Проблем с E83 - раздатка?

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 20.05.2019
Кара: BMW 116i

Проблем с E83 - раздатка?

Мнение от rauwkost » 27 Юли 2020, 13:40

Здравейте!
Преди 1 седмица минах ГТП на Х3 Е83 3.0D. На следващия ден тръгнах на дълъг път и при скорост от 140 км/ч ми светна на таблото жълто зъбно колело с удивителна в него, което видях че е "Automatic Gearbox Warning". Отбих и я изгасих за няколко минути, когато запалих беше изгаснало. Карах след това около 200 км в градски условия и не се появи отново, но ми направи впечатление, че колата тръгва назад по наклон, когато е на D, сложа ли я на паркинг не отлепва. На връщане, няколко дена по-късно, отново при скорост 140 км/ч. светна същия символ, като този път след две изгасвания и паления наново, в движение светнаха 3-те лампи - 4х4, ABS и ръчна, които знам че са свързани с раздатката. Чудя се обаче дали е възможно да има проблем някъде с тока, тъй като в същия ден, в който за пръв път ми светна тази лампичка, ми изгоря чисто нов ксенон (на 2 дена), както и парктрониците спряха да реагират, а също така и копчето на панорамния таван, което се натиска за да се сложи в режим на вентилация спря да работи, но пък свети и другите функции (за отваряне и затваряне) работят.. :roll:

На прегледа настояваха, че 4х4 се минава на неутрална, като се въртят колело по колело, дали е така? Възможно ли е те да са направили нещо и ако да, как мога да докажа, или ще пия една студена вода?
Ясно е, че ще закарам колата на майстор, но ми е интересно някой друг дали е имал подобен проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Проблем с E83 - раздатка?

Мнение от astrapower » 27 Юли 2020, 14:28

По-скоро има проблем по скоростната кутия. Няма общо с техническия преглед. Да на неутрална се минават валяците, така следва да е. Проверете нивото на маслото, евентуални течове и т.н. Ако колата е от скоро помисли за смяна на маслото в автомата. Като е в позиция "Р" автомата, няма как да "отлепи" просто е зключен, това е функцията "Р".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Проблем с E83 - раздатка?

Мнение от ивчо » 27 Юли 2020, 14:54

rauwkost написа: На прегледа настояваха, че 4х4 се минава на неутрална, като се въртят колело по колело, дали е така?

И освен това в срещуположни посоки на движение (когато автомобила е с някакъв тип 4x4) .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook