни 2021, 21:21

luftwaffe написа:Ясно, значи е нормално. :lol:

Имам още 2 въпросчета :lol:

Няколко пъти ми се появяват всички възможни грешки - 4x4, DSC, ABS, EBV failure, Parking brake Failure, Level control system failure, които изчезват след като загася колата и изчакам няколко минути. Споменаха ми, че може да е от слаб акумулатор, възможно ли е да е от това?
Level Control System failure ми се появява самостоятелно по-често и изчезва, преди месец бях сменил една от възглавниците, дали има някаква връзка? На диагностика не показва грешка.

След като я загася/не всеки път/ от предна дясна част на колата към 30 секунди се чува, че работи компресорът за въздух, нормално ли е?
Няма промяна в нивото на колата.



По отношение на " 4x4, DSC, ABS, EBV failure, Parking brake Failure" - рециклиране на раздатка и смяна на зъбното колело на моторчето. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от vlado6669 » 19 Юни 2021, 22:56

luftwaffe написа:
luftwaffe написа:Ясно, значи е нормално. :lol:

Имам още 2 въпросчета :lol:

Няколко пъти ми се появяват всички възможни грешки - 4x4, DSC, ABS, EBV failure, Parking brake Failure, Level control system failure, които изчезват след като загася колата и изчакам няколко минути. Споменаха ми, че може да е от слаб акумулатор, възможно ли е да е от това?
Level Control System failure ми се появява самостоятелно по-често и изчезва, преди месец бях сменил една от възглавниците, дали има някаква връзка? На диагностика не показва грешка.

След като я загася/не всеки път/ от предна дясна част на колата към 30 секунди се чува, че работи компресорът за въздух, нормално ли е?
Няма промяна в нивото на колата.



По отношение на " 4x4, DSC, ABS, EBV failure, Parking brake Failure" - рециклиране на раздатка и смяна на зъбното колело на моторчето. :D

Няма начин да няма записани грешки, ако е от моторчето на раздатката само ще са 4x4, DSC, ABS грешките, другите са от друго, а и 30 сек. е много да работи компресора за въздушното. Трябва Ви читава диагностика и да почнете да отстранявате проблемите, успех...

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 19 Юни 2021, 23:11

4x4, DSC, ABS, EBV failure, Parking brake Failure - точно тези грешки са свързани с раздатката, не беше само от моторчето. Пробвахме с друго от работеща кола и пак същото. Сега всичко е 6.

А относно Level Control System Failure - ще се рециклира компресор, не може да я вдигне за нужното време и затова работи повече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от vlado6669 » 20 Юни 2021, 21:37

Parking brake няма нищо общо с раздатката, но щом сте сигурни действайте. Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 20 Юни 2021, 22:19

vlado6669 написа:Parking brake няма нищо общо с раздатката, но щом сте сигурни действайте. Успех!


И аз не знам защо я вадеше тази грешка, но след смяната вече всичко е ОК.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от luftwaffe » 28 Авг 2021, 20:23

Здравейте,

Смених наскоро маслото на скоростите като за целта използвахме кита на ZF и уплътнение на буксата. По магнитите на филтъра имаше съвсем малко насъбрала се "гняс". Кутията започна да включва по-бързо и неусетно, задържането от 2 на 3 предавка изчезна. Единствено има едно леко тупкане при смяна от 2 на 3 при галене на газта и то не е всеки път, което се получава доста рядко. Ресет на адаптациите не сме правили. Общо взето доволен съм. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Смяна на предавки X5 E70

Мнение от rafa224 » 29 Фев 2024, 10:00

Mollov написа:Алтернатора можеш да го провериш и през сервизното меню....

https://www.youtube.com/watch?v=sLtIuici__c

Нивото на напрежение (моментно показание) е на No.9... след като отключиш менюто, отиди на No.9 и следи какво се случва... както в движение, така и на място (дори и след като изгасиш колата, менюто ще остане активно, докато не натиснеш втори път "Start/Stop Engine" да угасиш напълно колата).

Колега да разбирам ли, че ако си зарежда алтернатора ще го изписва, дори и да не стига ток до акумулатора? След спиране на пешеходна пътека един микробус ме удари отзад. При тръгването ми изписа, че акумулатора не се зарежда. Заведох си щета в Армеец и направо я оставих за ремонт в М Кар Уест. От там ми се обадиха, че алтернатора ми е заминал, но застрахователя не го признавал защото не можели да го свържат със щетата. Мен много ме съмнява, че проблема е в алтернатора, не съм имал никакви проблеми с него преди удара. Мисля си, че по скоро може да е от датчика на клемата или модул за управление отзад, като проблема пак трябва да е свързан с ПТП-то. Дайте мнения и съвети колеги? Става въпрос за Х5 F15.

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook