Ревизия джанти 20-ки F15

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Ревизия джанти 20-ки F15

Мнение от b2 » 26 Авг 2020, 21:14

Здравейте,
След 7-8 години прекъсване се върнах на BMW. Колата е с M пакет и идващите с него 315/35/20 отзад и 275/40/20 отпред :) Джантите са style 491.
Като цяло ме кефи колата - веднага правят впечатление типичните БМВ неща - миризмата на салона, малоумния климатик :) и т.н. Много приятно съм изненадан от вървежа на почти най-малкия двигател 30d, направо да се чудиш за смисъла от по-големите (да не повярваш че ми минава подобна мисъл) :) Също возията е по-добра от очакваното за 20-ки runflat.
Може би прекалено дълго време съм карал Пасат.. :)

Тъй като нямам никакъв опит с такива големи гуми и джанти, а даже и с ширпотреба 17-ки все съм имал ядове - нови скъпи гуми, уж прави оригинални джанти, изправяш, балансираш и пак тресе..

Реално в момента има много леко притрисане около 120 , но освен него джантите са поужулени.

Бившия собственик, който е мой близък, ми препоръчва услугите на М Кар София за пребоядисване и съответно изправяне/баланс ако е необходимо. Така или иначе трябва да купувам нови летни гуми.

Някой има ли опит с тях или би препоръчал който и да е друг?
Колата има още малко гаранция - не съм сигурен доколко това има значение и има смисъл да се занимавам с М Кар?

Справят ли се родните гумаджии с такива големи “баници” и колко трае “щастието” при редовно софийско каране - кривят ли се често? Като гледам колко много джипки и големи седани се движат по улиците с 20-21-22” се надявам да има надеждни гумаджии дето се справят

Също се чудих - колата има резервна гума - дали ще успея да си сменя сам гумата на пътя ако ми се наложи? Да взема да купя новите гуми без уникалната рънфлет технология, барем се подобри още малко возията :)

Последно като се вълнувах толкова от размери на гуми беше за 195/50/15 на E30-ката и ми се струваше ебати валяка! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Ревизия джанти 20-ки F15

Мнение от nxn » 30 Авг 2020, 1:32

b2 написа:Здравейте,
След 7-8 години прекъсване се върнах на BMW. Колата е с M пакет и идващите с него 315/35/20 отзад и 275/40/20 отпред :) Джантите са style 491.
Като цяло ме кефи колата - веднага правят впечатление типичните БМВ неща - миризмата на салона, малоумния климатик :) и т.н. Много приятно съм изненадан от вървежа на почти най-малкия двигател 30d, направо да се чудиш за смисъла от по-големите (да не повярваш че ми минава подобна мисъл) :) Също возията е по-добра от очакваното за 20-ки runflat.
Може би прекалено дълго време съм карал Пасат.. :)

Тъй като нямам никакъв опит с такива големи гуми и джанти, а даже и с ширпотреба 17-ки все съм имал ядове - нови скъпи гуми, уж прави оригинални джанти, изправяш, балансираш и пак тресе..

Реално в момента има много леко притрисане около 120 , но освен него джантите са поужулени.

Бившия собственик, който е мой близък, ми препоръчва услугите на М Кар София за пребоядисване и съответно изправяне/баланс ако е необходимо. Така или иначе трябва да купувам нови летни гуми.

Някой има ли опит с тях или би препоръчал който и да е друг?
Колата има още малко гаранция - не съм сигурен доколко това има значение и има смисъл да се занимавам с М Кар?

Справят ли се родните гумаджии с такива големи “баници” и колко трае “щастието” при редовно софийско каране - кривят ли се често? Като гледам колко много джипки и големи седани се движат по улиците с 20-21-22” се надявам да има надеждни гумаджии дето се справят

Също се чудих - колата има резервна гума - дали ще успея да си сменя сам гумата на пътя ако ми се наложи? Да взема да купя новите гуми без уникалната рънфлет технология, барем се подобри още малко возията :)

Последно като се вълнувах толкова от размери на гуми беше за 195/50/15 на E30-ката и ми се струваше ебати валяка! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз идвам от автобавария, но те и мкар са същата работа, предполагам. Чисто новата кола дойде с 3.4 атмосфери 17ки за лека кола, и като им казах да ги върнат на 2.7 както е по спецификация, ги върнаха на 3.2 и се оправях сам, та прави си сметката дали там са гениите на автомонтьорството или просто хора, извадили късмет да работят в по-добър гараж. Разбира се може и датчиците на новата кола да са грешни, и в двата случая говори зле за тях.
Относно рънфлата, гледам по чужбина като вземат колата го махат и слагат нормални, защото вози като каруца. Ако имаш резервна, не ти трябва, ако нямаш, по добре пяна, ако и нея нямаш, по добре 100 200 за рапатрак, ако недай си боже се наложи, от колкото рънфлет, поне според мен, аз запопнах да мисля, че бмв слагат такива, защото имат договор с производителите да им ги дават на безценица, защото никой не ги иска, пък и да им правят реклама.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Ревизия джанти 20-ки F15

Мнение от b2 » 15 Дек 2020, 9:07

Да споделя какво направих аз.
При толкова положителни отзиви избрах Мони от Обеля за гумаджийската част, вкл. Профилактично изправяне. За боядисването едни момчета в Горна Баня “Little Paint Workshop” - доста старателни изглеждат и дооста заети :)
Наскоро са направили на мой колега 22-ки (и аз се мисля за голям гъзар с мойте скромни 20-ки :) ) и по моите стандарти са се справили перфектно.

Стария цвят (пребоядисвани са веднъж в МКар София - уж като фабричното) според мен е Schwarz II, но не ме кефи липсва му дълбочина, което според мен е важно за джантите.
Новия цвят го избрах Orbit Grey Metallic, надявам са да са го уцелили. На снимката ми харесва засега. По препоръка на бояджиите са необходими месеци са втвърди добре боята, та мисля след нова година да ги слагам или може направо на пролет с летните гуми.

IMG_4270.jpg

IMG_4269.jpg

IMG_2278.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Ревизия джанти 20-ки F15

Мнение от b2 » 23 Яну 2021, 21:03

Ето ги готови на колата.
Боядисването е много качествено, цветът можеше и една идея по-дълбок да стане, но въпреки това е много добре, доволен съм.

https://imgur.com/gallery/IdUFYAm


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Ревизия джанти 20-ки F15

Мнение от theraven_nz » 23 Яну 2021, 23:46

Много хубаво са боядисани, но лично на мен ми се губят с този тъмен нюанс и се сливат с гумите. Пак казвам - лично мнение. Щом ти харесват - страхотни са!

П.С. И дано имаш перфектни гумаджии, че всяко сваляне и качване на гуми ще е треперене за драскотини, много ще личи :)
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Ревизия джанти 20-ки F15

Мнение от b2 » 24 Яну 2021, 7:47

Да, има го този момент, но те оригинално дори са по-тъмни и безлични. Тук случайно някой беше спрял до мен и го снимах за сравнение. Не е сигурно, че са с оригиналната боя и неговите де, но е нещо такова принципно.
IMG_4666.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook