Бързи въпроси и отговори

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от goppe » 17 Мар 2021, 16:01

Колега чак 110 градуса не е от нормалните температури на дизела.... Моята включва перката на 96-97 някъде, при Е60/90 3.0д по спомен също горе-долу там мисля, че трябва да включи. За Х1-цата която си споменал нямам представа кога трябва да включи

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от The iron hammer » 17 Мар 2021, 21:21

Благодаря ти че се отзова днес я покарах на малко повече разстояние и беше ок максимум вдигна 92 и си падна на 89 както преди може би не се е била обезвъздушила хубаво от намесата на майстора но днес беше ок. Да се надявам че и ще си остане така но ще я наблюдавам известно време.
Благодаря ти още веднъж.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от goppe » 17 Мар 2021, 22:10

Няма за какво. Температурата сега звучи в норми :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от goppe » 19 Мар 2021, 15:33

Колеги, решил съм да си почистя/дезинфекцирам климатика или по-скоро да се убият бактериите по въздуховодите и т.н. Аз взех колата есента и нямам спомен за краткото ползване на климатика тогава да е имало лоша миризма или проблем, но бих искал сега пролетта да започна "на чисто", а и детето имаше някакви алергични реакции като по-малка, та ще ми е по-спокойно ако знам, че съм го направил. На предишната кола го правех в един сервиз, но последния път ми взеха 100лв и то май беше за спрейче дето се слага в краката на пасажера, за което няма да дам отново толкова пари, а и предпочитам аз да си направя почистването.

Та на въпроса - прочетох, че най-добрия начин да се почисти е препарата да достигне до изпарителя. Във форума и в тубата имаше тема/клипче, как през температурния датчик в купето се пъха маркучето на спрея и се впръсква навътре. Обаче за Х5/6 не намирам къде може да е този датчик и въобще дали може да се достъпи оттам. Предполагам някъде около филтъра за рециркулация в краката на пасажера до вентилатора....?

Другия вариант, който е разпространен в нета е да се впръска спрея през отвора под филтъра за купе в двигателния отсег. Оттам би могло да се достъпи лесно, но си мисля този препарат/пяна няма ли така да мине през вентилатора и да го намокри.... Дали е безопасно да се впръска оттам? По спомен този отвор при мен е мегаширок и имам чувството, че препарата ще се разтече яко и ще стане мазало...

Та някой правил ли е тази процедура по един от горните два начина и ако може да даде някой жокер. :dunno:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Mollov » 19 Мар 2021, 17:32

Купи си от тия спрейовете за почистване....


Пускаш климатика на МАКС духалки и по-ниска температура, на рециркулация, дърпаш пасажерската седалка максимално назад, слагаш флакона пред седалката (долу на стелката), цъкаш му пръскалката отгоре и той почва да фъска препарата... затваряш вратата (ама отвън, недей да стоиш вътре :D :D :D ) и оставяш да върти вътре препарата 10-на минути.... След това отваряш 4-те врати, да се проветри интериора...

Ще продуха всичко... на всеки 6м ако го правиш, ще е постоянно чисто и свежо...

Препоръчва се след това да смениш филтъра на купето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от goppe » 19 Мар 2021, 17:40

Мерси колега, ама дали този начин е толкова ефективен, колкото тези спрейове с маркучатата през отворите? Много афиф ми се вижда този спрей да го завърти от купето толкова навътре по въздуховодите, та чак до изпарителя.....

Ти правил ли си го с тях, доволен ли си? Можеш ли да препоръчаш такъв, който се справя добре. Филтъра за рециркулация го смених октомври, но може пак да го сменя, не е проблем.

Иначе да си призная, този начин е най-лесния и безопасен :)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Mollov » 19 Мар 2021, 18:07

Скоро не съм го правил, а ще е добре.... ако не се лъжа има такъв препарат на LiquiMolly, от Autocity7 в Гео Милев го бях взел... 12-15лв е...

И да, върши работа... няма да е чак толкова добре, колкото някакъв специализиран уред, но е доста по-лесно изпълнимо :) Като повърти 10-на минути, препарата минава през всички въздуховоди и прочие и ги прочиства... което мисля е важното тук :) Първите няколко месеца след прочистването се усеща, че въздуха е по-свеж и няма кофти миризми на застояло/влажно и т.н.

Затова и казвам, че ако се прави на всеки 6м, системата ще е винаги чиста и свежа :)


Liqui Moly Klima Fresh се казва препарата :) Има го сходен и на други марки :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от goppe » 20 Мар 2021, 13:49

Мерси, ще го пробвам този метод в такъв случай :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 14.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46
Детайли за колата: 2.2i 170hp, 2003год.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от valdes4yyy » 24 Апр 2021, 20:54

Здравейте, колеги ! Харесал съм си едно Х5 преди фейса 3.0 бензин, двигателя е добре познатия м54б30, въпроса ми е мога ли да използвам съединителя заедно с маховика от е46 пак с м54б30, тъй като на Х-а се чува демпфера да притраква. Евентуално ме притеснява дали всичко ще пасне, защото колкото и да не е има и раздатъчна кутия и може да има някаква разлика. Благодаря на отзовалите се !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от svetliol » 28 Апр 2021, 13:59

Здравейте. Както често се случва точно преди празници колата ми дава някакви дребни ядове. Днес ми светна грешка за AirBag и искам да попитам кой може да ми съдейства в западната част на София днес или утре или през почивните дни?
Грешката е: Restraint systems disturbed! Restraint systems OK Function of the airbags, belt tensioners and belt force limiters disrupted. Put on belts anyway. Have it checked by the nearest BMW Service.
Превода е с google translete от немски.
Колата е BMW X5 e70 LCI

Edit: успях да я прочета с ISTA и излизат доста грешки за AirBag-а.
При първа възможност ще отида на майстор, но все пак ако някой може да разчете в каква насока са проблемите, ще съм благодарен.

Errors.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.05.2021

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Айдо » 01 Май 2021, 22:08

Здравейте колата е бмв е70 смених акумулатора пак АГМ след това го регистрираха но проблема е че не помни настройките на часовника километража и тнт погледнахме и за изгорял бушон но няма. Някой да се е сблъскал с такъв проблем

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от grkv » 14 Май 2021, 19:33

Момци, на едно х3 от първите по погрешка му купихме 4 еднакви 18ки, а джантите са спорт пакет. Колко точно пада обиколката на задните и реално има ли драма за раздатката?
Размерът е 235/50/18

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vlado6669 » 15 Май 2021, 18:11

Айдо написа:Здравейте колата е бмв е70 смених акумулатора пак АГМ след това го регистрираха но проблема е че не помни настройките на часовника километража и тнт погледнахме и за изгорял бушон но няма. Някой да се е сблъскал с такъв проблем

Това е първи признак за слаб заряд в акумулатора, щом е нов го заредете добре първо и проверете дали зарежда алтернатора правилно. :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW X1 F48 Xdrive 18d xLine 2018г.
Мечтае да кара: Lamborghini Huracan Performante

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от jigga » 01 Юли 2021, 15:26

Колеги едно въпросче:Моя Х1 Ф48 не е с Лед мигачи(както май всички са така),и искам да попитам ако му слажа ЛЕД крушки на мигачите на мястото на обикновените крушки,ще ми дават ли грешка в колата колеги!?!Защото искам мигачите да ми светят с ЛЕД светлина!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NiksGS » 08 Юли 2021, 14:39

Здравейте, нов съм във форума, но преди регистрацията изчетох каквото можах относно Е83 и сходните модели.
От скоро съм с Е83 и след около седмица в гаража акумулатора ми падна. Оставих го отключено, защото имах работа около него, без да го паля и изкарвам. Дали сам съм си докарал белята или има някакъв проблем, който трябва да търся?
С изкаран ключ, освен седалката мисля нищо друго не консумира електричество (нормално).
Ultimate Riding Machine

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook