Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 26.08.2020
Пол: Жена

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Divain Brown 9902 » 29 Авг 2020, 14:03

Благодаря Ви за съвета ! Проблемът е, че нямам никава представа къде точно и как да търся такъв двигател в САЩ или Канада..... Дали може да помогнете с информация къде да търся в САЩ - примерно линк, където се продават такива двигатели или човек за контак в САЩ, за да направя връзка с някой ?
Към момента в България съм намерила 5 броя такива двигатели налични и ще ги проверяват в сервиза един по един, докато излезе нещо, но всички са между 80 000 и 110 000 км. и не се знае в какво състояние са....... А не мога да си позволя да направя грешката да заменя счупения двигател с нов счупен двигател.

Така, че ако знаете нещо за САЩ като инфо, ще ми бъде много полезно ако не успея да намеря нищо свястно в БГ.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Mollov » 31 Авг 2020, 15:51

vlado6669 написа: :OT: Май в страни с по-качествен бензин, Н63 мотори се сменят много по-рядко...


Така е, ма те и инжекторите под версия 12 са си калпави... но и сипването на А95 в BG допринася за проблема... а масово наливат такъв бензин, че много харчи...

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 31.03.2020

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от silk1 » 01 Сеп 2020, 0:53

Divain Brown 9902 написа:Благодаря Ви за съвета ! Проблемът е, че нямам никава представа къде точно и как да търся такъв двигател в САЩ или Канада..... Дали може да помогнете с информация къде да търся в САЩ - примерно линк, където се продават такива двигатели или човек за контак в САЩ, за да направя връзка с някой ?
Към момента в България съм намерила 5 броя такива двигатели налични и ще ги проверяват в сервиза един по един, докато излезе нещо, но всички са между 80 000 и 110 000 км. и не се знае в какво състояние са....... А не мога да си позволя да направя грешката да заменя счупения двигател с нов счупен двигател.

Така, че ако знаете нещо за САЩ като инфо, ще ми бъде много полезно ако не успея да намеря нищо свястно в БГ.


Ей ти $3800 мотор в Далас само си уреди някой да го изпрати:

https://dallas.craigslist.org/ndf/pts/d/garland-parting-out-2011-bmw-x6/7171641534.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от vlado6669 » 01 Сеп 2020, 9:58

За съжаление не мога да помогна за БГ, но пoтърсете от приятели и познати контакти, които внасят коли и части от САЩ. От друга страна щом сте намерили двигатели в БГ е по- добре да изберете от тях. 80 - 100 х. км. не е страшен пробег, трудно ще намерите с по-малък и от чужбина. А има транспорт, чакане, мито и ДДС, и т.н. Само да е добре блока след проверка в сервиза Ви, добре е да смените гумичките на клапаните и да проверят обтегачите на веригата в какво състояние са, също и нови гарнитури на капаците на главите. Ако има инжектори с индекс 12 може да ги използвате, ако не текът. Успех!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Borymeckata » 01 Сеп 2020, 11:47

Зачетох се в темата, съжалявам за сериозния проблем на Колежката.

Добре де, освен описаните от нея два варианта (ремонт на повредения двигател или същият втора употреба), не е ли възможен и трети вариант? Да се монтира ДРУГ тип двигател? Бензинов или дизелов, заедно със съответната скоростна кутия? Три-литровите шестаци са здрави, доколкото съм чувал... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Mollov » 01 Сеп 2020, 13:33

При тия по-новите модели с много електроника ще е СТРАШЕН ФИЛМ... Да не говорим, че в последствие регистрацията на това "нещо" вероятно също ще е проблем. Едва ли ще искат да го карат така, без да го узаконят...

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 26.08.2020
Пол: Жена

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Divain Brown 9902 » 03 Сеп 2020, 14:00

Здравейте Колеги :) Благодаря на всички за отговорите, мненията и коментарите - дадоха ми ценни насоки и информация !

До вчера бях на крачка от разрешение на проблема, но веднага се появи НОВ !!! От една морга намерих евтин и в перфектно състояние двигател за Х6 - цата. Одобриха го от сервиза, казаха, че всичко му е наред и сутринта отидох да ми дадат офертата за смяната на двигателя, цена на труд и т.н.
Обаче момчетата, които транспортирали двигателя до сервиза, където ще го слагаме, НЕ ГО ОБЕЗОПАСИЛИ и при транспорта се пукнал блока от външната страна. Сега трябвало да се заварява, но заварчикът казал, че първо трябва да направят проба от такъв блок, за да видят дали сплавта, от която е направен съдържа силиций. За целта момчето, което ми продава двигателя каза, че има идентичен, но негоден блок, който ще им занесе като мостра. От своя страна хората от сервиза ще занесат мострата от блока в някакав "институт по заваряване", за да вземат проба и да кажат дали в блока се съдържа силиций и ако да в какви проценти ?!
В случай, че в сплавта на блока има СИЛИЦИЙ, то тогава няма да може да се направи качествена заварка и ще бъде невъзможно да се позва целият двигател :banghead: Това означава, че се връщам отново в изходна позиция :OT:

Въпросът ми е следният: Известно ли е на някой дали в двигателите N63 произведени след 2008г. се съдържа СИЛИЦИЙ и в какво количество ? Ще трябва да чакам чак до края на другата седмица резултатите от института по заварка, а имам някакво лошо предчуствие, че ще има силиций поне 30 % ! Дали някой знае нещо, че чакането е много изнервящо и честно казано ми омръзна вече да се занимавам...............???

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от cww » 04 Сеп 2020, 8:58

Ако не са настъпили революционни промени в химичния състав на двигателните блокове, които БМВ замени през 1996 година от никасилови на алусилови, то би следвало състава да е без особени промени, а именно - около 78% алуминий и 17% силиций.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от inspite » 04 Сеп 2020, 10:21

Изтривай номерата на всички майстори и сервизи. В понеделник отиваш при мошениците от Кентавър. Спазаряваш я за 10к да отидат да си я вземат от където е. Ако ти е трудно психически и ще ти е по-лесно си представяш, че са я откраднали. Забравяш я тая кола. Взимаш парите, отиваш купуваш си една РАВ-4ка или ЦРВ и спираш да си тровиш живота и нервите.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от ildivvy » 05 Сеп 2020, 10:36

А 'момчетата, които са транспортирали блока без да го обезопасят', няма ли да си поемат финансово вината за извършената от тях "простотия"?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от inspite » 05 Сеп 2020, 13:03

ildivvy написа:А 'момчетата, които са транспортирали блока без да го обезопасят', няма ли да си поемат финансово вината за извършената от тях "простотия"?
Това нали се сещаш, че са ала бала приказки.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от msi200 » 05 Сеп 2020, 19:19

Нали ти написах, да не се занимаваш с такива сложни ремонти, това е само началото на ходенето по мъките, тепърва още много ще те лъжат и ще плащате и от това кола няма да стане.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Borymeckata » 07 Сеп 2020, 21:53

Абе купето нали е читаво - да му насадят един 3-литров шестак със скоростната кутия. Е, няма да е 400 коня, ама ще кара следващите 10 години без ядове. Все пак колата не е горяла или обръщана на таван, трансмисия и окачване си има. А това е само двигател - махаш строшения, слагаш новия и караш.

Иначе да, колегата е прав - винаги можеш да "хвърлиш пешкира" и да минеш кофти случката в графата "натрупан житейски опит". Всеки от нас е правил грешки, дори и глупави - явно без това не може... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от vlado6669 » 08 Сеп 2020, 14:06

Има ли развитие по темата? На мен опитваха да ми заварят малко парче от блока на М62 двигател и не стана, не знам може и от "майсторите" да е било, но съм малко скептичен... Успех, дано да се оправите с най-малко разходи и нерви...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Блокирал двигател на БМВ Х6 Х Драйв 50и, бензин

Мнение от Jorixa » 08 Сеп 2020, 14:53

Според мен всяко друго решение, различно от това да разкараш колата възможно най-бързо, ще ти носи само допълнително главоболия.

ПредишнаСледваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook