F15 задна пръскалка - пръска извън стъклото

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

F15 задна пръскалка - пръска извън стъклото

Мнение от rve » 08 Дек 2020, 13:52

Здравейте,

Пиша с един малко странен проблем с надеждата, че някой се е сблъсквал с подобна досадна дреболия. Поне в търсачката не намерих нещо по темата.

Колата е F15 2016-та. Пръскалката на задното стъкло работи нормално, но струята върви много високо и въобще не докосва стъклото. Направо назад си пръска. Пръснах малко с WD, пробвах да я закривя надолу, но не става. Реално се вижда една тръбичка, която минава през третия стоп и самата тя се мести в стопа, но е солидна тръбичка и не личи като да може да се закриви. Мисля като следваща стъпка да сваля стопа и да видя самата дюза с въпросната тръбичка как са монтирани.

Проблемът освен, че е досаден ме въвлича и в някои комични ситуации. Наскоро на един светофар някаква по-ниска кола беше ми се набила току до задната броня и като рекох да си измия задния джам му измих на човека предния капак :mhihi: :oops:

Благодаря предварително на отзовалите се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: F15 задна пръскалка - пръска извън стъклото

Мнение от mr_petroff » 08 Дек 2020, 14:48

Вкарваш тънка игла в дюзата и с лек натиск регулираш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: F15 задна пръскалка - пръска извън стъклото

Мнение от cmapmep » 08 Дек 2020, 16:35

По форумите пишат, че не може да се регулира и се сменя, но винаги може да се опита преди това. Кат.№ 63257350771

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: F15 задна пръскалка - пръска извън стъклото

Мнение от datchko » 09 Дек 2020, 12:02

Така като я гледам пръскалката, освен, че едва ли се регулира с игла, по-скоро може да се е разместила от леглото си.
Тоест ако опиташ с пръсти да я наместиш отвън или в лошия случай - да се разглоби и тогава да се намести :roll: :dunno:

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: F15 задна пръскалка - пръска извън стъклото

Мнение от rve » 09 Дек 2020, 13:46

Да, и аз на там съм се насочил - да сваля третия стоп и да видя дюзата с тръбичката как са монтирани. Колата знам, че е цялостно пребоядисвана и ако са сваляли стопа може при монтажа да не са обърнали внимание как е ориентирана тръбичката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: F15 задна пръскалка - пръска извън стъклото

Мнение от datchko » 09 Дек 2020, 18:02

rve написа:Да, и аз на там съм се насочил - да сваля третия стоп и да видя дюзата с тръбичката как са монтирани. Колата знам, че е цялостно пребоядисвана и ако са сваляли стопа може при монтажа да не са обърнали внимание как е ориентирана тръбичката.

Ако е правена както трябва, би следвало да са сваляли всичко, което не се боядисва.
Според мен точно в това е проблемът, както казваш - при монтажа не са я напаснали хубаво. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: F15 задна пръскалка - пръска извън стъклото

Мнение от ceco_kd » 12 Дек 2020, 13:13

Така като гледам профила й по всяка вероятност на монтирана на обратно точно на 180 градуса и ефекта би бил точно описания от теб. Не пръска към стъклото, а точно в обратна посока. Иначе съм виждал и по-комични ситуации как пръска дюзата на дясно и къпе тротоара. Достойно е за скрита камера.....
Карам бавно! Стигам Бързо!

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook