2015 X5 F15 30d M Packet - Тропане предница

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

2015 X5 F15 30d M Packet - Тропане предница

Мнение от b2 » 27 Сеп 2020, 7:38

Здраввйте,
От 2 месеца карам X5цата, която е на 90к км и изненадващо за мен усещам тропане и като цяло някакъв луфт в предницата. Колата от нова е в БГ, с 20-ки широкия размер (315 отзад) рънфлет.
От начало сякаш не го усещах, но може би е от цялостното добро впечатление и еуфория, а вече като свикнах с колата се усеща. Не вярвам да се е разтропала от моите 3-4к км за тези 2 месеца, няма и значение.

Та ще се радвам хора с опит да споделят:
- нормално ли е за толкова малко КМ? Предишния собственик хич не е от внимателните шофьори :)
- има ли смисъл да се занимавам с официален сервиз и много ли по-скъпо излиза? То ф15 вече също си е старичка кола.
- за неофициална опция - отдавна не ми се е налагало да ходя по BMW сервизи, последно бях клиент на Ники sachs. Също Mirafiori изглеждат сериозни, но нямам опит.
- има ли някакви тънкости и особености на модела, които ще ми е от полза да знам - специфични части, които се разбиват и трябва да се сменят, прекалено скъпи части, части които задължително трябва оригинални, или пък силно препоръчителни aftermarket такива..?

Мисля че прочетох всичко във форума по темата, но сякаш няма почти нищо по въпроса, затова и живеех със заблудата, че тропаща предница не би трябвало да е проблем поне на тези км, ама на.. :-)

Ще съм много благодарен на всякакви мнения и съвети от опит!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: 2015 X5 F15 30d M Packet - Тропане предница

Мнение от msi200 » 27 Сеп 2020, 16:13

Ако мислиш да караш колата дълго време и нямаш познат сервиз, според мен я закарай в Дару Кар. Оригиналните части издържат доста по-дълго и си заслужават по-високата цена. В Дару имат и отстъпки за старите модели. Внимавай с хвалените по интернет сервизи, защото много често са дърво...

А дали е нормално да се разтропа - мога да разбия окачването точно за 100м черен път, тоест, зависи, как и къде е карана. Аз карам предишния модел и е много здрава като окачване, а Ф15 мисля, че е доста подобна.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: 2015 X5 F15 30d M Packet - Тропане предница

Мнение от theraven_nz » 28 Сеп 2020, 0:13

Втори собственик съм на сегашната ми F15-ка, с адаптивно окачване и в момента е на 176к км. Имам я от 2 години и съм и навъртял 70к км, преди това нищо не е сменяно (германка е). Дотук съм сменил 2 носача по окачването и това е. Предвид екстрите, колата има много здраво окачване - преди това карах Е53 и през 3-4 месеца все нещо се обаждаше. F15 е чук. Закарай я в официален сервиз, най-малкото защото дават гаранция 2 години. Цените не са по-различни от 2те поколения Х5ци назад. Ако имаш по-конкретни въпроси - драсни на лично :)
---

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook