Бързи въпроси и отговори

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от msi200 » 30 Сеп 2021, 10:32

Spit-Fire написа:Колеги, нов въпрос. Колата отзад отдясно май е по-ниска с 1 см. спрямо ляво. Също така вчера спрях на едно по-криво място и компресора се включи за 5-10 секунди май. Дали има някакъв проблем или? За пръв път карам кола с възглавници.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


1см не е проблем, карай си така. Проблем става, като започне да пада до долу и тогава си за смяна на възглавница. Компресора е нормално да се включва на такъв наклон, защото колата се опитва да стои хоризонтално.
I love the sound of V8 in the morning...

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spit-Fire » 04 Окт 2021, 14:05

Не пада до долу определено. Мерси! Тези дни се боря със скапаните кори под предното стъкло. Нови са, пробвах да ги уплътня и т.н. обаче след мивка пак има по няколко капки върху кората на мотора :banghead:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от msi200 » 04 Окт 2021, 16:25

Spit-Fire написа:Не пада до долу определено. Мерси! Тези дни се боря със скапаните кори под предното стъкло. Нови са, пробвах да ги уплътня и т.н. обаче след мивка пак има по няколко капки върху кората на мотора :banghead:


Това ми напомня, как платих 250 ли 270лв за оригинални кори :mhihi:
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от luftwaffe » 04 Окт 2021, 17:29

Spit-Fire написа:Не пада до долу определено. Мерси! Тези дни се боря със скапаните кори под предното стъкло. Нови са, пробвах да ги уплътня и т.н. обаче след мивка пак има по няколко капки върху кората на мотора :banghead:


Китайските са така, слагай силикон.

Вече се убедих, че всички Е70-ки са с едни и същи проблеми. :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от goppe » 04 Окт 2021, 20:51

msi200 написа:Това ми напомня, как платих 250 ли 270лв за оригинални кори :mhihi:


Явно си бил късметлия колега, защото аз като проверявах бяха над 500лв по спомен..

Както и да е, текат китайските, моите също пропускат някакви капки от снадките въпреки уплътненията които лепих. Сложих и няколко пласта от този здравия тейп, колкото да отвежда водата да не навлиза между снадките, но пак по някоя капка се просмуква оттам. Май ще премина към варианта, който един колега описа в темата за корите, да се направи козирка над мотора, която да отвежда капките настрани,но трябва да го измисля как да стане и да намеря подходящ материал. Предполагам лист алуминий ще свърши работа.

Силикон не бих сложил, защото след първото махане на корите ще стане грозна картинка...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kriso85 » 07 Окт 2021, 19:31

Имам бърз въпрос към колегите с n57d30
Купих миналата седмица 2013 х3 30д и съм я вкарал за смяна на вериги, обслужване на автомата и съответно двигателното масло и филтри
Ще слагам масло Мотул и се чудя дали 5в30 или 0в40
Кое бихте ми препоръчали?

https://www.motul.com/bg/bg/products/8100-x-max-0w-40
https://www.motul.com/bg/bg/products/81 ... an-5w30--2
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NiksGS » 09 Окт 2021, 7:16

До колкото знам, разликата в обозначенията на маслото е според температурния диапазон на експлоатация на колата, за нашите географски ширини дори и 10W40 е напълно достатъчно, така че ти си прецени. Макар и аз да съм с 5W30, защото такова ми препоръчаха.
Щом си влязъл в бокса - сменяй всички масла/ течности, без изключения.
Препоръчвам и задължителна смяна на маслата в двата диференциала и раздатката. Не знаеш кой и кога я е зарязал от поддръжка колата, като е решил, че ще я продава.
Ultimate Riding Machine

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 13 Окт 2021, 12:23

goppe написа:
msi200 написа:Това ми напомня, как платих 250 ли 270лв за оригинални кори :mhihi:


Явно си бил късметлия колега, защото аз като проверявах бяха над 500лв по спомен..

Както и да е, текат китайските, моите също пропускат някакви капки от снадките въпреки уплътненията които лепих. Сложих и няколко пласта от този здравия тейп, колкото да отвежда водата да не навлиза между снадките, но пак по някоя капка се просмуква оттам. Май ще премина към варианта, който един колега описа в темата за корите, да се направи козирка над мотора, която да отвежда капките настрани,но трябва да го измисля как да стане и да намеря подходящ материал. Предполагам лист алуминий ще свърши работа.

Силикон не бих сложил, защото след първото махане на корите ще стане грозна картинка...


700 са трите кори и не течат вече. от няколко месеца съм с такива.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.10.2021
Пол: Жена

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от LPlamenova » 13 Окт 2021, 23:23

Здравейте
пиша за първи път тук. Имам въпрос относно X5 E70. Намирам се в чужбина и в момента шофирам hyundai tucson 2019, но имам намерение да се прибера до България за неопределен период от време и съм хвърлила око на горе посочения модел защото ми се иска автомобила да е по-голям, обаче изобщо няма кой да питам за мнение. Как е с условията през зимата ако спи навън, намират ли се лесно части и като цяло ще съм благодарна за мнение по модела. Благодаря ви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NiksGS » 16 Окт 2021, 19:25

Относно модела има много изписано тук в темите, просто трябва време, за четене. Собственик на конкретния модел може да сподели мнение. С части и поддръжка считам, че няма да има трудности, ако се търси читав сервиз, мога да препоръчам.
Ultimate Riding Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от luftwaffe » 17 Окт 2021, 11:33

Части има колкото искаш и каквито искаш.
Няма нещо, което да не се чупи - всички са по на 13-14 години и над 500к км.
За половин година съм дал над 7 хил. лева за ремонти и обслужване, мисля че до края на годината ще ударя 10-ка.
Просто уникален автомобил. :mrgreen: :mrgreen:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 31.10.2021
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3 е83

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от valcxhev » 31 Окт 2021, 9:34

Здравейте колеги! От седмица съм собственик на е83 3д 2004. Освен обичайния проблем с реле на свещите (най-вероятно) имам още един доста интересен и дразнещ проблем. Когато вкарам ключа за да запаля колата, влиза на контакт, продължавам да въртя за да запаля и нищо, нито светват лампите по таблото нито стартера се задейства. След като върна ключа на контакт само или напълно загася и изчакам 5-10 секунди завъртам, всичко светва и колата си пали от раз. Колата я взех с 1 ключ така че не мога да пробвам с друг. От къде може да идва проблема и някой сблъсквал ли се е с него?

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 9.04.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 (E70)
Детайли за колата: BMW X5 (E70) 3.0SD

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Infiltrat » 31 Окт 2021, 13:03

7S\/E7OSLA\/ написа:
goppe написа:
msi200 написа:Това ми напомня, как платих 250 ли 270лв за оригинални кори :mhihi:


Явно си бил късметлия колега, защото аз като проверявах бяха над 500лв по спомен..

Както и да е, текат китайските, моите също пропускат някакви капки от снадките въпреки уплътненията които лепих. Сложих и няколко пласта от този здравия тейп, колкото да отвежда водата да не навлиза между снадките, но пак по някоя капка се просмуква оттам. Май ще премина към варианта, който един колега описа в темата за корите, да се направи козирка над мотора, която да отвежда капките настрани,но трябва да го измисля как да стане и да намеря подходящ материал. Предполагам лист алуминий ще свърши работа.

Силикон не бих сложил, защото след първото махане на корите ще стане грозна картинка...


700 са трите кори и не течат вече. от няколко месеца съм с такива.


Ха, интересно. Пролетта ги купих и трите, и с отстъпка бяха около 500лв. Определено оригиналните си заслужават пред китайските. Там цената просто не се оправдава от последващото "кърпене", "лепене" и тем подобни "поблъгарявания" които не изкарват много.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 31.10.2021
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3 е83

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от valcxhev » 08 Ное 2021, 10:49

Здравейте, имам проблем с волана, доста често когато завивам на 90 градуса (и не само) като навия волана и има някакво положение в което затяга леко и понякога скърца. Ако продължа да въртя се оправя, също ако върна леко волана и пак завъртя не затяга изобщо. Колата е БМВ Х3 2004г. дизел, автоматик

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Denis yusein » 15 Ное 2021, 16:48

Здравейте колеги,
От скоро и аз съм с Х
Та може ли някой да ми обясни.
Когато през айдрайв влезна в меню СD/MULTIMEDIA, директно се зареждат някакви песни, изписва
CD 1,CD2,CD3................ и някакви песни, в същото време нямам поставен диск в касетофона.
Дали има чейнджър някаде или колата си има памет.
Колата е Х1 фейслифт 2013г с голямата навигация.
И кажете ако е с памет как да ги изтрия песните че само ОПЕРА е слушал бившия собственик.
Благодаря предварително.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook