Е53 проблем с климатик -решен

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.03.2015
Пол: Мъж

Е53 проблем с климатик -решен

Мнение от пешко1 » 19 Фев 2021, 18:57

Здравейте колеги искам да споделя с вас нещо което ми се случи и може да е полезно на някого .От есента не съм се сещал да пускам климатика .Миналия ден оправях нещо из вътре и си викам да го пусна малко да поработи . Не беше под 3 градуса на вън .Та натискам си снежинката и хоп спря ми цялото управление.Отварям жабката бушон 48 7.5 ампера изгърмял.Сменям го тръгна управлението пак натискам и пак гърми... И така до момента в който не сложих 25 ампера вече нищо не гореше но и компресора не се включи . Покарах я така вчера цял ден на снежинка с надежда нещо да зацепи ,но не. Днес махнах корите бръкнах и хванах ролката на компресора , пораздвижих я добре след това запалих пуснах климатика и всичко си заработи нормално .Компресора си тръгна има си фреон , всичко както си му е реда, явно се е понапълнило с мизерия и корозия и му е било зор да завърти. Купих си отново 7.5 ампера бушон както си беше преди за да е всичко ОК. Надявам се това да е полезно на някой ,ако някога му се случи за да не се хвърлят пари по майстори ,защото шарлатани много ,ще направят същото и ще кажат ,че са сменили 100 неща.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook