Мигачи на табло, задни светлини и радио

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.11.2020
Пол: Мъж
Кара: X5 (E53)

Мигачи на табло, задни светлини и радио

Мнение от skyphax » 24 Ное 2020, 19:40

Здравейте колеги! Нов съм в семейството на BMW, както и в този форум! Съжалявам ако отварям стара тема на нов глас, но имам проблем с закупената от мен Х5 (facelift 2004 година)! Проблема е следния: мигачите работят отвън, но стрелките на таблото не работят, дори на аварийни, докато самото копче на аварийните мига, както не работят и индикациите за дълги светлини и светлини за мъгла (халогени), не работят светлините за задна предавка, дори смених датчика на скоростната и пак нищо, а радиото свири БЕЗ да му свети дисплея и не приема никакви команди от волана, както и от собствените си копчета. Смених радиото и самото CD, както и закачих чейнджър (който липсваше при закупуването на автомобила), но нищо. Ходих на диагностика без особен успех, хвана различни грешки (88 IKE Instrumentation Bus (I Bus), BE IKE: Fault Entry Via Internal Fault In Light Module, CE IKE: Outside-Temperature Sensor и BD IKE: Electronic Braking-Force Distribution). След като извадя ключа от контакт и пусна аварийни стрелките на таблото заработват, докато не дам на контанкт, след 10 секунди на контакт и стрелките на таблото спират да работят, докато отвън всичко си работи (номера на китайката с откачане на акумулатор стана за 2 минути, в които поне дисплея на радиоти заработи и после пак спря)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 21.06.2009

Re: Мигачи на табло, задни светлини и радио

Мнение от vanikos » 29 Ное 2020, 12:29

Здравей колега. При мен също се появяват такива проблеми. Оправя се след като отворя жабката на централната конзола /между седалките/. Понякога като отключа автомобила за да взема нещо от жабката и я отворя то музиката сама започва да свири. Може някои кабели вътре в нея да дават на късо или има модул който прави номера. Дано съм ти бил полезен. Успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.11.2020
Пол: Мъж
Кара: X5 (E53)

Re: Мигачи на табло, задни светлини и радио

Мнение от skyphax » 29 Ное 2020, 20:26

Колега, благодаря за отговора ще бъде проверено това дали действа, защото минах от пръскане на букси с контактен спрей до момента, в който бях готов да купувам ново табло, защото ми казаха, че може и от него да е, но все още не съм стигнал до това да хвърлям поредните пари и средства без да е сигурно, че е от него. Иначе купих ново радио (втора ръка барабар с чейнджър и СD) и файда.. Едни 170~180 лв. назад без ефект, букси в багажника пръсках с контактен спрей и нищо.. Дупка в морето! Ще пробвам съвета ти, благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.11.2020
Пол: Мъж
Кара: X5 (E53)

Re: Мигачи на табло, задни светлини и радио

Мнение от skyphax » 30 Ное 2020, 18:56

Колега, без резултат ;(

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 21.06.2009

Re: Мигачи на табло, задни светлини и радио

Мнение от vanikos » 01 Дек 2020, 20:11

Колега не бързай да заменяш части без да си сигурен че в тях е проблема! Провери в багажника наличие на вода /влага/. Под резервната гума има модули провери ги. Отключи радио модула и провери таблото дали работи.
Провери и този модул http://www.youtube.com/watch?v=Hlsl-1M3ujQ

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.11.2020
Пол: Мъж
Кара: X5 (E53)

Re: Мигачи на табло, задни светлини и радио

Мнение от skyphax » 14 Фев 2021, 19:00

След 1000 диагностики и т.н. се установи, че нито една диагностика не вижда LCM-а. Сложих друг и отново нито една диагностика не го вижда, от което мисля, че има проблеми в комуникацията, които не зная как да отстраня.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Пазарджик-Велинград
Пол: Мъж
Кара: X5
Мечтае да кара: MX5

Re: Мигачи на табло, задни светлини и радио

Мнение от gido » 17 Фев 2021, 12:21

Имах подобен проблем.и се оказа хлабав бушон от тези в багажника от дясно.бушона беше здрав но неправеше добър контакт.и то го хванахме случайно.
[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 21.06.2009

Re: Мигачи на табло, задни светлини и радио

Мнение от vanikos » 17 Май 2021, 11:25

Моята сага успешно приключи. Оказа се, че кабелите за GSM модула бяха прекъснати точно където се прегъват при пантите на вратичката на жабката между седалките.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook