Проблем адаптивни фарове Х5 Е70

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 23.06.2014
Пол: Мъж

Проблем адаптивни фарове Х5 Е70

Мнение от stefan_dm » 06 Мар 2021, 19:16

Здравейте колеги. Преди 2 месеца си купих Е70, 2009г, 3.0д, 286кс. Колата е с адаптивни фарове и съответно няма копче за вертикалното им регулиране. Какъв е проблема. Фаровете светят в небето - къси дълги всичко е в короните на дърветата и заслепявам разминаващите се коли. При поставяне на ключа и контакт, фаровете не реагират по никакъв начин, не мърдат. Ходих три пъти на диагностика, като едната беше КТС, а другите не ги знам, но и при трите нямаше никакви записани грешки свързани с фаровете. Излязоха грешки за проблем с ръчна спирачка, премахнати ДПФ, но за фаровете нищо. Зелената лампичка на ключа за фаровете при положение "on" не мига, а свети постоянно. Карането нощем клони към опасно, защото нищо не виждам, а и заслепявам другите водачи. Прочетох теми за проблем с различните модули, но диагностиките при мен не ги хванаха. Днес отворих капачките за смяна на крушките мисля, че се водят за дневните светлини, вътрешните фарове. В дъното на пасажерския фар в задната му част видях нещо като лостче, което в долната му част има бяла пластмаска, а срещу нея черна пластмасова пъпка, която според мен се движи от ел. мотор. Предполагам, че бялото захваща черното. Ще се пробвам да изпратя снимки. Отворих капачката на фара от страната на водача и се оказа, че наистина бялата пластмаса захваща черната "пъпка" от ел. мотора. Опитах се внимателно да натисна това бялото за да захване другата част, но това нещо не помръдва. Бутайки въпросния лост с отвертката виждам, че се мърда външната лупа. Моля, колеги сблъсквайки се с подобен проблем да споделят варианти за решаването му

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 23.06.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем адаптивни фарове Х5 Е70

Мнение от stefan_dm » 08 Мар 2021, 15:40

Тава са снимки на двата фара.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook