е53 - от MID без BC бутон към MID с BC бутон

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 23.09.2015
Пол: Мъж

е53 - от MID без BC бутон към MID с BC бутон

Мнение от MMishev » 17 Мар 2021, 3:14

Здравейте колеги, имам питане относно MID-a. Става дума за е53-ка, но предполагам се отнася и за е39 и е38. Извинявам се предварително, ако въпросът е бил разискван преди.
е53-ката е с MID без BC бутон, като през BC бутона на лостчето за мигачите има само 3 опции. Колата е с големия борд на таблото (което за мен е малко странно, че е с голям борд, пък без ВС бутон). Както и да е. Та, питането ми е дали има начин да се ъпгрейдне към МИД с ВС бутон? Имам МИД с ВС, и като ги сменя общо взето няма разлика в опциите, които са налични. Което от своя страна ме води на мисълта, че може би има начин с кодиране да се добавят. Правилни ли са ми разсъжденията? Ще съм благодарен на всякаква помощ, че така просто ме дразни :D След 10 години на е39-та с ВС ми е трудно да свикна с гледката :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: е53 - от MID без BC бутон към MID с BC бутон

Мнение от Dyakov » 19 Мар 2021, 14:30

Нещо не си е на мястото при теб или ти е сменян МИД-а, или таблото. Лесно можеш да разбереш по ВИН с какво ти е излязла от завода колата. Иначе да, с кодиране става, ако си оригинално с големия борд, ще бъде съвсем лесно, само с кодиране.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 23.09.2015
Пол: Мъж

Re: е53 - от MID без BC бутон към MID с BC бутон

Мнение от MMishev » 19 Мар 2021, 18:11

Здравей, колата е излезнала така от завода. Гледам доста канадски е53-ки са оборудвани с такава конфигурация, което се споменава и по техните форуми. Принципно като сложа МИД с ВС бутон, нищо не се случва и имам абсолютно същите опции като МИД-а без ВС. А дали може малко повече информация за въпросното кодиране? Също така, дали има някой, който може да удари едно рамо, като разбира се ще си платя за услугата. Намирам се в София. Че с този орязан МИД ми е много тегаво. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: е53 - от MID без BC бутон към MID с BC бутон

Мнение от Dyakov » 23 Мар 2021, 12:13

Сигурен ли си, че си с голям борд, защото 3-4 функции излизат точно за малкия борд и се управляват от лостчето на мигачите и МИД-а си е само с часовник. Може и да има някаква такава версия каквато казваш за американския пазар, но не съм срещал. Трябва да се прочете таблото с НЦС-експерт и ако наистина е с голя борд трябва да се програмира за OBC и ще тръгне да показва новия МИД-а данните от бордкомпа.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 23.09.2015
Пол: Мъж

Re: е53 - от MID без BC бутон към MID с BC бутон

Мнение от MMishev » 24 Мар 2021, 11:28

Да, да, бордът е големият - този с дългото поле в средата на което съобщенията излизат с текст. Странно е, защото Щатска такава не съм виждал без ВС бутон, но при версиите за Канада са не-малко така обурудвани :D

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook