Проблем с bmw x3 e83, не пали, играят оборотите

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.01.2021
Пол: Мъж

Проблем с bmw x3 e83, не пали, играят оборотите

Мнение от Kaloyan39 » 17 Яну 2021, 13:28

Здравейте, нов съм във форума и не знам дали тук се слагат запитванията, но както и да е. Имам проблем с моето бмв x3 3.0d 2004г. Взех го преди около година на 165000 реални км. април месец. В топлите месеци нямаше проблем, освен че оборотите леко играеха на празен ход и колата гаснеше ако е включен климатика. След като стана по-студено се появи и проблем с паленето. Ходих по-майстори близо 4 месеца и се установиха няколко възможни причини .
1. клапан на агр
2. Помпата в резервоара която предава гориво на gnpто
3. Проблемна електроника.
Въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и появило ли се е решение, защото се уморих да сменям части и колата да не работи. Благодаря Ви предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Проблем с bmw x3 e83, не пали, играят оборотите

Мнение от astrapower » 17 Яну 2021, 20:30

Здравей, без качествена диагностика, едва ли можем да помогнем много. Като за начало, намери сервиз в който разбират от марката, задължително е. Има обяви на сервизи във секция Обяви-Сервизи,Магазини на форума. Ако не намериш подходящ, пиши от къде си за да дадем предложение. Със смяна на части на рандъм принцип трудно ще стане, иска се добър сервиз. Успех! :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Проблем с bmw x3 e83, не пали, играят оборотите

Мнение от Borymeckata » 18 Яну 2021, 12:49

За диагностиката е ясно, иначе ако трябва да налучквам... бих започнал от горивния филтър и подгревателя към него...
Ако филтърът е запушен, това няма да излезе на диагностиката. Но това си е "изстрел в мрака"... :dunno: :dunno:

Моят варел е абсолютно същият, само дето километрите са му поне х2. И вече 9-та година ядове с двигателя не съм имал. Дано е нещо евтино и лесно отстранимо. Успех, Колега!
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.01.2021
Пол: Мъж

Re: Проблем с bmw x3 e83, не пали, играят оборотите

Мнение от Kaloyan39 » 30 Яну 2021, 19:01

На диагностика я водихме поне 3 пъти, в моя град са 3ма диагностици и нито един от тях не успя да засече проблема. Единствено излиза грешка в Exhaust gas. Тя доста и смърди(забравих да отбележа в първия пост), ако човек седи до нея докато е запалена е възможно да се задуши. Не знам има ли връзка. Яд ме е понеже много ми харесва като малко suvче. Ако някой друг е бил жертва на газовете на собствената си кола моля да каже как я е "обезопасил" поне това да оправя.

П.П. Благодаря за озивите!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 22.11.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Бмв х3(е83) 2006 3,0 дизел

Re: Проблем с bmw x3 e83, не пали, играят оборотите

Мнение от dodishefa » 31 Яну 2021, 12:23

При мен е същото положение,оборотите играят и на студено и на топло,но не е постоянно. Така е от почти три години, но нямам проблем. Миризмата предполагам, че е от Дпф-а,при мен един път в годината като стане по студено светва ДДЕ запушен Дпф,защото карам само градско и няма регенерация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Проблем с bmw x3 e83, не пали, играят оборотите

Мнение от ID A » 31 Яну 2021, 14:23

Понякога смърди и от евтина нафта. Пробвай един резервоар премиум. Или с добавки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 22.11.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Бмв х3(е83) 2006 3,0 дизел

Re: Проблем с bmw x3 e83, не пали, играят оборотите

Мнение от dodishefa » 02 Фев 2021, 15:30

Здравейте, преди два дни ми светна Дде и днес ходих на майстор и се оказа дроселова клапа. Майстора я свали да я почисти,но даде тежката диагноза,че е Умряла. Дали има нещо връзка с промяната в оборотите? Казаха ми,че трябва да се смени,защото нямало регенерация на Дпф-а. Ако има промяна след смяната ще пиша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Проблем с bmw x3 e83, не пали, играят оборотите

Мнение от Cyberloner » 03 Фев 2021, 22:58

Ако имаш DPF и дросела ти е прецакан регенрация няма да се включи никога и филтъра ще се задръсти бързичко.
Явен симптом на дросел е, че мотора гасне с разтрисане и се чува типичното "замукване" на въздух в последния такт на мотора, което иначе се ограничава от дросела.

Има вариант да минеш евтино, но е временен, защото реаланта причина да се скапе дросела е повреда в датчика, който следи положението. Инче ето линк за бързото решение - възстановява се една писта на платката.
https://www.youtube.com/watch?v=jDBsxGuZxHc&t=324s

Друго "решение" на проблема е да махнеш DPF-a, което не ти го препоръчвам, но може за пробата да го свалите и да видите дали ще продължи това с оборотите - нормално е да изпише грешка в този момент, защото датчиците за налягане преди и след филтъра ще покзват стойности много изъвън нормалните граници.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook