Проблем с печката.

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.03.2015
Пол: Мъж

Проблем с печката.

Мнение от пешко1 » 21 Фев 2021, 21:44

Колеги има много изписано по темата .Четох доста , но все пак да си пусна и аз темата. От както я имам ,вече втора зима ...не ми тръгва печката. 99.9% съм сигурен че е от свещта , но много не ми се разглабя и се надявам да е нещо друго.Предната ми беше е39 ,по стара от Хикса и си работеше печката и си беше жега ,но с тази нямам същия късмет.Дилемата ми е дали изобщо някога е работела тази печка ,защото знам ,че като направи 3 неуспешни опита да стартира ,вадя бушона изчаквам слагам и пак ще се опита да запали. Така и с тази .Миналата зима веднага се усети ,че не пали отварям жабката бушона изобщо не беше сложен . Взех бушон от резервните с подходящия 20амп. ,Но не .Опитва се прави си теста 3 минути върти се вентилатора дори на моменти имаше лек мириз на прясна нафта ,но така и не стартира .Проверих кабели рових се за още бушони ,пръсках букси с контактен спрей , не и не . Явно ще е за смяна на свещ и ще се сваля и разглабя всичко .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проблем с печката.

Мнение от spacepl » 22 Фев 2021, 15:55

Докато не се види на диагностика кави грешки записва само можем да предполагаме разни работи..... Значително по-проблемен и по-скъп модул в печката е водната и помпа.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook