Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от msi200 » 08 Сеп 2020, 21:36

Borymeckata написа:Абе купето нали е читаво...


А дали е читаво :)
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от adovet » 09 Сеп 2020, 8:12

Имам някакво лошо предчувствие че ако се смени мотора и електрониката към него ще трябва да се търси след това и нов мозък за скоростите, в смисъл баш си нов за да може да се кодира към новия мотор.
ПС: макар че зависи и какво точно ще се сменя по мотора де, ама все пак ако се впускате в такива драми е хубаво да се провери всичко, че най вероятно ще излизат доста изненади.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 26.08.2020
Пол: Жена

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Divain Brown 9902 » 09 Сеп 2020, 15:21

vlado6669 написа:Има ли развитие по темата? На мен опитваха да ми заварят малко парче от блока на М62 двигател и не стана, не знам може и от "майсторите" да е било, но съм малко скептичен... Успех, дано да се оправите с най-малко разходи и нерви...


Има леко развитие......разбрах какъв точно е съставът на блока на двигателите Н63 след 2008: 91% алуминий, 7% силиций и останалите 2% са магнезий и цинк. Това е по техническа спецификация. Най - вероятно в института по заварка ще го заваряват, обадих им се казах им за какво става въпрос и ми отговориха, че ще го заварят без проблем.
В случая тази сплав на алуминия се нарича силумин, а той се заварява по специален метод с инертни материали в среда на инертен газ и чрез аргон. Все пак тази сплав се използва в корабостроеното, самолетостроенето, така, че хората са го измислили. Естествено такава заварка не може даправи обикновен заварчик по обичайния метод за заварка на цветни метали. Така че, разчитам на професионалистите и се надявам до края на другата седмица да се реши този проблем с пукнатината в блока и да пристъпим към ремонта. :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 2.12.2005

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Slayera » 10 Сеп 2020, 8:38

Без да давам излишни съвети, но от моя житейски опит съм научил, че при колите ако ми тръгне на проблеми от самото начало си продължава така докато не я разкарам. Бих я ремонтирал единствено, за да я продам след това и да си върна някакви пари, не да я карам. Но все пак успех и дано се получат нещата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от grkv » 10 Сеп 2020, 15:09

Тоест моргата ти го продаде така и те остави ти да се оправяш със заварките?
Както казаха и преди малко - подготви се да чуеш още много скалъпени истории като тази.
Че ще стане - ще стане, невъзможни неща няма, но ще е твърде скъпо, твърде бавно и с твърде много нерви.
Успех де, следим с интерес.

П.С. И аз бих я продал на никаква цена колкото да се разкара, авантюристи с пари в джоба винаги има.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 26.08.2020
Пол: Жена

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Divain Brown 9902 » 15 Сеп 2020, 14:11

grkv написа:Тоест моргата ти го продаде така и те остави ти да се оправяш със заварките?
Както казаха и преди малко - подготви се да чуеш още много скалъпени истории като тази.
Че ще стане - ще стане, невъзможни неща няма, но ще е твърде скъпо, твърде бавно и с твърде много нерви.
Успех де, следим с интерес.

П.С. И аз бих я продал на никаква цена колкото да се разкара, авантюристи с пари в джоба винаги има.


Оф, излиза, че сте напълно прави, колкото и да ми се иска да е обратното :) Въобще не стигнахме до заварки, защото като свалиха блока от двигателя се оказа, че на първи и осми цилиндър е паднало алусиловото покритие и въобще няма да стане с този блок !
В крайна сметка си скъсах нервите в продължение на месеци, изгубих си времето и твърдо реших да послушам съветите Ви и да разкарам бракмата на части час по - скоро, за каквато сума ми предложат.
Започнах да разглеждам други коли и с мъжа ми си харесахме една от автокъща, обаче на доста висока цена. Споделих проблема си с БМВ-то на собственика, който се оказа много свестно момче и се съгласи да направим бартер, като ми предложи 10 000 за бракмата, а остатъка за новата кола да му дам в кеш. Мигновенно се съгласих и тази седмица се надявам да свърши тази сага.

Но КОЛЕГИ..........едно знам със сигурност - никога повече няма да тръгна да си купувам БМВ :)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Mollov » 15 Сеп 2020, 17:46

Divain Brown 9902 написа:
Но КОЛЕГИ..........едно знам със сигурност - никога повече няма да тръгна да си купувам БМВ :)


Ей това не е хубаво - да си правиш подобни заключения на база на една проблемна кола, която явно някой е успял да ти пробута... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от inspite » 15 Сеп 2020, 20:47

Хубаво решение, както написахме и по-рано. За сметка на това заключението за БМВ не е много правилно. Сподели каква кола сте харесали и с какъв двигател за да дадем съвет преди покупката.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 26.08.2020
Пол: Жена

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Divain Brown 9902 » 15 Сеп 2020, 22:14

inspite написа:Хубаво решение, както написахме и по-рано. За сметка на това заключението за БМВ не е много правилно. Сподели каква кола сте харесали и с какъв двигател за да дадем съвет преди покупката.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk


Така е, не съм права в заключението си за БМВ, за което се извинявам на феновете на марката ! Ние сглупихме, че не разпитахме за тези двигатели. А такова желание имах за тази кола, а какво се случи - успях да я покарам само няколко пъти и всъщност двигателя блокира, докато се връщахме от почивка, насред магистралата почти се запалихме с дете на 6г. и бебе на няколко месеца. Какво да кажа, разочарованието ми е огромно. Иначе за сега сме се спрели на Кадилак CTS, 2018г., 4 х 4, бензин на 24 000 км. за 55 000 лв. с бартера с БМВ-то. Ще отидем в сервиз, където правят само Кадилаци и Шевролети, американски коли, за да направят една диагностика и да си кажат мнението. Но за мен колата е уникална, нова, с всякакви удобства. Незнам вие какво мислите ? Ще се радвам на някакви мнение и отзиви.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Bexim » 16 Сеп 2020, 8:30

По принцип се чете преди да си купи кола човек, а не след като попадне на лимон да зачеркне цяла марка, защото определено БМВ имат едни от най-сполучливите двигатели, но човек трябва да знае какво да гледа като комбинация. :bchug:

И само да кажа, че сте на път към ВТОРА грешка. Кола от авто къща.
За да е там, има причина, а не защото предният собственик е много богат и иска да я смени, че и трето/четвърто лице да изкарат пари от сделката.
Търсете си кола от ЧОВЕК или върната от лизинг, макар и да не е `премиум` бранд.
Успех! :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Jorixa » 16 Сеп 2020, 9:02

Divain Brown 9902 написа:Но КОЛЕГИ..........едно знам със сигурност - никога повече няма да тръгна да си купувам БМВ :)
Е айде сега, не такива изводи... Купили сте един от най-чупливите модели на БМВ, комбиниран с може би най-чупливия двигател на БМВ на 12 години... За това съвети се искат преди покупката, а не след това.

Ти по-добре кажи кое е новото на което сте се спряли. Тоя щом 1 път ви е пробутал бръкма, е вероятно и втория път да не е много по-различно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от msi200 » 16 Сеп 2020, 12:00

Пожелавам ви успех с американската кола, дано не ви се налага да я продавате скоро, защото и нея ще трябва да я подарявате на някоя автокъща :)
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от vlado6669 » 16 Сеп 2020, 12:46

:idea: Помислете още един път дали Ви се занимава с такава американска екзотика в БГ, ако е и с 2.0 мотора съвсем. Ще станете клиент на задокеански или руски сайтове за поддръжката и в 95% от сервизите ще гадаят какво и има (не дай боже)... :dunno: Задните седалки и багажника също са и доста малки за две деца, ако Ви е основна кола :!:
Ако колата е от САЩ помислете двойно и задължително я проверете в какъв вид е дошла, че нещо и е ниска цената...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от b00st » 16 Сеп 2020, 13:51

BMW бензин и V8 са кофти комбинация от край време, то нищо ново не, ами кажи речи от 20г проблемите покрай тия двигатели са неспирни и прогресират във времето. Всеки който познавам и гаранционно са му сменили 50i-то на следващия ден е пуснал обява за колата, познайте защо :)
Така че когато се пазарува по-горната комбинация, която е високо рискована човек трябва да се е подсигурил, т.е. да има гаранция, грешката е налице още тук. Другото е че на тия модели им се срина пазарната цена отдавна, заради тези драми и хората се изкушават от това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от inspite » 16 Сеп 2020, 14:10

Втора ръка кола за такава сума от родния ми брат няма да купя. Камо ли Кадилак. Конфигурирайте си един нов автомобил или средно голям SUV ако толкова ви се харчат пари.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook